Snopy V3'ü 180 dereceden 900 dereceye çevirmek

Hudelfa55

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle selamun aleyküm. Elimde Snopy V3 direksiyon seti var ve bu direksiyonun 900 derece dönebileceğini düşündüm. Kendisi bizzat direksiyon yapan bir arkadaşla görüştüm. Ancak size de sormak istiyorum. Yapacağımız işlemler;
180 derecelik potansiyometre çıkarılacak ve bağlı kabloların ucundan biraz kesilecek. Ardından 100R 3590 Potans Çok Turlu Uygun Fiyatıyla Satın Al - Direnc.net® şu linkteki potansiyometre alınacak ve yerine konulup kablolar tekrardan uçlarındaki siyah plastikler ısıtılarak potansiyometreye takılacak. Şu an direksiyonun içindeki potansiyometrenin üzerinde B103/180 yazıyor. Bunun yerine linkte gördüğünüz 10 turlu potansiyometreyi alacağız ancak araştırdığım kadarıyla direksiyonun içindeki potansiyometre 10K dirence sahipken arkadaşın attığı 100R dirence sahip. Bir de bazıları demişki 10 tur demek direksiyonun 5 kere sola 5 kere sağa dönmesi demek, bazıları ise 10 tur demek direksiyonun 10 defa 90 derecelik açı geçirmesi yani sola 90*5=450 + sağa 90*5=450 toplam 900 derece dönmesi demek. Kafam bu iki noktada çok karıştı. .

Son düzenleyen: Moderatör:
Plastikler çok dayanıksız hocam, dikkatli hareket edin. Ben dağıttım siz dağıtmayın :D
Sırf siz toplayamazsınız dediniz diye oturdum topladım pc yi açıp kontrol yaptım, tam takır çalışıyor. :D
Hem söktüğümü hem de topladığımı görün diye.
20201104_130426.jpg
20201104_162836.jpg
:)

Hocam, bir şey soracağım. Potansiyometre'yi değiştirince direksiyonun kendi kartı bunu destekliyor mu? Yani taktığımız potansiyometre'yi derecesi kadar bilgisayara aktarıyor mu?

Geri
Yukarı