Skyrim Special Edition Modlama

2000+ saat Skyrim Modlu oynamş kişi burda :) Türkçe Kaynak bulmak biraz zor var var ama eh işte.

Skyrim SE Modlanması stabilitesi Skyrim LE (Legendary Edition)'a göre daha iyi.
Buyrun bu benim kullandığım yeni başlayanlar için önerebileceğim mod listesi:

Modlamaya başlamadan önce Youtube'da ''Gopher'' kanalına göz atmanızı tavsiye ederim.

İlk başta yapılması gerekenler:
Oyunu Kurduktan sonra Steam üzerinden güncellemelerinizi muhakkak kapatın,yoksa bethesda'nın can sıkıcı güncellemeleri canınızı sıkar.
Nexus mod manager artık desteklenmese de yeni başlayanlar için ideal mod programıdır
MasterFiles dosyalarınızı muhakkak temizleyin.
SKSE64 kurun.

Anlatılması gereken çok fazla şey var Skyrim çıtkırıldım bir oyun modlarken çileden çıkarır modlamayı da bıraktırmaz bağımlılık yapar. Yukarıda verdiğim linkteki modlistesine bir göz atın.modlarınızı kurarken oyunun sürümüne uygunluğna diğer modlarla uyumluluğuna dikkat edin.

Ben oyunu şuanda nexus mod üzerinden indirdiğim BethINI programı ile yaptığım özel ayarlarda oynuyorum. Oyunun genel ayarları Ultra'da ve diğer nesne uzaklığı, ot uzaklığı v.s gibi şeyler de en yüksek de yani genel olarak en son ayarlarda oynuyorum ve 60 FPS sabitlediğim için 60 FPS de oynuyorum hiç sabitlemeyi kaldırıp kaç FPS aldığıma bakmadım ama sanırım 2k veya 4k grafik modlarını yüklediğimde sıkıntısız bir şekilde oynarım. Oynayamasam bile oyunun ayarlarını ultradan yükseğe çekebilirim benim için bir sıkıntı olmaz. Yukarıda da @Monolova nın yazdığı çoğu modu Nexus'da gördüm ve MO2 içine indirdim fakat daha kurmadım çünkü dediği gibi bazı programlar istiyor ve benim sıkıntımda bu programları indirip kurmak mesela SKSE'yi kurmayı becerdim fakat SSE Edit ve LOOT adlı programları beceremedim tam olarak ne işe yarıyorlar ve amaçları neler bunları çözemedim. Can sungurun modlama rehberini baştan sonra izlemedim sadece 1. bölümü izledim sanırım yanlış hatırlamıyorsam fakat bugün modlama serisini bitirmeyi düşünüyorum bakalım belki işime yarayacak şeyler vardır.

Evet ikisi arasında farklar var dostum.

Can sunguru tanımıyorum hocam.
SSE Edit birbiri ile girişmiş modları temizler. Kullanmadığım halde crash yaşamadım. LOOT'u sadece açıyorsunuz ve sort yapıyorsunuz, o kadar. Kırmızı şeklinde uyarı varsa dikkate alın sadece. FPS sabitlemeniz çok iyi çünkü Skyrim motoru eski olduğu için saçma buglar ortaya çıkabiliyor.
Kolay bir şey değil, gerçekten. Oyunu 15 saat oynuyorsun ama modlamak 3 gününü falan alıyor.

Gerçekten anlamıyorum arkadaşlar.
10.000 saat oynasanız ne yazar? bu hava nedir? arkadaş bilgi istemiş ego tatmin ediyorsunuz.

Can sunguru tanımıyorum hocam.
SSE Edit birbiri ile girişmiş modları temizler. Kullanmadığım halde crash yaşamadım. LOOT'u sadece açıyorsunuz ve sort yapıyorsunuz, o kadar. Kırmızı şeklinde uyarı varsa dikkate alın sadece. FPS sabitlemeniz çok iyi çünkü Skyrim motoru eski olduğu için saçma buglar ortaya çıkabiliyor.
Kolay bir şey değil, gerçekten. Oyunu 15 saat oynuyorsun ama modlamak 3 gününü falan alıyor.

Gerçekten anlamıyorum arkadaşlar.
10.000 saat oynasanız ne yazar? bu hava nedir? arkadaş bilgi istemiş ego tatmin ediyorsunuz.
Vallahi öyle ya daha oyunu 2 gün önce yüklemiş olmama rağmen bu modlama işi Witcher'dan çok bağımlılık yaptı 😂
2000+ saat Skyrim Modlu oynamş kişi burda :) Türkçe Kaynak bulmak biraz zor var var ama eh işte.

Skyrim SE Modlanması stabilitesi Skyrim LE (Legendary Edition)'a göre daha iyi.
Buyrun bu benim kullandığım yeni başlayanlar için önerebileceğim mod listesi:

Modlamaya başlamadan önce Youtube'da ''Gopher'' kanalına göz atmanızı tavsiye ederim.

İlk başta yapılması gerekenler:
Oyunu Kurduktan sonra Steam üzerinden güncellemelerinizi muhakkak kapatın,yoksa bethesda'nın can sıkıcı güncellemeleri canınızı sıkar.
Nexus mod manager artık desteklenmese de yeni başlayanlar için ideal mod programıdır
MasterFiles dosyalarınızı muhakkak temizleyin.
SKSE64 kurun.

Anlatılması gereken çok fazla şey var Skyrim çıtkırıldım bir oyun modlarken çileden çıkarır modlamayı da bıraktırmaz bağımlılık yapar. Yukarıda verdiğim linkteki modlistesine bir göz atın.modlarınızı kurarken oyunun sürümüne uygunluğna diğer modlarla uyumluluğuna dikkat edin.
Mod listesi için teşekkür ederim göz atacağım. Gopher kanalını biliyorum fakat İngilizcem orta seviyenin biraz altında olduğu için bazı yerleri anlamakta güçlük çekiyorum sadece izlemekle de bir yere kadar anlayabiliyorsun.

Arkadaşlar iyi güzel söylemişsiniz çok teşekkürler bende bilginlendim fakat bu iş için çok zor diyorlar. Skyrim'i 114 saat oynadım ve modlamak istediğimde sadece bir türkçe rehber ile karşılaştım. O da kafamı acayip karıştırdı. Bunun kolay yolu var mı var ise nedir?

Arkadaşlar iyi güzel söylemişsiniz çok teşekkürler bende bilginlendim fakat bu iş için çok zor diyorlar. Skyrim'i 114 saat oynadım ve modlamak istediğimde sadece bir türkçe rehber ile karşılaştım. O da kafamı acayip karıştırdı. Bunun kolay yolu var mı var ise nedir?
Hocam Nexus premium alarak 3.parti programlar ile mod pakedi yükleyebiliyoruz.
Choose Your Install — Ultimate Skyrim
Bu bir modpack ve otomatik indirme seçeneği mevcut. Fakat premium gerekiyor. Ama siz manuel olarak indirip çat çat diye kurabilirsiniz.

Hocam Nexus premium alarak 3.parti programlar ile mod pakedi yükleyebiliyoruz.
Choose Your Install — Ultimate Skyrim
Bu bir modpack ve otomatik indirme seçeneği mevcut. Fakat premium gerekiyor. Ama siz manuel olarak indirip çat çat diye kurabilirsiniz.
Yanlış anlamayın bu arada bende de SE versiyon var bunun için sordum. Normal versiyon için söylüyorsanız düzelteyim.

Skyrim'i modlamanın en kolay yolu dene yanıl ve harcanan uzun saatlerdir.Eğer iyi bir ingilizceniz var ise Gopher,Sinister gaming gibi kanalları izleyerek öğrenebilirsiniz.Her şeyi kitabına uygun da yapsanız. o CTD'ler yenecek. :)

Skyrim'i modlamanın en kolay yolu dene yanıl ve harcanan uzun saatlerdir.Eğer iyi bir ingilizceniz var ise Gopher,Sinister gaming gibi kanalları izleyerek öğrenebilirsiniz.Her şeyi kitabına uygun da yapsanız. o CTD'ler yenecek. :)
Böyle olduğu zaman çok hevesim kaçıyor işte 😥. Oyuna karşı olan hevesimi kaybetmemek için elimden geleni yapıyorum. Ana hikayeyi bitirdiğim bir kaydımda 80 saat civarı oynadım ve karşılaştığım buglar bile beni oyundan soğutuyordu az kalsın. Umarım modlama soğutmaz.

Şu Skyrim modlamaya baya süre harcadım. Sürekli deneme yanılma ile. Sizin önerdiğiniz modlarla bir daha mod kurmayı deneyeceğim.

Böyle olduğu zaman çok hevesim kaçıyor işte 😥. Oyuna karşı olan hevesimi kaybetmemek için elimden geleni yapıyorum. Ana hikayeyi bitirdiğim bir kaydımda 80 saat civarı oynadım ve karşılaştığım buglar bile beni oyundan soğutuyordu az kalsın. Umarım modlama soğutmaz.
Buglardan kaçış yok,herşeyi doğru da yapsanız az ve öz modlar da kursanız bazen bir mamut bazen bir geyik gökten düşücek. :D Bethesda'nın özürlü oyun motoru sağolsun.

Geri
Yukarı