Skoda Fabia'nın piyasadaki yeri

Tam yakıt tüketimi hakkında net bir bilgim yok ama dediğiniz kadar çok yakan bir araç olsaydı eminim babam şimdiye satmıştı. :) Ayrıca söylemek isterim ki aracın yakışı bakımlarının düzenli yapılması ve kullanımı ile de büyük fark gösterir yani 90 ile değilde 150 ile giderseniz ay sonunda çok yaktı dersiniz. :)
Ayrıca yaptınız demiyorum ama accent gibi düşük sınıf bir aracı VW Passat veya benzeri sağlam araçlarla kıyaslamayınız.
Açıkçası kendi sınıfında gerçekten az yakmayan bir araba. Kullanım derken 90 ve 150 arasında değilde dur kalk yapmadan giderseniz daha az yakar demek daha mantıklı :) Accenti açıkçası 20-30 milyarlık araçlarla kıyasladım gidip Bugatti Veyronla kıyaslamam yani :D

Açıkçası benim biraz kuyruk acım var ondan bu kadar yakıt tüketimi diyorum. Biz 2012 model eski kasa Captiva aldık. Herşeyi 10 numara dizel araç çekiş gücü filan fevkalade 320 nm tork. Araba bastın mı gidiyor açıkçası sınıfına göre performansı müthiş, donanımı bir harika. Ama gel gör ki acayip yakıyor. Şehir içi 15 litre yakıyor siz düşünün buna para mı yeter ? Dizel benzine yetişti mübarek...

Açıkçası kendi sınıfında gerçekten az yakmayan bir araba. Kullanım derken 90 ve 150 arasında değilde dur kalk yapmadan giderseniz daha az yakar demek daha mantıklı :) Accenti açıkçası 20-30 milyarlık araçlarla kıyasladım gidip Bugatti Veyronla kıyaslamam yani :D

Açıkçası benim biraz kuyruk acım var ondan bu kadar yakıt tüketimi diyorum. Biz 2012 model eski kasa Captiva aldık. Herşeyi 10 numara dizel araç çekiş gücü filan fevkalade 320 nm tork. Araba bastın mı gidiyor açıkçası sınıfına göre performansı müthiş, donanımı bir harika. Ama gel gör ki acayip yakıyor. Şehir içi 15 litre yakıyor siz düşünün buna para mı yeter ? Dizel benzine yetişti mübarek...
Yalnız Bugatti'ye kafa tutar bence motoru gerçekten iyi çekiyor. :D Bu arada konu saptı.

Bencede konuya dönelim açıkçası hyundaiyi sallarsak kenara Türkiye' de binilmesi en mantıklı araç Toyota diye düşünüyorum sizlerin görüşünü de duymak isterim. :)

Evet haklısınız ama yinede yakıt, güvenlik ve konforu ile parça masrafını ekarte ediyor ayrıca muhteşem fiyatları da yok parçaların yani gidipte serviste yaptırırsanız tabi pahalı ama en olmadı yan sanayinin nimetlerinden faydalanilabilir. :D

Skoda Fabia uzun yıllar boyunca kullandığım bir araç. Gerçekten yeteri kadar konfor sunuyor kullanıcılarına iç hacim olarak biraz küçük olmasının yanı sıra, arka koltukların katlanabilmesi gibi ufak detaylar sayesinde oldukça kullanışlı bir araç. Kötü özelliği ne diyecek olursanız da sınıfına göre biraz çok yakıyor diyebilirim. Eğer alacaksanız LPG taktırın bence. :) Bizim aracı hala benzinli kullanıyoruz ama maalesef. :rolleyes:

Skoda Fabia'ya ara ara binmişliğim var. İçi gerçekten küçük ama motoru iyi çekiyordu. Bu kadar bilgim var bu araç hakkında ama içi dar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı