Z97 anakart tavsiyesi

4770K yerine 4690K veya 4790 dusun. Render alacaksan 4790 altina inmene gerek var mi bilemem, karar senin.

Anakart olarak MSI Z97 Gaming 5 yeter de artar. Yukarisina bakma.

4770K yerine 4690K veya 4790 dusun. Render alacaksan 4790 altina inmene gerek var mi bilemem, karar senin.

Anakart olarak MSI Z97 Gaming 5 yeter de artar. Yukarisina bakma.
MSI Z97 gaming 5 anakartı kullandın mı sen killer ethernet girişi gerçekten oyunlarda ping olsun lag olsun gideriyor mu çok mu etkili ben vs anakartlar yerine özellikle tasarımı yüzünden bu anakartlara kafayı takmış durumdayım süper görünüyor bayılıyorum :) bilgilendirir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Z97 gaming 5 anakartı kullandın mı sen killer ethernet girişi gerçekten oyunlarda ping olsun lag olsun gideriyor mu çok mu etkili ben vs anakartlar yerine özellikle tasarımı yüzünden bu anakartlara kafayı takmış durumdayım süper görünüyor bayılıyorum :) bilgilendirir misin?
Tasarımına diyecek sözüm yok fakat, ben müthiş bir etkisini görmedim belki placebo etkisidir diyelim ayrıca müthiş kullanışlı bir arayüzü yok ben sıkıntısını bir kaç gün çektim, bu demek olmuyor ki bu anakartı alma, oldukça memnunum çok kaliteli ve duymak istiyorsan evet "Stabil" bir anakart diyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sadece asus sabertooth ile MSI Z97 Gaming 5 arasında kaldım ha tabi birde özellikleriyle dikkatimi çeken asus z97 deluxe modeli var. Ps ve 3d programlarını bol poligonlarla kaldıracak bir sisteme ihtiyacımız var açıkçası. Oyunları da göz önüne almayı isterim fakat render sistemi ile oyun sistemi sanırım birbirinden ayrı şeyler anladığım kadarıyla tabi.

Daha açık konuşmak gerekirse ben trt çocukta yayınlanan kuzucuk çizgifilm projesinde yer alıyorum arkadaşım da başka bir projede yer alıyor. Sahne kalabalık ve poligon sayısı epey bir fazla. Animation olsun particle effects olsun vfx olsun bilgisayarda rahat çalışılabilecek bir sistem olmasını istiyorum. Takılma sorunları mavi ekran sorunları kitlenme vs. sorunların olması bizi biraz yoruyor açıkçası.

Poligon sayısı 50. 899. 421 ama sanırım bu sayıyı geçecek yeni sahne tasarımlarıyla beraber.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı