Sizce Uzaylılar insanlardan akıllı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dini yaklaştın diyecekler ancak insandan zeki olan bir canlı yoktur kainatta. İnsandan farklı canlılar var mı diyeceksin, tabi ki var. Canlı kavramı ot, böcek vb. organizmalara da verilen addır. Eğer dünya dışı dersen yine var ancak göremeyeceğimiz varlıklardır. Kısmi kişiler görebilmektedir ancak onların da göremedikleri vardır.

Bunun için kesin bir kanıtın var mı? :) Dünya dışı varlıklar o kadar zeki ki, bizim aptallığımıza bakıp yanımıza uğramazlar bile :)

Bence uzaylılar var ve bizden zekiler bizi gözlemleyip gülüyorlardır herhalde evren büyük sonsuz farklı boyutlar var. Bu işler boş işler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşte bakınca beynimizin ne kadarını kullanıyoruz. Neden %50'sini değil ? Neden %100'de yüzünü değil. Neden sadece bir kısmını. Görmememiz gereken bilmemiz gereken ne var.

Bunun için kesin bir kanıtın var mı? :) Dünya dışı varlıklar o kadar zeki ki, bizim aptallığımıza bakıp yanımıza uğramazlar bile :)
Kanıt olarak demeyelim de düşünce olarak ve bilim adamlarının ortaya attığı kavramlar var. Yukarıda bir Wiki kaynağında sadece birini paylaştım. Diğer kaynağı Kur'anda birçok ayette var. Diğer dinlere ait pek bir bilgim yok birkaç gördüğüm olmuştu ancak sorulacağını tahmin etmediğimden bir yere not etmemiştim.
"Dünya dışı varlıklar o kadar zeki ki, bizim aptallığımıza bakıp yanımıza uğramazlar bile "
Bu kişilikleri göremediğimden ve göremediğimizde zekalarını maalesef bilemiyorum/ruz. Ancak tahmin ve düşüncelere göre bazı kısım zeki diyorlar(Mısır eski insanları), bazıları ise (Avrupa, Amerika gibi) olamayacağını söylüyorlar (bunlarda kendi aralarında ayrılabiliyor).

İşte bakınca beynimizin ne kadarını kullanıyoruz. Neden %50'sini değil ? Neden %100'de yüzünü değil. Neden sadece bir kısmını.
Yüzdelik dilimi sonuç olarak veren kişiler nereden biliyorlar o kadar kullandığımızı :) Belki kendileri de o kadar kullandığımızı bilmiyor. %100 diyen belki %20 beynini kullanarak bunu söylemiştir. Yada %50 diyen kişi kendi beynini %50 kullandığı için o kanıya varmıştır :D Yani beynin sırrı hala açığa çıkmamış diğer bazı bilimsel verilerde olmak üzere.

Konu güzel ama başlık çok ucu açık olmuş. Öncelikle uzaylı derken kastın eğer bizim gibi düşünebilen, irade sahibi olan varlıklarsa benim kanaatimce yok. Fazla bilim kurgu film izleyen arkadaşlar hemen atlamış 'o kadar zekiler ki yanımıza bile uğramazlar' diye, onlara da hak vermek gerek. Çünkü hayal dünyaları çok gelişmiş ve kendi mükemmelliklerini küçümsüyorlar. Ama küçük organizmalardan bahsediyorsak bence vardır. Allah'a iman eden bir Müslüman olarak dini yorum yapmadan bile bu kadar yıl geçti eğer denildiği gibi bizden veya bizim gibi canlılar olsa elbette bir kanıt bulunurdu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı