Skyrim Special Edition Modlama

O halde çok teşekkür ederim. Manuel olarak kurarken indirip oyun üzerinden aktif mi ediyoruz?
Yok hocam hangi mod yöneticisini kullanıyorsanız aktif edip SKSE üzerinden giriyorsunuz. Zaten yanlış hatırlamıyorsam hepsinde var SKSE girişi.

Hocam Nexus premium alarak 3.parti programlar ile mod pakedi yükleyebiliyoruz.
Choose Your Install — Ultimate Skyrim
Bu bir modpack ve otomatik indirme seçeneği mevcut. Fakat premium gerekiyor. Ama siz manuel olarak indirip çat çat diye kurabilirsiniz.
Oto yükleyen pakette mod çıkarma/ekleme şansımız var mı yoksa direkt belirli bir paketi mi kuruyor?

Eğer modlama işine giriyorsan, bence en az bi 30 saati test ederek geçireceksin. O yüzden her oluşturduğun karakteri ana karakterin olarak düşünme. Muhtemelen patlayacak, bir daha o save'e giremeyeceksin. Benim sevdiğim modlar genelde yetişkinler için. O yüzden tam listemi yazamayacağım direkt ama önerdiğim ve herkes için uygun modlar şöyle:
1- Unofficial Skyrim Special Edition Patch
2- SkyUI
3- XP32 Maximum Skeleton Special Extended
4- Fores New Idles in Skyrim SE - FNIS SE
5- Racemenu
6- JContainers SE
7- UIExtensions
Şimdi bu üsttekiler modların çalışması ve hata almaman için gerekli modlar. FNIS kullanmayı youtube'den bakabilirsin. Animasyonları aktifleştiriyor. Her animasyon içeren mod yüklediğinde FNIS'i açıp taratmalısın.
ENB olarak SkyrimSE Re-Engaged ENB kullanmaktayım. Fazla ENB tecrübem yok, istersen youtube'den karşılaştırmalara bak. Hava modu olarak Obsidian weathers and seasons kullanıyorum.

Başka önermek istediğim modlar:
0- Achievements Mods Enabler (Kesin yükle, başarımları kazanmanı sağlıyor.)
1- Improved Eyes Skyrim
2- Immersive Weapons, Immersive Armors
3- Enhanced Blood Textures
4- Rich Skyrim Merchants (Tüccarlardaki para belli bi süre sonra yetmiyor, lazım)
5- Alternate Conversation Camera (Sanırsam Witcher 3'te kullanılan diyalog kamera efektini kullanmışlar. Çok beğendim.)
6- Better Dialogue Controls
7- Alternate Start - Live Another Life - SSE (Sürekli başlangıç sahnesinden başlamak mideni bulandıracak. Bu mod hayat kurtarır.)
8- Pretty Jump Animations SSE (Kadın karaktere iyi gidiyor bu mod)
9- AddItemMenu - Ultimate Mod Explorer (Bu mod sayesinde eklediğin zırh modlarını hemen erişim sağlayabiliyorsun. Veya bir eşya lazımsa hiç cheat yazmadan burdan alabiliyorsun falan.)
10- KS Hairdos SSE (Çöp saçlar yerine bunu kullan.)
11- Bijin (Toplam 3 tane bijin mod var, warmadiens, npc ve waifu falandı galiba. Üçünü de indir. Npc kadınların tiplerini efsane yapıyor. Orjinallerin yüzüne bakmazsın.)
12- Beden modu olarak CBBE kullan.
13- Skyrim Immersive Creatures Special Edition (Bol bol yeni yaratık ekliyor. %100 tavsiyem değildir tabii ama eğer çeşitlilik arıyorsan buyur.)
14- Expressive Facial Animation (Hem erkek hem kadın için olanını da indir. Yüz animasyonlarını iyileştiriyor.)
16- Cloaks of Skyrim SSE (Modlama hayatıma bu mod yüzünden girdim. Ya bu skyrim'de niye pelerin yok? diyerekten araştırırken oyunu bambaşka bi hale getirdim. :D
17- Convenient Horses (Atlarla olan seçenekler, Zırh ekleme veya etkileşimlerini düzenleyebiliyorsun.)
18- Fair Skin Complexion (Güzel görünen kadın karakter oluşturmak istiyorsan öneririm. Karakterimi aşağıda görebilirsin.)

Merak ettiğin her şeyi sorabilirsin. Eki Görüntüle 638307

Eki Görüntüle 638304Eki Görüntüle 638306

Eki Görüntüle 638309
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Japon seslendirme hangi mod?
Oto yükleyen pakette mod çıkarma/ekleme şansımız var mı yoksa direkt belirli bir paketi mi kuruyor?
Çıkarabilirsiniz. Manuel olarak yüklüyorsunuz size sıralamayı veriyor.

Tam emin değilim ama bu olması lazım.

%100 öneririm bu arada. Listeme yazmadım herkes sevmez diye.
Güzel bir tat katacağını düşünüyorum. Teşekkürler.

Arkadaşlar hepinize görüşlerinizi ve düşüncelerinizi bildirdiğiniz için ayrı ayrı teşekkür ediyorum çok fazla yorum olduğu için hepsine teker teker cevap vermeyeceğim maalesef ama kafamdaki çok fazla sayıdaki soru işaretini kaldırdınız bunun için ayriyeten teşekkür ediyorum önerdiğiniz modların hepsini indirdim fakat kurmadım. Galiba şöyle yapacağım sizinde söylediğiniz gibi ilk önce Skyrim'i normal olarak modsuz bitireceğim fakat modsuz derken grafik modlarından bahsediyorum, arayüz vs gibi oyunun oynanışını kolaylaştıran modları ekleyeceğim yani şu anda SkyUI, A Quest World Map ve Türkçe yama modları kurulu sanırım bu modlarla oyunu oynayıp bitirip daha sonra Witcher'da yaptığım gibi oyunun evrenine hard modlarla girmek daha sağlıklı olacaktır.

Unofficial Skyrim Patch kurmadan oynamanı tavsiye etmem. Bethesda'nın çözmediği birçok sorunu çözüyor mutlaka kurulmalı. DLC'ler için olanları da kurman lazımdı galiba.
Evet onu yazmayı unutmuşum onuda aktifleştireceğim zaten sizin burada söylediğiniz bütün modları indirdim MO2 içinde indirilmiş vaziyette duruyor fakat sadece kurulu değiller yukarıda kurduğum modları söyledim.

Ek olarak bir şey daha sormak istiyorum bu SKSE ve LOOT programlarını kurdum ve hallettim fakat SSE Edit adlı program 7zip istiyor galiba deminden 7zip indirim SSE Edit klasörünün dosyalarını masaüstüne çıkardım fakat bunun içinde bulunan dosyaları C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Skyrim Special Edition klasörünün içine mi atacağım?

Aşağıdaki resimde bulunan dosyaları kastediyorum.
Adsız.png

Yeni konular

Geri
Yukarı