Skyrim Nasıl Bir Oyun? Alınır mı?

Skyrim ile Dark Souls'u karşılaştırmak saçma. Skyrim hikayesi ve atmosferi için oynanan bir oyun. Dark Souls ise zor olduğu için oynanan bir oyun. Skyrim'i kesinlikle tavsiye ederim.
Ben anca buna hunharca gülerim. Souls oyunları zorluğu için değil tatmin edici savaş mekanikleri, oynanışı ve diğer oyunlar gibi gelen geçen her şeyi kurbanlık koyun olarak kesmediğiniz bir oyun olduğu için oynanıyor.

Skyrim'i satın aldım. Türkçe yamasını kurdum. Oyun sarıyor. 4 saat boyunca sıkılmadan oynadım. Fena değil.

Dark souls almayı düşünmüyorum. Çünkü oyun zor. Ayrıca klavyeden oynanılacak bir oyun değil. Başka oyun önerileriniz varsa görmek isterim.

Arkadaşlar birazcık alakasız olacak ama fikrimi söylemek istedim. Skyrimi korsan olarak almıştım. 35 yaşında adamım bu oyunun başına oturup 5 saat oynadığımı bilirim. Hatta oyunu yapanları takdir ettim. Dedim böyle güzel oyun yapmışlar gittim o tarihte oyunu bitirdiğim halde adamların emeğini takdir etmek açısından orjinalini satın aldım mediamarkt'tan. Dahası Skyrim çok hoşuma gittiği için Elder scroll online çıkınca kıydım paraya onunda orjinalini aldım. Daha da beteri geçtiğimiz günlerde sırf bu oyunu iyi şartlarda oynayayım diye bilgisayar topladım. OC lerle bilmem nelerle uğraştım ki bilgisayarın anladığım kısmı sadece aç kapat oyuna tıkla kısmıydı. Bu oyun sayesinde kendi başıma bilgisayar toplamayı öğrendim. Valla eğer hikayeyi anlarsanız ana görevler harici yan görevlerle uğraşırsanız diyalogları okursanız ki farklı farklı hikayeler var (örneğin köyün birinde cadı varmış işte köyde millet hasta olmuş git onu bir öldür diyen var yok efendim falanca benden şunu çaldı onu bulurmusun diye sana rica edeni var ki adamı bulacağım diye konuştuklarınızda size bilgi vermek için başka görevler veriyor dağ bayır mağaralarda adam arıyonuz onu araken kılıç mılıç buluyorsunuz seviniyorsunuz gerçek hayattan kesitler varmış gibi inandırıcı hikayeler yani) sıkılmazsınız hatta kendinizi karakterinizin yerine yada karakterinizi kendinizin yerine koyarak oynarsanız şahsi streslerinizi bile size oyunda olduğunuz süre zarfında unutturuyor. Sözün özü elin adamı güzel oyun yapmış. Takdir ettim... :D

Savaş mekanıiklerinden kastınızı ben anlamadım. Yani ne olması gerekiyor? Prince of Persia ya da Assasins Creed 'deki gibi dövüş sistemleri olsa tabi ki daha hoş olurdu. Ama bence bu da yeterli gibi geldi bana. Misal ben eskiden Gothic 3 diye bir oyun oynamıştım. O oyunda skill ağacında kılıç kullanımını arttırınca kılıçla daha iyi hareketler yapıyordu. Yani ilk levelde mal gibi sırf sağa sola kılıcı savururkene leveli arttırıp ability puanı harcadığında kılıcı daha ustaca kullanıyordu. Belki böyle birşeyler olsa daha hoş olurdu. Ama benim fikrimce fena değil hatta üstünde bile durmadım diyebilirim. Ama tabi zevkler ve renkler... Kimi o şekkil oynar kimi bu şekkil oynar herkesin bir popisi var.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı