Skyrim sıkıcı mı?

Aaalpppx_11

Femtopat
Daha fazla  
Xbox üzerinden Skyrim Special Edition aldım 50TL'ye. 45 dk 1 saat falan oynadım. Sürekli bir yerlere yürüye yürüye gitmek bana sıkıcı geldi. Oyun ileride biraz da eğlenceli hale geliyor mu? Yoksa baştan sıkıldığım için iade mi edeyim?

Xbox üzerinden Skyrim Special Edition aldım 50TL'ye. 45 dk 1 saat falan oynadım. Sürekli bir yerlere yürüye yürüye gitmek bana sıkıcı geldi. Oyun ileride biraz da eğlenceli hale geliyor mu? Yoksa baştan sıkıldığım için iade mi edeyim?
Ben hem hikayeli oyun kültürü olan bir insan değilim, hem de ağır oyunlar beni bunaltıyor. Bende hikayeli oyunlara başlamak istediğimde tercih ettiğim oyunlardan biriydi fakat beni de hiç sarmamıştı. Ama bence 50 TL vermişsiniz zaten, iade etmeyin, illa ki bir zaman oynamak isteyebilirsiniz. Çünkü çok övülen bir oyun.

Ben hem hikayeli oyun kültürü olan bir insan değilim, hem de ağır oyunlar beni bunaltıyor. Bende hikayeli oyunlara başlamak istediğimde tercih ettiğim oyunlardan biriydi fakat beni de hiç sarmamıştı. Ama bence 50 TL vermişsiniz zaten, iade etmeyin, illaki bir zaman oynamak isteyebilirsiniz. Çünkü çok övülen bir oyun.

Haklısınız, bir daha bu fiyata bulamam gibime de geliyor. İleride mod kurup oynarim belki.

aslında biraz olayı biyerleri kesfedip fast travel atmaktan ziyade yolda karsılastıgın seyler oyun cok dolu oldugu ve %100 bitirmenin cok zor oldugu söylendiği için övülüyor biraz yol kenarlarındaki npclerle takılınca bambaska bir yere atıyor insani :D
bence gayet guzel bir oyun hala oyunyorum 30 saat oldu

Bu tür oyunlar RPG olarak geçer, yani rol yapma oyunları. Ana hikaye görevleri var ama önemli olan sizin ne yaptığınız, hikayenizi nasıl şekillendirdiğiniz. Eğer sizin tek amacınız aksiyonsa sizi sıkabilir belki.

Örneğin bir dükkana girip satıcının kafasına kova koyup dükkanı soyma özgürlüğü tanıyan bir oyun en basit haliyle :)

Bu tür oyunlar RPG olarak geçer, yani rol yapma oyunları. Ana hikaye görevleri var ama önemli olan sizin ne yaptığınız, hikayenizi nasıl şekillendirdiğiniz. Eğer sizin tek amacınız aksiyonsa sizi sıkabilir belki.

Örneğin bir dükkana girip satıcının kafasına kova koyup dükkanı soyma özgürlüğü tanıyan bir oyun en basit haliyle :)
kova koyup soyabilecegimi tam suan ögrendm aksam kesinlikle deneyecegim :D

Şuan da riverwooddaki satıcının dükkanını soydum peşimden geliyor. Sürekli öldürüyorum, yere çöküyor ve 10 15 saniye sonra tekrar benle savaşmaya başlıyor. Neden tamamen ölmüyor acaba?

Şuan da riverwooddaki satıcının dükkanını soydum peşimden geliyor. Sürekli öldürüyorum, yere çöküyor ve 10 15 saniye sonra tekrar benle savaşmaya başlıyor. Neden tamamen ölmüyor acaba?
Maalesef bir fikrim yok ama bazı NPC'ler ölümsüz oyunda çok önemli bir karakterse, hiç satıcılara saldırmadım. Uzaklaşmayı deneyebilirsiniz saldırmak yerine.

Oyunu bitirmedim 20 saat civarı oynadım. Başta çok içine çekti fakat sonrasında sürekli bir yerlere yürümek vesaire yordu. Bir de ben yan görevlerinin kaliteli olmasını, dallanıp budaklanmasını severim ama Skyrim'de bir göreve gidiyorsun o seni başka birine yönlendiriyor. Sonrasında o başka biri bir olay olduğu için seni oraya yönlendiriyor falan buraya kadar güzel aynı Witcher 3 gibi çıtır tadında fakat o olaya gidiyorsun bu sefer oradaki biri sana bir görev veriyor sonra onun dediğine gidiyorsun falan uzadıkça uzuyor. En sonunda asıl gittiğin görevin hikayesini unutuyorsun oradan oraya gide gide. En sevmediğim şey budur oyunlarda. O yüzden daha devam edemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı