SNR Değerleri ve Ping Sorunu

Serpenos

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522193036
Arkadaşlar selamlar, Kablonet kullanmaktayım şu kampanyaya üyeyim: 100'ünüzü Güldüren Kampanya | Kablo
Son zamanlarda oyunlarda ping sorunu ve örneğin GTA 5'te durmadan bağlantı kopması sorunuyla karşılaştım. Modemi zamanında düşürdüğüm için içindeki soğutucu blok kırılmıştı ve çıkarmıştım, bundan sonra bazı sorunlardan dolayı gelen yetkililer modemin değerlerinin normal olmadığını sorun yaşayacağımı söyledi ama 2 yıl kadar hiç sorunsuz kullandım.
Aklıma takılan olay şu, ben her hız testi yaptığımda olması gereken değerleri alıyorum, ve şu şekildeler:

Ekran Alıntısı.PNG

Modemin hat değerleri ise şu şekilde:

Ekran Alıntısı.PNG

Değerlerden pek anlamadığım için bir sonuca varamadım, yeni bir modem kiralamam gerekiyor mu? Veya bu konuda ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.
Ah ek olarak IP olarak sabit IP kullanıyorum bu da bir etken olabilir mi?

Son düzenleme:
Hız ile pingin belirli noktadan sonra alakası kalmıyor.

Şöyle ifade edeyim, online için gerekli bağlantı hızı 5 Mbps ise, 5 Mbps sağlandıktan sonra pingin hızla olan ilişkisi kesiliyor.

Başlat>CMD>tracert vie.valve.net yazıp değerleri benim değerlerle karşılaştıralım. Sorunlu bir nokta varsa tespitini sağlama ihtimalimiz var. Özellikle yurt içinde sorun varsa direk belli olacaktır.

asdasdasdas.JPG

Sanırım Konya veya Konya'ya yakın bir yerdesiniz. Hattınız Anakara Ulus üzerinden çıkış yapıyor ve biraz dolaşarak bunu yapıyor.

Değerler biraz dalgalı, çıkışı ise TT tarafından yapıyorsunuz. Sorun TT tarafında.
10-15ms iyileşme sağlanabilir.

Bunu mail olarak firmaya atın ve hattınız çok dolaştığını değerlerini dalgalı olduğunu ifade edin. Özellikle network birimin ilgilenmesini ısrarla rica edin. Sunucu ile kopma sorunu olduğunu eklemeyi unutmayın.

Bulabilirseniz GTA 5 sunucu için aynı işlemi yapıp ekleyin.

Bakalım nasıl dönüş sağlayacaklar.

Sanırım Konya veya Konya'ya yakın bir yerdesiniz. Hattınız ana kara ulus üzerinden çıkış yapıyor ve biraz dolaşarak bunu yapıyor.

Değerler biraz dalgalı, çıkışı ise TT tarafından yapıyorsunuz. Sorun TT tarafında.
10-15MS iyileşme sağlanabilir.

Bunu mail olarak firmaya atın ve hattınız çok dolaştığını değerlerini dalgalı olduğunu ifade edin. Özellikle network birimin ilgilenmesini ısrarla rica edin. Sunucu ile kopma sorunu olduğunu eklemeyi unutmayın.

Bulabilirseniz GTA 5 sunucu için aynı işlemi yapıp ekleyin.

Bakalım nasıl dönüş sağlayacaklar.

Türk Telekom'a bunu mail olarak atmak istiyorum fakat hangi mail adresine atacağım? Tüm oyunlarda iki katına çıktı.

2020.08.04-16.39.png

Sizin değerleriniz arkadaşa kıyasla çok daha stabil gözüküyor.
Sanırım mail adresi ozelmusteriyonetimi@Türk Telekom olması gerekiyor. Yanlışta hatırlıyor olabilirim.

1.5 hafta öncesine kadar 35 alıyordum. Diğer oyunlarda iki katına çıktı. Uğraştırıyorlar beni. Oraya bir mail atacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı