Skype neden popülerliğini kaybetti?

Microsoft, Skype satın aldıktan sonra MSN gibi güzelim programı sonlandırdı. Skype ilk zamanlarda çok popülerdi fakat maalesef talihsiz bir zamanda MSN ile Skype birleşmesi gerçekleşti. Mobil cihazlarda WhatsApp ve benzerlerinin ortaya çıkması ile desktop chat yazılımlarına olan ilgi azaldı. En azından benim görüşüm bu yönde.

İş alanında ve birçok kişi tarafından yine de halen kullanılıyor.

Benim görüşüm şu Discord'un çıkmasıyla beraber herkes Skype'den bıkmıştı zaten o tema neydi telefonu veya bilgisayarı kapatınca ailemi bile bembeyaz görüyordum ve reklam vardı reklamlar hırsızlığa yönelik reklamlar vardı dı diyorum çünkü artık popülerliğini kaybetmiş durumda.

Discord'un yaygınlaşmasıyla Skype kullanan kalmadı neredeyse. Sizce Skype neden popülerliğini kaybetti? Sonu MSN gibi olur mu? Şahsen ben çok seviyorum. Bazen 5 dolar bakiye atıyorum acil durumlarda internetten VoIP arama yapabilmek için.
Skype artık eskisi gibi değil. Discord ona fark attı çok daha fazla özellik barındıran bir uygulama oldu. Skype şirketlerin toplantılarında vb. alanlarda kullanılmakta idi ama artık şirketlerde microsft teams geçmeye başladı. Yakında fişi çekilebilir kullanıcı sayısı acayip azaldı.

MSN geri gelsin çözülür her şey. :p
Açalım hayalet sevgilimiz Ayşe'yi Irem'i yapalım sovumuzu.

Dostlar Skype hala kullanılıyor. Normal kullanıcı sayısı azaldı oyuncuların çoğu Discord'da geçti ama iş tarafında hep Skype kullanılıyor.

Geri
Yukarı