Skyrim vs Witcher 3

Aéda

Decapat
Daha fazla  
Çok saçma oldu ama bu iki RPG oyununu sormak istedim sizce hangisi daha iyi?
Bence Skyrim daha öndedir ama Witcher 3'ün önde olduğu noktalar mevcut. Öncelikle combat sistemi olarak Skyrim'de kendimi odun gibi hissediyorum.(Hele FPS olarak değil de TPS olarak kullanan biri için.) grafikleri dahil edecektim ama vazgeçtim çıkış yıllarının farklı olması nedeniyle sizce?

Skyrim nedeni açık dünyasının güzel olması.
Haklısınız. Witcher 3'te bir NPC olduğu yerde dikilir ama Skyrim'de bir NPC yaşar. Witcher 3'te NPC ler siz olmazsanız yaşamaz örneğin tarlada çapa yapan bi köylüyü 24 saat izleyin 24 saat boyunca çapa yapar ama Skyrim'de o NPC hana gider,uyur,ölür vb.

Açmayın şöyle başlıklar yav kendin bile belirtmişsin saçma olduğunu. Dönemin şartlarına göre değerlendirirsin o da komple oyunu değil. Mesela açık dünya, kombat sistemi, yapay zeka v.s

Lakin şahsi fikrimi söyleyeyim başka konuda da belirtmiştim ;

TES Evreni > Witcher Evreni > SKYRIM > Witcher 3

Açmayın şöyle başlıklar yav kendin bile belirtmişsin saçma olduğunu. Dönemin şartlarına göre değerlendirirsin o da komple oyunu değil. Mesela açık dünya, kombat sistemi, yapay zeka v.s

Lakin şahsi fikrimi söyleyeyim başka konuda da belirtmiştim ;

TES Evreni > Witcher Evreni > SKYRIM > Witcher 3
Sende şimdi Witcher evreni ile Skyrim oyununu kıyaslamışsın :D.

Çok saçma oldu ama bu iki RPG oyununu sormak istedim sizce hangisi daha iyi?
Bence Skyrim daha öndedir ama Witcher 3'ün önde olduğu noktalar mevcut. Öncelikle combat sistemi olarak Skyrim'de kendimi odun gibi hissediyorum.(Hele FPS olarak değil de TPS olarak kullanan biri için.) grafikleri dahil edecektim ama vazgeçtim çıkış yıllarının farklı olması nedeniyle sizce?
Skyrim tabiki.

Her ne kadar aynı gibi gözükse de ortada iki farklı oyun mevcut. Evet, her ikisi de RPG fakat arada belirli farklar var. Witcher 3 RPG elementleri taşıyan Hikaye tabanlı bir Aksiyon/Macera oyunu, fakat Skyrim doğrudan RPG olan ve hikayeden ziyade Lore kısmına önem veren bir Açık Dünya oyunu.

Belki diyeceksiniz Skyrim açık dünya oyunu da Witcher 3 değil mi? Tabi ki Witcher 3 bir açık dünya oyunu fakat Skyrim ile kıyaslandığında fark edileceği gibi Witcher 3 açık dünyası keşif için değil, görevleri doldurmak için tasarlanmış. Yani Witcher 3 açık dünya kavramını türden ziyade element olarak kullanmış.

Bu ve bunun gibi farklılıklar bu iki oyunu farklı birer tür haline getiriyorlar. Dolayısıyla bu iki oyunu kıyaslamanın hiç bir manası yok. Bundan sonrası zaten kişisel zevklerden ibaret oluyor. Her iki oyunu da öz evladım gibi severim ancak Skyrim benim için biraz daha farklı.

İkisinede saatlerimi gömdüm. Vaktinde sahip olduğum kadar zamanım olsa yine gömerim. Kıyaslamam kucaklarım kardeşim :D Skyrim'in o kabız combat sistemi için de mükemmel modlar mevcut. Dövmeye saldırmaya adam aratacak kadar kaliteli bir sistem haline getirebiliyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı