Sürprizbozan Skyrim için tavsiyeleriniz nelerdir?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

efe yazgı

Kilopat
Daha fazla  
Skyrim Special Edition da 25 saati devirdim ve hala da oynamaya devam ediyorum ve oyun kelimenin tam anlamıyla mükemmel. Bir işe gidiyorum o işten ummadığım bambaşka bir şeyler çıkıyor. Örneğin vampir avlama yan görevini yapayım dedim, vampir avlamak için çıktığım yolda bu vampir kral Harkon'un beni vampir yapmasına izin verip kendim vampir oldum. Ana görevde ise "zaman yarığında kadim tomarı oku" görevindeyim. Bunun yanında başımızda miraak diye bir bela var. Onun görevlerine başladım ama biraz erken başladığımı fark edip geri Skyrim'e döndüm.

1- Vampir lord olunca çok güçlü oluyorum. Şu anki levelim 15 ve bu leveldeyken Miraak'ın görevlerini vampir lord olup yapabilir miyim?
2- Levelime göre ana hikayede ne durumdayım sizce daha yan görev yapayım mı yoksa ana görevden gidebilir miyim?
3- Vampirlik için verebileceğiniz ipuçları neler?
4- Oyunu ilk defa oynuyorum bunlar dışında işime yarayacak şeyler varsa söyleyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Direk ana görevlerde gidersen ana hikaye oyunun toplam süresine göre biraz hızlı bitiyor, yan görevler zaten ana hikayaler kadar doygun ve tatminkar biraz yan görev yapın biraz ana hikayeden ben öyle yapıyorum böylece ana hikaye daha sağlam girebiliyorum güç bakımından.

Skyrim Special Edition da 25 saati devirdim ve hala da oynamaya devam ediyorum ve oyun kelimenin tam anlamıyla mükemmel. Bir işe gidiyorum o işten ummadığım bambaşka bir şeyler çıkıyor. Örneğin vampir avlama yan görevini yapayım dedim, vampir avlamak için çıktığım yolda bu vampir kral Harkon'un beni vampir yapmasına izin verip kendim vampir oldum. Ana görevde ise "zaman yarığında kadim tomarı oku" görevindeyim. Bunun yanında başımızda miraak diye bir bela var. Onun görevlerine başladım ama biraz erken başladığımı fark edip geri Skyrim'e döndüm.

1- Vampir lord olunca çok güçlü oluyorum. Şu anki levelim 15 ve bu leveldeyken Miraak'ın görevlerini vampir lord olup yapabilir miyim?
2- Levelime göre ana hikayede ne durumdayım sizce daha yan görev yapayım mı yoksa ana görevden gidebilir miyim?
4- Oyunu ilk defa oynuyorum bunlar dışında işime yarayacak şeyler varsa söyleyebilirsiniz.
Oyunun ana hikayesi oldukça kısa. Yan görevleri de yapıp kafana göre dolaş. Bitirince MOD'ları dener farklı karakterler ile hikayeyi farklı oynayış stilleri ile oynayabilirsin.

Bu oyunda ana görevi yanında götüreyim, ona göre güçleneyim, yan görevlerden biraz yapayım yoksa güçlenemem gibi bir durum yok. İstersen yaparsın istemezsen yapmazsın.
İstersen hiç ana görev yapmadan sadece yan görevler üzerinden tüm haritadaki görevleri bitirirsin ki çok uzun sürer. Ya da sadece ana görevi yaparsın hiç yan görev yapmazsın. Oyun bu konuda hiç kısıtlamıyor seni. Level mantığı da Skyrim'de biraz farklı çünkü bazı düşmanlar senin levelinle beraber gelişirken bazıları hep aynı level'de kalıyorlar. Onu youtube'dan izleyerek öğrenebilirsin. Vampirlik Vanilla oyunda çok gelişmiş bir şey değil aynı şekilde kurtadamlık da öyle. Bunlar için mod kullanabilirsin. Eğer şu anki halini beğendiysen tek yapman gereken daha çok vampir lord olarak gezip tecrübe kazanmak. İlk defa oynuyorsan oyunu internetten bir şeye bakmaman daha faydalı olabilir. Çünkü keşfedilecek çok şey var oyunda, yapabileceğin de çok şey var. Oyun deneyimini geliştirmek istersen onlarca mod var oyunu daha da güzelleştirecek. İkinci oynayışında ( ki kendini genelde birden fazla kez oynatan bir oyundur) mod yükleyebilirsin. Bu sayede oyun daha güncel bir seviyeye gelmiş olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı