SLI için Z97 x16 anakart tavsiyesi

Eminmisiniz? Ben baya araştırmıştım, 2. ekran kartında X16 desteği olan anakartları fakat henüz olmadığını okumuştum. Herhangi bir slota tek ekran kartını takarsanız X16 olarak çalışır, ama ikinciyi taktığınızda X8 olarak çalışır. Aralarında çok fazla bir fark yok zaten %100 değil %85-90 performans alırsın ikinciden. Ayrıca ikinci ekran kartını taktığında birincilde X8 olarak çalışır.

Eminmisiniz? Ben baya araştırmıştım, 2. ekran kartında X16 desteği olan anakartları fakat henüz olmadığını okumuştum. Herhangi bir slota tek ekran kartını takarsanız X16 olarak çalışır, ama ikinciyi taktığınızda X8 olarak çalışır. Aralarında çok fazla bir fark yok zaten %100 değil %85-90 performans alırsın ikinciden. Ayrıca ikinci ekran kartını taktığında birincilde X8 olarak çalışır.

MSI'ın sitesinde yazıyor:

- The operating mode will be;

x0/ x16/ x0/ x0/ x0

x16/ x0/ x0/ x16/ x0

x8/ x0/ x8/ x16/ x0

x8/ x0/ x8/ x8/ x8

MSI Global Z87 XPOWER

Tek ekran kartı kullanımında x16
2 kart kullanımında x16+x16
3 kart kullanımında x8+x8+x16
4 kart kullanımında hepsi x8 demiş işte, demek ki sli ve cf da 2 kart kullanımında x16+x16 desteği veriyor kartlar.

2 way sli yapıcam bütçem var anakarta bin lira verecem yani :) 16x16 yapan varmış ama 4 slota gerek yok 2 way sli 16x16 güzel bi şey yani benim kafamda yok x8 x8 dusuyo tarzında bi soru işareti bırkmadan sadece bunu al 16x 16x çatur cutur o.c yap bak keyfine kesin ve net bi anakart onerin bana

EVGA - Products - EVGA Z97 Classified - 152-HR-E979-KR Buldum bile sanırım. Details'de 2x16 yazıyor. Bu olabilirde ucuz gibi biraz. Yarı yolda kalmasın? Anakart 8-10 yıl idare olsun. Sadece ekran kartı yukselteyim istiyorum. Sadece Ekran kartı yukleyeceğim durmadan ben bu makinaya anlatabildim mi? O yuzden anakarta parayı basacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Deluxe'da 16x çalışıyor ama tek ekran kartında. Sayı artınca 8x / 8x olarak bölünüyor. Bildiğim kadarıyla 16x / 16x çalışan anakart yok, varsa da Deluxe'dan pahalıdır.

Deluxe'da 16x çalışıyor ama tek ekran kartında. Sayı artınca 8x / 8x olarak bölünüyor. Bildiğim kadarıyla 16x / 16x çalışan anakart yok, varsa da Deluxe'dan pahalıdır.
Aynen, adamlar özellikle anlatıyorlardı "Sli veya Cfx'de X16 destekleyen anakartlar daha üretilmedi" diye.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı