SMS boomer yapan kişiyi bulabilir miyim?

Tamam pazartesi onun yapmış olduğunu kesin biliyormuşsun gibi yanına git konuş "şikayet edeceğim özür dile" de o da başta emin konuşursa ama onun olduğu kesinse hocaya ya da ailesine şikayet edersiniz.
Kanıtlanabilir bir şey değil ki. Ben yapmadım der geçer.

Kanıtlanabilir bir şey değil ki. Ben yapmadım der geçer.

Kanıtlanabilir olmasına gerek yok. Onun yaptığına emin bir şekilde konuşursa karşı taraf korkup söylemesin diye itiraf edebilir. Veya ağızından kaçırabilir. Birisi yeni aldığım ceketimi kesmişti ben de şüphelendiğim kişinin yanında birisi ceketimi yırtmış dedim sırayla şaka yapıyormuş gibi sen mi yırttın falan dedim ortamdakilere şüphelendiğim kişiye gelince bağırarak tepki verdi ve kesik olduğunu söylemememe rağmen "ben kesmedim" diye bağırmasından belli etti. Sonradan olayı görenler de onun yaptığını itiraf etti. Bu olayda gören olmasa bile aşırı tepki vermesi belli edebilir.

Bulamazsın ama E-devette hangi operatorun size mesaj atabilecegini ayarlayabiliyordunuz hatırladığım kadar.

Siteye kayıt mesajları geldiği için kapatılmıyor diye biliyorum emin değilim. Orada birkaç firma var reklam mesajı kapatma yeri vardı. Hem öyle bir şey varsa da kapatırsa hiç doğrulama SMS'i gelmez aç kapat yapmaya uğraşır sürekli.

Bulabilirsin ama sen değil, devlet :D. SMS Bomber'lar belirli apilere numara girdisini gönderir ve o firmalardan size mesaj gelmesini sağlar. Firma bu isteğin hangi IP adresinden geldiğini görebilir, eğer CİMER'e şikayet ederseniz devlet baba canı sıkılır uğraşmak isterse firmalardan birine kim yollamış bunu diye sorabilir. (CİMER'e hiç doğru düzgün bakıldığını görmedim)

Bulabilirsin ama sen değil, devlet :D. SMS Bomber'lar belirli apilere numara girdisini gönderir ve o firmalardan size mesaj gelmesini sağlar. Firma bu isteğin hangi IP adresinden geldiğini görebilir, eğer CİMER'e şikayet ederseniz devlet baba canı sıkılır uğraşmak isterse firmalardan birine kim yollamış bunu diye sorabilir. (CİMER'e hiç doğru düzgün bakıldığını görmedim)

Bunu aracı panel tarzı siteler ile yapıyorlar genelde. Çıkarsa paneli kullanan bir sürü insan var yaparlarsa panelcilerin hepsini yaparlar ama uğraşmazlar. Siteye giden HTTPS verisinin içeriğini devlet okuyamayacağına göre sadece siteye girip bir şeyler yaptığını görebilir. Siteyi açıp direkt kapatsa bile modem kayıtlarında girdi gözükeceğinden kimin yaptığını panel sahibi bilir. Veri transfer boyutu da ele verebilir ama devlet uğraşmaz. Birkaç ay önce panelci çocuğun birini şikayet edecektim, ilk başta karakola gittim hiç uğraşmayın dediler sonra bir savcıya sorduk engel atın geçin dediler yani çok uğraşmıyorlar. Kaç sene önce şikayet ettiğim hırsızlık olayını bile 3 sene sonra çözüme kavuşturuyorlar bir SMS için hiç bakmazlar.

Arkadaşlar konuya geri bakabilir misiniz? yapan şahısı buldum. Tehdit gibi yazışma var işte sistemlerin elimde bu bilgileri satsam vb durum var. Yani tehdit olurmu bilmem. yaşım 15 ailemden de yardım alarak dava vb yapabilir miyim? ss var elimde.

Bİliyorum birşey yapamaz ama işe yarar mı?

Geri
Yukarı