Sizce okullar açılır mı?

Açılmamalı, toplu taşıma cidden sıkıntılı. 15-18 milyon arası öğrenci var, açıldığını düşünün bi' okulların. Ben okula giderken geç kalmamak için sabahın köründe kaburgamın sıkıştığı otobüselere biniyordum. Şimdi ayakta yolcu alınmayacak dendi, nasıl? Zaten kurallara uymayan araçlar ve vatandaşlar var. Diyelim ki kurala uydular, duraktaki yığılmayı düşünün, okuluna ve işine geç kalan insanları düşünün bi' oradaki stresi düşünün. Açılmamalı, cepten para çıkmadıkça açılmamalı.

Bence açılmalı ama bu sizin kararınız fakat bir düşünün canlı derse hiç giremeyen girse de bir şey anlamayın çok fazla öğrenci var, ziya Selçuk okula çağırıp sınav yapacaklarını söyledi. Okulların açılmaması lise öğrencilerinin sınıfta kalmasına ve ortaokul ve ilkokul öğrencilerinin karnesinin zayıf gelmesine neden olacak sizce açılmalı mı?

Bence açılmalı ama bu sizin kararınız fakat bir düşünün canlı derse hiç giremeyen girse de bir şey anlamayın çok fazla öğrenci var, ziya Selçuk okula çağırıp sınav yapacaklarını söyledi. Okulların açılmaması lise öğrencilerinin sınıfta kalmasına ve ortaokul ve ilkokul öğrencilerinin karnesinin zayıf gelmesine neden olacak sizce açılmalı mı?
Emin olun ben de pek birşey anlamıyorum ancak altını çizerek söylüyorum, bu hayatta sağlıktan önemli birşey olabilir mi? Belki sana bana birşey yapmayacak ki yaptığı da oluyor, evindekilere, tıkış pıkış gidilen otobustekilere, onların ailesine iş ortamına veya okuluna. Sizce artış engellenebilir gibi mi? Emin olun size birşey anlamama konusunda tamamen katılıyorum ama durum bu.

Genel konuşmak çok saçma bazıları açılsın devlet okulları şartları karşılayamazlar özelerde bazı okullar köy okullarda açılabilir öğretmen ve öğrenci 100 metre bile uzaklıkta değil gelsin günde 3-5 kişiye ders versin maskeli sakin bir ortamda.
Gerçekten hepsi açılmalı ya da kapatılmalı diye bir şey yok! Bazıları açılsın.

Emin olun ben de pek bir şey anlamıyorum ancak altını çizerek söylüyorum, bu hayatta sağlıktan önemli bir şey olabilir mi? Belki sana bana bir şey yapmayacak ki yaptığı da oluyor, evindekilere, tıkış pıkış gidilen otobustekilere, onların ailesine iş ortamına veya okuluna. Sizce artış engellenebilir gibi mi? Emin olun size bir şey anlamama konusunda tamamen katılıyorum ama durum bu.

Bu kadar tedbirsizliğin içinde sadece okulların kapalı olması mantıksız bence. Bu arada az önce canlı dersten çıktım hoca okulda kalma olduğunu ve hoca ödevde veriyor onla sözlü notu da verecekmiş. Derse girip girmeme ile + - veriyorlarmış sınav kasım ayının ortalarında falan olacakmış okulları zaman kaybetmeden açmaları lazım ben şu andan babamdan yiyeceğim azarı vb şeyleri ve okulda kalacağımmı diye düşünüyorum.

Toplam hastanelerde 250.000 yatak var sence 1 günde 7500 vaka olması mantıklı mı?

Arkadaşın dediği gibi evinde duruyor. Bir ilçede bile 100-50 vaka olması toplam sayımı mantıksız geliyor.
Hem uzaktan eğitim yapıp hem de yüz yüze sınav olacağız ve düşük alırsak sınıfta kalacağız. Yüksek alanı takdir etmek gerek. İyi bir sistem yapmaları gerek ama burası Türkiye.

Bence cidden saçmaladılar sınıfta bir arkadaş ver neti yok birşeyi yok bence bu öğrencilerin hakkını ödeyemezler.

Yeni konular

Geri
Yukarı