Snowman'in termal macunu gerçekten 14.3 W/mK olabilir mi?

Snowman MTG10 sürülü değil mi şu an? Memnunsunuz herhalde? Ben de yeni sipariş ettim. Öncesinde Cooler Master MasterGel maker 11w/mklık macunu kullanıyordum. İnşallah Snowman sıcaklık seviyelerini biraz daha düşürür.
Şu an o sürülü, memnunum şimdilik. Birkaç ay sonra sonuç ne olur bilmiyorum. Önden belirteyim, işlemciye sürmesi biraz sıkıntılı bol sıkmadığınız zaman. Biraz katı gibi geldi bana. Ben sürememiş de olabilirim.

Şu an o sürülü, memnunum şimdilik. Birkaç ay sonra sonuç ne olur bilmiyorum. Önden belirteyim, işlemciye sürmesi biraz sıkıntılı bol sıkmadığınız zaman. Biraz katı gibi geldi bana. Ben sürememiş de olabilirim.

Hocam MX4 alacaktım sizin yazınızı gördüm MTG10 aldım nasıl performansı hala memnun musunuz?

Bugün, eskiyen Cooler Master MasterGel maker macunumu silip yerine Snowman mtg10 macununu uyguladım dizüstü bilgisayarıma.
Benim için Windows Defender virüs taraması hep bir sıcaklık testi olmuştur. İki macun için de testi bu şekilde yaptım.:D
Cooler Master ile 22°c oda sıcaklığında, tam güç fan hızında, %100 işlemci kullanımında 3.20GHz'de çalışarak 96dereceyi sabitlemiş.
Snowman ile 21°c oda sıcaklığında, tam güç fan hızında, %100 işlemci kullanımuında 3.20-3.50 GHz arasında gidip gelerek 92 dereceyi asla aşmamış. Üstelik daha da ısınması gerekirken taramanın ilerleyen vakitlerinde 87 dereceye kadar geriledi. Gerçekten F/P oranında başarılı bir ürün.

@Aberforth. Memnunum. Prime95 testinde işlemci maks. 43 derece hala. MX4'ten çok daha iyi bir tercih olur.
Hala mtg-10 mu kullaniyorsunuz acaba? Ne kadar süre arayla yeniliyordunuz siz? En son süreli 1 yılı geçti testlerde hala sıkıntı yok ama yeniden sürme vakti geldi sanırım :) bide cok aktif kullanmadığım içinde olabilir tabi.

MX-4 var ayrıca TG mi alsam?

@Aberforth. Merhaba. Aktif kullanmıyorum çünkü bitti 10 gramlık tüp :D Biteli birkaç ay da oldu hatta, yerine Maxtor CTG8 aldım onu deniyorum şimdilik. MTG varken 6-8 ay aralıklı yenileme yapıyordum, herhangi bir sertleşme veya kurulaşma tarzı bir şey olmuyordu. Şimdiye kadar kullandığım en iyi macun olabilir hatta.

@OverFireable MTG demek istediniz sanırım, Aliexpress'ten alacaksanız bir defa almanız bir süre yetecektir özellikle 10 gramlık model için.

@Aberforth. Merhaba. Aktif kullanmıyorum çünkü bitti 10 gramlık tüp :D Biteli birkaç ay da oldu hatta, yerine Maxtor CTG8 aldım onu deniyorum şimdilik. MTG varken 6-8 ay aralıklı yenileme yapıyordum, herhangi bir sertleşme veya kurulaşma tarzı bir şey olmuyordu. Şimdiye kadar kullandığım en iyi macun olabilir hatta.

@OverFireable MTG demek istediniz sanırım, Aliexpress'ten alacaksanız bir defa almanız bir süre yetecektir özellikle 10 gramlık model için.
ThermalGrizzly demek istedim.

@OverFireable Fiyatına ve gramına değmiyor bence. Dediğim marka macunu kullanıyorum, iyi gidiyor şimdilik.

Ben MX-4'ü bu konuyu açtığım zaman sürmüştüm. Hala da kurumadı sanırım işlemci 50 dereceyi geçmiyor. 3-4 tane tüp boşta bekliyor bayatlamış bile olabilirler. Sıcaklık değerleriyle derdiniz yoksa pahalı termal macun almaya gerek yok. (Gaming laptop falansa başka tabii.)

Yeni konular

Geri
Yukarı