Skyrim'e Modlar Yüklenerek Mi Başlanmalı?

AuEnx

Hectopat
Daha fazla  
Herkesin övdüğü Skyrim'i oynamak istiyorum. Daha önceden oynamamıştım. İlgimi pek çekmemişti, hikaye modunu da bilmiyorum. Fakat bu kadar kişi övüyorsa demek ki hikayesi güzel bir oyundur ve Bethesda'yı da görünce başlamaya karar verdim. Ben oynamadan önce çoğu kişi grafik modu vs. yükle öyle oyunu hikayesiyle oyna diyor. Hangi modları nasıl ve nereden indirebilirim?

Daha önce hiç oynamamışsan modsuz başlamak en iyisi, oyunu ve dünyasını kavrayabilmek, yapımcının vermek istediği deneyimi alabilmek için.
Zaten oyun ayrıntıda boğulan bir yapım olduğu için üzerine bir de modlarla kafa karıştırılmaması taraftarıyım. Special Edition sürümü zaten grafik kalitesi olarak da ilk sürümden çok daha iyi şu an.

Ama yüklenmeden oynanmaması olması gereken ve vanilla deneyimini bozmayacak iki tane mod var şu an.
-SkyUI
-Unofficial Skyrim Special Edition Patch

Daha sonraları da oynanışı etkilemeyen grafikleri ve kaplamaları değiştiren modlar yüklenebilir kayıtlı oyunu bozmadan.

Tamam ben bu oyunu çözdüm, oldum artık, yapacak bir şey kalmadı dedikten sonra da modlama işine girişilebilir.

Bazı modlar var onlar olmadan öncesi ve sonrası diyorsun, oyuna çok güzel dokunuşlar yapıyor. Bence fanlar tarafından kabul görmüş stabil ve oyunun dokusunu bozmayan modlar ile oyun çok daha güzel.

Tam anlayamadım kusura bakma, olmadan önce ve sonrası derken neye diyoruz ? Oyuna ne gibi etkisi bulunmakta ?
Daha önce hiç oynamamışsan modsuz başlamak en iyisi, oyunu ve dünyasını kavrayabilmek, yapımcının vermek istediği deneyimi alabilmek için.
Zaten oyun ayrıntıda boğulan bir yapım olduğu için üzerine bir de modlarla kafa karıştırılmaması taraftarıyım. Special Edition sürümü zaten grafik kalitesi olarak da ilk sürümden çok daha iyi şu an.

Ama yüklenmeden oynanmaması olması gereken ve vanilla deneyimini bozmayacak iki tane mod var şu an.
-SkyUI
-Unofficial Skyrim Special Edition Patch

Daha sonraları da oynanışı etkilemeyen grafikleri ve kaplamaları değiştiren modlar yüklenebilir kayıtlı oyunu bozmadan.

Tamam ben bu oyunu çözdüm, oldum artık, yapacak bir şey kalmadı dedikten sonra da modlama işine girişilebilir.

Modsuz oyun haritası vs kötü ve karışıkmış bu yüzden modlu ve grafik açısından oynamak istiyorum biraz da grafik takıntım var. Special Edition oynayacağım zaten.

Şöyle bir rehber var yaklaşık 40 modluk, grafik ağırlıklı. Videolu anlatımları da var deneyebilirsin.
Modlama aracı olarak Vortex kullan, konu hakkında hiç bilgin olmadığını varsayıyorum. Mod Organizer daha ayrıntılı bir araç.
Rehberde de Vortex anlatımı var sanırım.

skyrim se unofficial patch i kurduktan sonra LOOT adlı bir programla dosyaları düzenlemek gerekiyormuş. benim yetkim olmadığı için programın installer ini çalıştıramıyorum loot setup unun kurduğu dosyaları bana atabilecek varmı

Geri
Yukarı