Skyrim Special Edition Modlama

Ek olarak bir şey daha sormak istiyorum bu SKSE ve LOOT programlarını kurdum ve hallettim fakat SSE Edit adlı program 7zip istiyor galiba deminden 7zip indirim SSE Edit klasörünün dosyalarını masaüstüne çıkardım fakat bunun içinde bulunan dosyaları C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Skyrim Special Edition klasörünün içine mi atacağım?

Hayır oyunun içine atmana gerek yok. Loot gibi ayrı çalışan bir program. Herhangi bir yere atıp direkt çalıştırabilirsin.
Mesela D'ye SSEEdit isimli bir klasör aç dosyaları bunun içine at.

Mod Organizer gibi programlara kısayoluna ekleyip çalıştırma şansın da var. Mod Organizer veya NMM içinde WyreBash, Tes5edit gibi programları açmak için bir arayüz vardı oradan dosya konumunu seçince program içinden çalıştırabiliyordun. Ama çok bir esprisi yok.

Modlama bittiğinde oyuna SKSE üzerinden gireceksin onu unutma.

Hayır oyunun içine atmana gerek yok. Loot gibi ayrı çalışan bir program. Herhangi bir yere atıp direkt çalıştırabilirsin.
Mesela D'ye SSEEdit isimli bir klasör aç dosyaları bunun içine at.

Mod Organizer gibi programlara kısayoluna ekleyip çalıştırma şansın da var. Mod Organizer veya NMM içinde WyreBash, Tes5edit gibi programları açmak için bir arayüz vardı oradan dosya konumunu seçince program içinden çalıştırabiliyordun. Ama çok bir esprisi yok.

Modlama bittiğinde oyuna SKSE üzerinden gireceksin onu unutma.
Şöyle bir şey yaptım uyar mı?

SSE Edit klasörü İndirilenler bölümündeydi bende MO2 girip 2. resimde ki düzenle bölümünden çalıştırılabilir programlar sekmesine yeni bir SSE Edit klasörü açtım ve bu klasörün yolunu'da İndirilenler bölümündeki SSE Edit Launcher olarak seçtim. Sonuç olarak 3. resimdeki gibi SKSE ve LOOT programları gibi bu bölüme gelmiş oldu.
Adsız.png
1597355887971.png
1597356080832.png

Konu hortlatmak gibi ama olurda biri bunu okursa diye yazıyorum.

İlk defa modluyorsanız veya nispeten az sayıda mod kullanacaksanız(50 ve aşağısı) MO2 kullanmayın,kullanımı ilk defa modlayan biri için uygun değil.Nexus Mod Manager'ıda sakın kullanmayın çok eski,bir sürü modu desteklemiyor ve modları klasörleme şekli basitçe kötü.Vortex kullanın sizin için oldukça kolay ve noob friendly arayüzü ile rahatça modlamanızı sağlayacaktır.Vortex,Nexus Mod sitesinin kurucuları tarafından geliştirilen bir program ve full destek alıyor.Kısaca oyunu ilk defa modluyorsanız Vortex kullanın,modlama konusunda bir fikriniz olunca MO2 kullanırsınız.İkisi de en detaylı kullanımlarında aynı bu arada,aralarında performans veya eklenti olarak fark yok.

Arkadaşlar bende Xbox Game Pass var onun üzerinden Skyrim SE yi indirdim fakat güvenlik sebebiyle skse64 başlamıyor manuel olarak modları kurup girersem sıkıntı yaşar mıyım?

Geri
Yukarı