Sizce Türkiye'de iPhone hava işi mi? İhtiyaç meselesi mi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Windows Phone telefonu güncelleme yaparken bile çökenler var. Mavi ekran alanlar var. Bunları hiç hesaba katmıyorsunuz.Bunlar normal birşey iştediğin marka olsun şonuçta bunlar insan yapımı ve her insan hata yapar ama şunu söylemeden edemiyeceğim isterseniz Apple fan'ı diyin ne bana ama ben şunu gördüm real racing 3 ilk çıktığında iphone 3gs bu oyunu çok rahat kaldırıyordu ve donma takılma yoktu. iphone 4 gene kendim kullandım 4 yıl kullandım ios 7 ile birlikte iphone 4 artık gitmiyeceğini anladım (iphone 4 6.1.3 güncellemesine döndürseydim daha 1 - 2 yıl gibi ömrü olurdu.) sonra gittim 2014 yılında iphone 5s aldım ve yukarda atığın sorunların hiçbiriyle karşılaşmadım cihazın performansı bizzat yakın arkadaşımda bulunan samsung s5 ve note 3 hale performans konularında kafa tutuyor. Gerekiyorsa google play'da öyle olsun paralı olsun yeter ki şu çöp uygulamalar kaldırılsın. Evet windows phone güzel onlarda iphone gibi stabil ama şöyle bişey var daha çok yol katetmesi gerekiyor demek istediğim şu insanlara sordukları zaman iphone mu ? windows phone mu ? insanların windows phone demeleri lazım belkide bundan 5 yıl sonra windows phone , çok büyük markaların telefonlarını alt edecek ama şimdilik bana göre apple iphone piyasaya sürdüğünden beri çok iyi bir çıkış yakaladı ve hala devam ettiriyor ve iphone hala piyasanın en iyisi diyebilirim (tabi şunuda söyleyem kullanım alanına göre telefonlar değişebilir). Yazım hatalarım varsa kusuruma bakmayın.

Biz şu an anda andorid ile ios'u kıyaslıyorduk aslında, tamamen alakasız bir cevaptı :D Ama şu var, Apple yıllardır İphone yapıyor, Windows Phone'lar daha yeni çıktı. Windows 10'dan sona Windows Phone devri başlar (alınabilir hale gelir, rakipleri yine dişli). İphone 3GS sana yetiyorsa neden 4 aldın ? 4 hala kullanabilecekken neden 5S aldın. İnsanları 1 kez al, hayatın boyunca kullan diye gaza getiriyorlar, ama aslında insanlara ömürlük diye sattıkları telefonun yenisini satmak için her türlü reklam tuzağını yapıyorlar :D Kısaca sen 1000TL'ye bir Android telefon alsan onu da yıllarca kullanırsın. Demek istediğim bu.

"Windows Phone telefonu güncelleme yaparken bile çökenler var. Mavi ekran alanlar var. Bunları hiç hesaba katmıyorsunuz."

Windows Phone'a özgü bir şey değil bu. Bir işletim sisteminin (eğer orjinalse) güncelleme yaparken çökmesinin 1 numaralı sebebi güncelleme sırasında cihazın gücünün kesilmesidir. Aynısı bir apple ürününün başına da gelebilir, kaçınabileceğiniz bir şey değil bu. Yeni paketleri indiriyor, yeni paketleri kurmadan önce eskileri siliyor. İşte tam o eski paketleri silme işlemi sırasında cihaz kapanırsa sistem dosyaları eksik olduğu için açılmaz. Bu her platform için geçerlidir. @Tim Ancak demin saydığım Apple'a özel sorunlar o verdiğim paraya acımama neden oluyor malesef. Windows phone'un yada android'İn maksimum 1000TL'ye alınabilir, güzel modelleri varken :/ Çünkü insanlar bana iphone alırsam hiç sorun yaşamayacağımı söylediler, ben de direk aldım safoş gibi. Bir de 1 ios cihaz alsam neyse, bütün ailece İphone, İpad aldık. Eğer bu sorunları yaşayacağımı bilseydim gider daha ucuz bir şey alırdım...

"Cihazın performansı bizzat yakın arkadaşımda bulunan samsung s5 ve note 3 hale performans konularında kafa tutuyor"

Evet, malesef insanların bu konuda bilinçlendirilmesi gerek, samsung o paranın hakkını vermiyor. Cihazlarındaki bitmek bilmeyen sorunları m sayim, yoksa fiyata göre düşük donanım olmasını mı söyleyim ? Batarya ömrü olarak da Samsung oldukça başarısız.

"Gerekiyorsa google play'da öyle olsun paralı olsun yeter ki şu çöp uygulamalar kaldırılsın"

O çöp uygulamaları sen aramadıkça bulamazsın zaten. Sadece popüler uygulamaları indirsen yeter ki onlar da en göz önünde olan google'ın en çok reklamını yaptığı uygulamalar, zaten eğer popüler değilse yorumlara bakacan, yorumlardan da işkillendiysen indirme olsun bitsin :)

"Evet windows phone güzel onlarda iphone gibi stabil ama şöyle bişey var daha çok yol katetmesi gerekiyor demek istediğim şu insanlara sordukları zaman iphone mu ? windows phone mu ? insanların windows phone demeleri lazım belkide bundan 5 yıl sonra windows phone , çok büyük markaların telefonlarını alt edecek ama şimdilik bana göre apple iphone piyasaya sürdüğünden beri çok iyi bir çıkış yakaladı ve hala devam ettiriyor ve iphone hala piyasanın en iyisi diyebilirim"

Bu söylediğine şöyle katılıyorum, insanlar (Yani programcılar) windows phone'a yeterli desteği vermediler. İOS'u adamlar gruplarda beta sürümünü programcılar arasında paylaşıyorlar. Adamlar beta sürümünü iphone'larına yükleyip, hataları bulup, debug edip, apple'a ücretsiz yardım ediyorlar. Aslında bunlara para verilmesi lazım ama onlar hallerinden memnun, biz karışmayalım. Windows Phone'da bu yok, Android'in ise İOS'tan daha fazla desteği var. Kaldı ki Android bir linux çatallaması. Dolayısıyla linux camiasından doğrudan destek alıyor. Ayrıca arkasında Google var. O yüzden İphone en iyisidir diye genelleme yapman biraz o dediğine giriyor :) Hadi İphone iyidir, alınabilir, tavsiye ederim, beğendiğim bir telefon dersen eyvallah da, "İphone" en iyisidir. Model ismi yok, karşılaştırılan belli bir model yok. Üstünde İphone yazması onu en iyisi yapmaz kardeşim. Misal dersin ki İphone 6 Plus en iyisidir. Bu biraz daha doğru bir ibare olurdu, ancak sen üstündeki o iphone yazısına takılıp genelleme yapıyorsun. Marka değil, model önemlidir bu durumlarda.

• Beğen
İfadeler: Tim
Misal dersin ki İphone 6 Plus en iyisidir. Bu biraz daha doğru bir ibare olurdu, ancak sen üstündeki o iPhone yazısına takılıp genelleme yapıyorsun. Marka değil, model önemlidir bu durumlarda.
Haklısınız burada. iPhone 6 Plus vs. S2, "Samsung en iyisidir!" tarzında oluyor konuşma ya da "iPhone 2 vs. Samsung S6, iPhone alır!" Her cihazın bir dezavantajı var. Herkes ihtiyacına göre almalı.

Her zaman bir risk vardır. iOS'u bir tek firma geliştiriyor, kapalı kaynak. Android'i bir çok firma geliştiriyor, açık kaynak.

Kaçırdığınız bir nokta var, ekleme yapmak isterim. Apple yeni işletim sistemi sürümlerinin beta, alfa ne derseniz, buglu, bitmemiş versiyonlarını internete atıyor, insanlar bunu bilgisayarlarına kuruyor. Geliştiriciler bugları tespit edip kapatıyor, normal kullanıcı ise tester görevi yapıyor. Kısaca adamlar bedavadan hem tester hem de geliştirici bulmuş oluyorlar ki bu insanlara para verilmesi lazım. Çünkü adam gidiyor, İphone'undaki işletim sistemini değiştirip riske giriyor. Tabii adamlar hallerinden memnun, o zaman bize de diyecek bir söz kalmıyor. Ancak yanıldığınız nokta şu, Apple aslınad Linux'un teknolojilerini kullanır. Örnek; App Store aslında Ubuntu Software Center'ın bir kopyasıdır. Mac OS'taki aqua desktop aslında bir linux masaüstü olan Gnome 2'nin bir çatallamasıdır. Apple cihazlarda kullanılan ses denetleyicisinin eskiden GPL lisansı vardı ve apple bu yazılımı kendi tekeline geçirmeyi başardı, şu an apple cihazlardaki ses denetleyicisi aslında linux kaynaklı. İOS ve Mac OS aslında Linux'un "babalarının" o zamanlar lisans sorunu yaşamamak için yazdıkları BSD'yi taban alırlar. Kısaca Linux olmasaydı, Apple asla var olamazdı...

Başka bir ekleme de yapmak isterim, Playstation'ın içinde kullanılan işletim sistemi de BSD tabanlıdır. Linux'a benzer bir sistem kullanır BSD, linux'un kardeşi diye de geçer. Playstation oyuncularına özel haberler... :)

isal dersin ki İphone 6 Plus en iyisidir. Bu biraz daha doğru bir ibare olurdu, ancak sen üstündeki o iphone yazısına takılıp genelleme yapıyorsun. Marka değil, model önemlidir bu durumlarda.

Evet güzel bir konuya deyindin bende yanlış yazdığımı anladım. Yanlış anlasılma için özür diliyorum. Orda demek istediğim örneğin samsung her sene telefon çıkartıyor s ve note serisinden bahsediyorum apple her sene telefon çıkartıyor ikisininde aynı senede çıkardığı telefonlara bakarak karsılaştırma olarak iphone alır demek istemistim (note 4 vs iphone6 plus gibi) ama yazım hatam yüzünden yanlış anlasılma olmuş .( samsung artık ekmek fırını gibi nerdeyse her hafta yeni model geliyor.)

Biz şu an anda andorid ile ios'u kıyaslıyorduk aslında, tamamen alakasız bir cevaptı :D Ama şu var, Apple yıllardır İphone yapıyor, Windows Phone'lar daha yeni çıktı. Windows 10'dan sona Windows Phone devri başlar (alınabilir hale gelir, rakipleri yine dişli). İphone 3GS sana yetiyorsa neden 4 aldın ? 4 hala kullanabilecekken neden 5S aldın. İnsanları 1 kez al, hayatın boyunca kullan diye gaza getiriyorlar, ama aslında insanlara ömürlük diye sattıkları telefonun yenisini satmak için her türlü reklam tuzağını yapıyorlar :D Kısaca sen 1000TL'ye bir Android telefon alsan onu da yıllarca kullanırsın. Demek istediğim bu.

Hocam artık bir yerden sonra telefonların değismeşi gerekiyor. İmkanım vardı model yükselterek gittim.

O çöp uygulamaları sen aramadıkça bulamazsın zaten. Sadece popüler uygulamaları indirsen yeter ki onlar da en göz önünde olan google'ın en çok reklamını yaptığı uygulamalar, zaten eğer popüler değilse yorumlara bakacan, yorumlardan da işkillendiysen indirme olsun bitsin :)

Biz biliyoruz'da peki ya bunu bilmeyenler çok fazla.

Windows Phone'a özgü bir şey değil bu. Bir işletim sisteminin (eğer orjinalse) güncelleme yaparken çökmesinin 1 numaralı sebebi güncelleme sırasında cihazın gücünün kesilmesidir. Aynısı bir apple ürününün başına da gelebilir, kaçınabileceğiniz bir şey değil bu. Yeni paketleri indiriyor, yeni paketleri kurmadan önce eskileri siliyor. İşte tam o eski paketleri silme işlemi sırasında cihaz kapanırsa sistem dosyaları eksik olduğu için açılmaz. Bu her platform için geçerlidir. @Eucher Ancak demin saydığım Apple'a özel sorunlar o verdiğim paraya acımama neden oluyor malesef. Windows phone'un yada android'İn maksimum 1000TL'ye alınabilir, güzel modelleri varken :/ Çünkü insanlar bana iphone alırsam hiç sorun yaşamayacağımı söylediler, ben de direk aldım safoş gibi. Bir de 1 ios cihaz alsam neyse, bütün ailece İphone, İpad aldık. Eğer bu sorunları yaşayacağımı bilseydim gider daha ucuz bir şey alırdım...

Her eşyada hata veya sorunla karşılasa biliriz buna birazda şans işi diyebilirim. 13 aydır iphone 5s kullanıyorum ama hiçbir sorunla karşılasmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Katılıyorum. Samsung hiçbir işe yaramıyor malesef. Donanım olarak yetersiz, artı cihazlar sorunlu. Ben Huawei G7 kullanıyorum, 1000TL'ye aldım. Şöyle diyim, Note 3 mü yoksa Note 4'mü kullanıyordu arkadaşım emin değilim ama 1000TL dediğimi duyunca aşırı ucuz dedi. Ben bu telefonu alacağım keşke huawei alsaydım dedi. Benim beğendiğim markalar şunlar;

1- Huawei
2- LG
3- HTC
4- Apple
5- Asus
6- Sony

En beğendiğimi en üste yazdım, aşağı doğru sıraladım. Apple alınması sınırsız bütçede "belki" anlam kazanır, eğer android'e has bir iş yapmayacaksan...

Elbet her cihazın bir gün değişmesi gerekiyor, her cihazın sorunları olabiliyor ama bazı insanlar Apple reklam acenteliğini üstlerine almış resmen. Adam diyor; "bir kere al, hayatın boyunca kullan", "Mükemmel bir malzeme, hiç bir sorunla karşılaşmazsın, güvenli, virüs girmez, harika bir cihaz tasarımı var, diğer markalara ibret oluyor". Eğer o bana bu lafları söylemeseydi ben hiç apple malı almaya yeltenmezdim bile.

Ayrıca android market ile ilgili insanların bilgilendirilmesi gerektiği doğru, o konuda haklısın. Ama bugün kaç kişi evinde kendi bilgisayarına format atabiliyor, tamir edebiliyor, "hatta bilgisayardan gerçekten anlıyor ?". Geçen arkadaşım "Bilgisayarıma virüs mü girdi noldu acaba 'son zamanlarda makine yavaşlamış gibi geliyor'". Virüs taraması yaptırdım, 50.000'inci virüse gelmişti antivirüs. İçeride biz yemek yedik, geldik makine mavi ekranda. Nasıl bir günah işlemişse o makineden, makinenin içinde lolipop diye virüs vardı gerisini sen düşün :D

Apple reklam acenteliğini üstlerine almış resmen. Adam diyor; "bir kere al, hayatın boyunca kullan", "Mükemmel bir malzeme, hiç bir sorunla karşılaşmazsın, güvenli, virüs girmez, harika bir cihaz tasarımı var, diğer markalara ibret oluyor". Eğer o bana bu lafları söylemeseydi ben hiç apple malı almaya yeltenmezdim bile.

Evet buna bende katılıyorum tamam apple'ı diğer markaları eleştirirsin ama o kadarıda fazla kendisi sanki apple'in kurucusu gibi davrananlar var çevrede.

Katılıyorum. Samsung hiçbir işe yaramıyor malesef. Donanım olarak yetersiz, artı cihazlar sorunlu. Ben Huawei G7 kullanıyorum, 1000TL'ye aldım. Şöyle diyim, Note 3 mü yoksa Note 4'mü kullanıyordu arkadaşım emin değilim ama 1000TL dediğimi duyunca aşırı ucuz dedi. Ben bu telefonu alacağım keşke huawei alsaydım dedi. Benim beğendiğim markalar şunlar;

1- Huawei
2- LG
3- HTC
4- Apple
5- Asus
6- Sony

Evet android cihaz konusunda bir çok firma elini taşın altına attı bunlarda biri huawei diğeri ise bana göre asus oldu iki firmada gayet başarılı ve ucuz android cihazlar çıkartıyor. Lg evet güzel ve rakiplerine göre ucuz. Htc güzel telefon özellikle metal kasa olduğu için hoşuma gidiyor. Sony güzel cihazalar piyasaya sürdü ama sanırım fiyatlarını biraz daha düsürmesi lazım. Söyle bir konuda aslında tüm telefon firmalarının fiyatları düşürmesi lazım.

Ayrıca android market ile ilgili insanların bilgilendirilmesi gerektiği doğru, o konuda haklısın. Ama bugün kaç kişi evinde kendi bilgisayarına format atabiliyor, tamir edebiliyor, "hatta bilgisayardan gerçekten anlıyor ?". Geçen arkadaşım "Bilgisayarıma virüs mü girdi noldu acaba 'son zamanlarda makine yavaşlamış gibi geliyor'". Virüs taraması yaptırdım, 50.000'inci virüse gelmişti antivirüs. İçeride biz yemek yedik, geldik makine mavi ekranda. Nasıl bir günah işlemişse o makineden, makinenin içinde lolipop diye virüs vardı gerisini sen düşün :D

Bu konuda haklısın :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Başın ağrımasın diye İphone mu aldın :D

iPhone'larda dosyaları silen açık - Hürriyet TEKNOLOJİ

iPhone'larda iki yıldır kapanamayan açık - Hürriyet TEKNOLOJİ

iPhone'larda bir büyük açık daha! - CHIP Online

iOS 8'deki Bir Açık Yüzünden iPhone'lar Büyük Tehlikede -

iPhone'larda açık çıktı !

Windows'a virüs giriyor diye kullanmak istemiyorsunuz, farkındaysan bu Apple cihazlardaki bazı açıklar cihazın kendi sisteminden kaynaklı. Kısaca bu açık için senin birşey yapman gerekmiyor. Android'de böyle birşey görülse hemen kapatılır. "2 yıldır kapanmaya açık" nedir yaa.

Şu konuya da açıklık getirelim, "Android'in özgür olması ne demektir ?". Çoğu kişi özgür olmasını bluetooth ile karıştırıyor malesef :D Özgür olması demek o ortamda istediğin herşeyi yapabilmen demektir. Ancak bunun 2 türlüsü var, var olan bir yazılımı indirip yaparsın, yada yazılım yoksa sen yazar onu kullanır, hatta google play store'a atar para kazanırsın. Apple'ın cihazları üstünde hiç oynama yaptırmadığı, hatta ona uygulama çıkaracak birinden ücret alıyorlar. Kısaca sen programını markete koymak için apple'a para veriyorsun. App Store'un Google Play Store'dan pahalı olmasının sebebi bu. Ancak özgür olması kavramı son kullanıcı için bir şey ifade etmiyor malesef...

Ghz ve çekirdek muhabbetine girmeyeceğim, senin fikrine göre bir apple'da en kötü donanım bile sihirli bir şekilde piyasadaki en iyi donanımı geçer. Ancak şunu diyim, senin dediğin Nm değeri sayesinde oluyor. Nm'si düşük olan kazanıyor. Ancak sen daha donanımını görmediğin bir cihazı apple'ın geçeceğini söylüyorsun, öylemi ?

Güzel kardeşim şaka gibi bir cevap vermişsin senin bu verdiğin başlıkların timsali android için 1000 lerce bulabilirim.
Evet başım ağrımasın diye aldım ve de emin olabilirsin hiç başım ağrımadı bu boş boş başlıkların son kullanıcıyı etkilemediğini anlaman için herhangi bir telefon kullanman kâfi sadece cevap vermek için saçma sapan alıntılar yapıp ne benim ne de senin güzel zamanını harcama neymiş iPhone lar büyük tehlikede yahu ne tehlikesinden bahsediyosun
Son olarak bundan 4 gün önce 5s ten lg g3 geçmiş bulunmaktayım eğer ki metni tamamiyle okusaydın neymiş en kötü donanım sihirli bir şekilde en iyi donanımı geçermiş iyi oku o cümleyi iphone için mesele ram vs. değil dedim 1gb ram 2-3 den daha iyidir gibisinden birşey söylemedim daha uyumlu daha stabil anlayan kurcalayan adam da android alsın tavsiyemdir cevap vermek için cevap vermeyelim güzel kardeşlerim

Kesinlikle. Çevremde iPhone'u ''tercih eden kişiler çünkü bu iPhone, bu farklı'' diye alıyor. :D

Güzel kardeşim şaka gibi bir cevap vermişsin senin bu verdiğin başlıkların timsali android için 1000 lerce bulabilirim.
Evet başım ağrımasın diye aldım ve de emin olabilirsin hiç başım ağrımadı bu boş boş başlıkların son kullanıcıyı etkilemediğini anlaman için herhangi bir telefon kullanman kâfi sadece cevap vermek için saçma sapan alıntılar yapıp ne benim ne de senin güzel zamanını harcama neymiş iPhone lar büyük tehlikede yahu ne tehlikesinden bahsediyosun
Son olarak bundan 4 gün önce 5s ten lg g3 geçmiş bulunmaktayım eğer ki metni tamamiyle okusaydın neymiş en kötü donanım sihirli bir şekilde en iyi donanımı geçermiş iyi oku o cümleyi iphone için mesele ram vs. değil dedim 1gb ram 2-3 den daha iyidir gibisinden birşey söylemedim daha uyumlu daha stabil anlayan kurcalayan adam da android alsın tavsiyemdir cevap vermek için cevap vermeyelim güzel kardeşlerim

Birincisi üslubuna dikkat et, eğer tartışma çıkarmaksa amacın bilelim !

Emin ol Apple'ı senden fazla kullanmışımdır ve diğer ürünlerden hiçbir farkı yok. Elimde tam 4 tane İOS cihaz var, yeniler de var (Son çıkanlardan), eskilerden de var. Asıl son kullanıcıyı yanıltan sensin burada.

"Güzel kardeşim şaka gibi bir cevap vermişsin senin bu verdiğin başlıkların timsali android için 1000 lerce bulabilirim."

Çelişkili konuşuyorsun. İphone'u kafan rahat etsin diye almıyormusun ? Android'de böyle şeyler olduğunu siz söyleyip, kafan rahat etsin diye İphone'a geçmiyormusunuz ? Tamam her sistemde hatalar olabilirse İOS'a o kadar para verip yine hata alıyorsak Android'de yada Windows Phone'da niye iki hata gördümü İOS en iyisi diyorsunuz ? Bunlar İOS'ta olunca sorun değil de, Android'de olunca mı felaket ?

Android'in stabil çalışmadığını söylemişsin ama bu senin fikrin. Eğer apple ile kafayı bozduysan ben napim. Önceki gönderimde bir arkadaşımı örnek vermiştim. Ayrıca anlatırken İOS'un kökenine kadar indirm. Kısaca, eğer zaten linux olmasaydı Apple'da olmazdı. Yani eğer Android (Android linuxtur) olmasaydı o İphone'da olmazdı :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı