Sizce Türkiye'de iPhone hava işi mi? İhtiyaç meselesi mi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hava meselesi. Neden dersen ABD gizli servisi bile Lumiaları alıyor çalışanlarına, güvenliği daha sıkı, yapılan cracking-hacking yarışmalarından sağlam çıkıyor.

Hee, harbiden başta bankacılık işleri için daha kaliteli, güvenilir, korunaklı diye alan insanlar vardır eminim, çoğu WPdan habersiz ve elektronik market şirketlerinin Apple ile yaptığı gizli kapaklı satış anlaşmaları yüzünden Apple önermişler onlara zamanında.

Apk yı android kullananların %70 i bilmiyodur zaten.

Doğru ama şöyle bir şey var yaşlıların çoğu ve insanların çoğu apk vb. yöntemleri bilmiyor. Androide özgü değil. Bundan Androidi övdüğüm anlaşılmasında.

Öncelikle bu soruyu soran arkadaşıma teşekkür ediyorum çünkü anlıyorum deyipte anlamayanların ortaya çıkmasına da vesile oldu bu ben anlıyorum demek değil ne haddime...
Sorunun cevabını vermek gerekirse tabii ki kullanıcısına göre cevabı değişir ben de iphone kullanıcısıyım ve de telefonla çok fazla işi olmayan bir insanım bu yüzden zaten az vakit geçirdiğim telefonumla herhangi bir işimi görürken sinir krizine girmemek için iphone seçmiş bulunmaktayım reddedilemez ki kesinlikle son derece stabil benim seçme sebebim budur.
Bu arada halen daha telefonun işlemci sayısına ghz değerine ram miktarına bakarak telefon karşılaştıran bir kitle mevcut güzel kardeşlerim evet ram miktarı diğer telefonlara nazaran düşük fakat diğer telefonlar(android) kadar ram gerektiren bir işlerim sistemine sahip değil işlemcisi çift çekirdek ama bütün teknik parçaları düzen içinde çalışan bir telefondan bahsediyoruz artık şu saçma sapan kıyaslama yöntemlerini aşalım.
Bir de arkadaşlar ricamdır artık ''kardeşim iphone adamı kısıtlıyo android gibi özgür gibi değil yaa'' gibisinden cümleler kurmayın şurada birisi ağızlarına takmış bunların böyle devam ediyor neymiş bleutooth aracılığıyla dosya atamıyormuş en son ne zaman kullandın bluetooth gir whatsapp'a gör işini velhasılı kelam kardeşim harbiden telefondan anlayan ama kurcalayan adamsan al android bir cihaz paşa paşa kullan kesinlikle android cihazları kötü demeye hakkım yok ama ben gibi başım ağrımasın diyorsan alırsın iphone yeni piyasada çokta bir fiyat farkı kalmadı zaten...

Hocam keske genelleme yapmasaydınız :(
Parası olup sadece iphone alayım diyenlerde var, android karısık geldiği için ve sadelik&tasarım konusuna önem veren insanlarda var.

Zaten fark ettiysen kullanıcıların genelini oluşturan 2 kesimi anlattım. Buyuk ihtimal seninde dahil olduğun o ufak ama hakiki kullanıcı kısmına bir lafım yok.

Benim dediklerim ya yanlış yonlendirrmeyle(2. Paragraf) ya da hava atmak(1. Paragraf) alanlar.

Öncelikle bu soruyu soran arkadaşıma teşekkür ediyorum çünkü anlıyorum deyipte anlamayanların ortaya çıkmasına da vesile oldu bu ben anlıyorum demek değil ne haddime...
Sorunun cevabını vermek gerekirse tabii ki kullanıcısına göre cevabı değişir ben de iphone kullanıcısıyım ve de telefonla çok fazla işi olmayan bir insanım bu yüzden zaten az vakit geçirdiğim telefonumla herhangi bir işimi görürken sinir krizine girmemek için iphone seçmiş bulunmaktayım reddedilemez ki kesinlikle son derece stabil benim seçme sebebim budur.
Bu arada halen daha telefonun işlemci sayısına ghz değerine ram miktarına bakarak telefon karşılaştıran bir kitle mevcut güzel kardeşlerim evet ram miktarı diğer telefonlara nazaran düşük fakat diğer telefonlar(android) kadar ram gerektiren bir işlerim sistemine sahip değil işlemcisi çift çekirdek ama bütün teknik parçaları düzen içinde çalışan bir telefondan bahsediyoruz artık şu saçma sapan kıyaslama yöntemlerini aşalım.
Bir de arkadaşlar ricamdır artık ''kardeşim iphone adamı kısıtlıyo android gibi özgür gibi değil yaa'' gibisinden cümleler kurmayın şurada birisi ağızlarına takmış bunların böyle devam ediyor neymiş bleutooth aracılığıyla dosya atamıyormuş en son ne zaman kullandın bluetooth gir whatsapp'a gör işini velhasılı kelam kardeşim harbiden telefondan anlayan ama kurcalayan adamsan al android bir cihaz paşa paşa kullan kesinlikle android cihazları kötü demeye hakkım yok ama ben gibi başım ağrımasın diyorsan alırsın iphone yeni piyasada çokta bir fiyat farkı kalmadı zaten...
Başın ağrımasın diye İphone mu aldın :D

iPhone'larda dosyaları silen açık - Hürriyet TEKNOLOJİ

iPhone'larda iki yıldır kapanamayan açık - Hürriyet TEKNOLOJİ

iPhone'larda bir büyük açık daha! - CHIP Online

iOS 8'deki Bir Açık Yüzünden iPhone'lar Büyük Tehlikede -

iPhone'larda açık çıktı !

Windows'a virüs giriyor diye kullanmak istemiyorsunuz, farkındaysan bu Apple cihazlardaki bazı açıklar cihazın kendi sisteminden kaynaklı. Kısaca bu açık için senin birşey yapman gerekmiyor. Android'de böyle birşey görülse hemen kapatılır. "2 yıldır kapanmaya açık" nedir yaa.

Şu konuya da açıklık getirelim, "Android'in özgür olması ne demektir ?". Çoğu kişi özgür olmasını bluetooth ile karıştırıyor malesef :D Özgür olması demek o ortamda istediğin herşeyi yapabilmen demektir. Ancak bunun 2 türlüsü var, var olan bir yazılımı indirip yaparsın, yada yazılım yoksa sen yazar onu kullanır, hatta google play store'a atar para kazanırsın. Apple'ın cihazları üstünde hiç oynama yaptırmadığı, hatta ona uygulama çıkaracak birinden ücret alıyorlar. Kısaca sen programını markete koymak için apple'a para veriyorsun. App Store'un Google Play Store'dan pahalı olmasının sebebi bu. Ancak özgür olması kavramı son kullanıcı için bir şey ifade etmiyor malesef...

Ghz ve çekirdek muhabbetine girmeyeceğim, senin fikrine göre bir apple'da en kötü donanım bile sihirli bir şekilde piyasadaki en iyi donanımı geçer. Ancak şunu diyim, senin dediğin Nm değeri sayesinde oluyor. Nm'si düşük olan kazanıyor. Ancak sen daha donanımını görmediğin bir cihazı apple'ın geçeceğini söylüyorsun, öylemi ?

Başın ağrımasın diye İphone mu aldın :D

iPhone'larda dosyaları silen açık - Hürriyet TEKNOLOJİ

iPhone'larda iki yıldır kapanamayan açık - Hürriyet TEKNOLOJİ

iPhone'larda bir büyük açık daha! - CHIP Online

iOS 8'deki Bir Açık Yüzünden iPhone'lar Büyük Tehlikede -

iPhone'larda açık çıktı !

Windows'a virüs giriyor diye kullanmak istemiyorsunuz, farkındaysan bu Apple cihazlardaki bazı açıklar cihazın kendi sisteminden kaynaklı. Kısaca bu açık için senin birşey yapman gerekmiyor. Android'de böyle birşey görülse hemen kapatılır. "2 yıldır kapanmaya açık" nedir yaa.

Şu konuya da açıklık getirelim, "Android'in özgür olması ne demektir ?". Çoğu kişi özgür olmasını bluetooth ile karıştırıyor malesef :D Özgür olması demek o ortamda istediğin herşeyi yapabilmen demektir. Ancak bunun 2 türlüsü var, var olan bir yazılımı indirip yaparsın, yada yazılım yoksa sen yazar onu kullanır, hatta google play store'a atar para kazanırsın. Apple'ın cihazları üstünde hiç oynama yaptırmadığı, hatta ona uygulama çıkaracak birinden ücret alıyorlar. Kısaca sen programını markete koymak için apple'a para veriyorsun. App Store'un Google Play Store'dan pahalı olmasının sebebi bu. Ancak özgür olması kavramı son kullanıcı için bir şey ifade etmiyor malesef...

Ghz ve çekirdek muhabbetine girmeyeceğim, senin fikrine göre bir apple'da en kötü donanım bile sihirli bir şekilde piyasadaki en iyi donanımı geçer. Ancak şunu diyim, senin dediğin Nm değeri sayesinde oluyor. Nm'si düşük olan kazanıyor. Ancak sen daha donanımını görmediğin bir cihazı apple'ın geçeceğini söylüyorsun, öylemi ?

Windows Phone telefonu güncelleme yaparken bile çökenler var. Mavi ekran alanlar var. Bunları hiç hesaba katmıyorsunuz.Bunlar normal birşey iştediğin marka olsun şonuçta bunlar insan yapımı ve her insan hata yapar ama şunu söylemeden edemiyeceğim isterseniz Apple fan'ı diyin ne bana ama ben şunu gördüm real racing 3 ilk çıktığında iphone 3gs bu oyunu çok rahat kaldırıyordu ve donma takılma yoktu. iphone 4 gene kendim kullandım 4 yıl kullandım ios 7 ile birlikte iphone 4 artık gitmiyeceğini anladım (iphone 4 6.1.3 güncellemesine döndürseydim daha 1 - 2 yıl gibi ömrü olurdu.) sonra gittim 2014 yılında iphone 5s aldım ve yukarda atığın sorunların hiçbiriyle karşılaşmadım cihazın performansı bizzat yakın arkadaşımda bulunan samsung s5 ve note 3 hale performans konularında kafa tutuyor. Gerekiyorsa google play'da öyle olsun paralı olsun yeter ki şu çöp uygulamalar kaldırılsın. Evet windows phone güzel onlarda iphone gibi stabil ama şöyle bişey var daha çok yol katetmesi gerekiyor demek istediğim şu insanlara sordukları zaman iphone mu ? windows phone mu ? insanların windows phone demeleri lazım belkide bundan 5 yıl sonra windows phone , çok büyük markaların telefonlarını alt edecek ama şimdilik bana göre apple iphone piyasaya sürdüğünden beri çok iyi bir çıkış yakaladı ve hala devam ettiriyor ve iphone hala piyasanın en iyisi diyebilirim (tabi şunuda söyleyem kullanım alanına göre telefonlar değişebilir). Yazım hatalarım varsa kusuruma bakmayın.

Bu sorunu cevabı kullanan kişiye göre değişir bence. Mesela bir liseli elinde iPhone 6 ile okula girse en az 2 tane evlenme teklifi alır :D

• Beğen
İfadeler: Tim
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı