Skyrim LE vs. SE

374647

Hectopat
Küçükken hayal mayel yarı abimi izleyerek yarı kendim oynayarak 20-30 FPS ile bitirdiğim Skyrim'i şimdi daha iyi grafikler ve FPS ile yeniden oynamak istiyorum. Ama nereden ve hangisini satın alacağıma bir türlü karar veremedim. Steam'de normal versiyonu yok gibi gözüküyor bir tek SE olanı var. Bir de başka sitelerden LE versiyonunu almayı tavsiye edenlerde gördüm bunların arasındaki farklar neler? Ve bahsi geçen binlerce mod sadece görüntü için mi yoksa oyunun oynanışına, hikayesine de bir etkisi var mı? Çok detaylı bir modlama ile uğraşacağımı sanmıyorum sadece görüntü içinse SE yeterli gibi duruyor o açıdan. Ama eğer oyunun kendisini değiştiriyorsa mod kurabilirim, mod kurmak için hangi versiyon daha elverişli? Oyunun kendi DLC'lerini de oynamak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Le versiyon da DLC'leri paralı değil miydi? Benim bildiğim le DLC'leri ile daha pahalıya denk geliyor. Diğeri Full set 45 lira ve daha güzel grafik+daha az bug üstüne önemli ve güzel tüm modlar da zaten artık geldi ve var.

DLC almak istemeyenler için iyi bence ben onu almıştım.

Mod kurup 2 kişi oynamak mümkün mü?
Zamanında böyle bir mod görmüştüm, denedim ama beceremedim. Biraz karmaşıktı. Ayrıca sana bir tüyo vereyim, bu mod işine gireceksen kullanacağın modların indirme ve "Endorsement" puanına bak. Eğer düşükse yine kullanabilirsin ama bu sefer modun yorumlarına bak, eğer yorumlarda -tabii ki çok büyük bir bölümü İngilizce- diğer kullanıcılar mod hakkında olumsuz şeyler yazmışlarsa o modu kullanma. Bu dediğim modu denemiştim ama beceremedim, sonra fark ettim ki modun indirmesi vs. düşükmüş ve yorumlarında da çoğu kişi şikayet etmiş. Yani benim bildiğim 2 kişi oynamak mümkün değil, ama istense yapılır elbet.

Zamanında böyle bir mod görmüştüm, denedim ama beceremedim. Biraz karmaşıktı. Ayrıca sana bir tüyo vereyim, bu mod işine gireceksen kullanacağın modların indirme ve "Endorsement" puanına bak. Eğer düşükse yine kullanabilirsin ama bu sefer modun yorumlarına bak, eğer yorumlarda -tabii ki çok büyük bir bölümü İngilizce- diğer kullanıcılar mod hakkında olumsuz şeyler yazmışlarsa o modu kullanma. Bu dediğim modu denemiştim ama beceremedim, sonra fark ettim ki modun indirmesi vs. düşükmüş ve yorumlarında da çoğu kişi şikayet etmiş. Yani benim bildiğim 2 kişi oynamak mümkün değil, ama istense yapılır elbet.
Rica etsem skyrim SE için türkçe yama linki atabilir misin?

Zamanında böyle bir mod görmüştüm, denedim ama beceremedim. Biraz karmaşıktı. Ayrıca sana bir tüyor vereyim, bu mod işine gireceksen kullanacağın modların indirme ve "Endorsement" puanına bak. Eğer düşükse yine kullanabilirsin ama bu sefer modun yorumlarına bak, eğer yorumlarda -tabii ki çok büyük bir bölümü İngilizce- diğer kullanıcılar mod hakkında olumsuz şeyler yazmışlarsa o modu kullanma. Bu dediğim modu denemiştim ama beceremedim, sonra fark ettim ki modun indirmesi vs. düşükmüş ve yorumlarında da çoğu kişi şikayet etmiş. Yani benim bildiğim 2 kişi oynamak mümkün değil, ama istense yapılır elbet.

Articles - Skyrim Together böyle bir uygulama var 3 yıldır geliştiriliyor ve devam ediliyor. Reddit ve Discord'dan yapımcılarına erişmek mümkün. Arkadaşımla dediğiniz modu denedik ama ikimizin de rakipleri ayrı ayrı öldürmesi ve karakterlerimizin ikimizde de farklı yönlere doğru gitmesi yüzünden oynayamadık. Skyrim Together daha yüksek boyutlu ve internetten testlerini gördüğüm kadarıyla çok iyi çalışıyor. Special Edition'a sahipseniz deneyebilirsiniz, istemcisinde Legendary Edition'a kurma seçeneği de var ama Special Edition öneriyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı