Söylemek isteyip söyleyemediğiniz şeyler var mı?

İyi de PSU incelemesini bulmanın zor olması onların yaptıklarını geçerli kılmıyor. Eğer inceleme bulmak zorsa, inceleme bulamadıysa ve PSU’dan anlamıyorsa önermeyecek. Neden başkaları üzerine kumar oynattırıyor? Ayrıca yukarıda yazdığım PSU modelleri sadece örneklerdi. Durumu kavratmak için söylemiştim
Dediğiniz gibi bazen kumar oynamak gerekebiliyor. Açıkçası asıl sıkıntı Xigmatek, Aerocool önerenler.

Değil. Her şeyin fiyatı 2'ye katladı. Buna klavyeler de dahil. 300 TL veriyorsun diye mekanik alacaksın diye bir şey yok maalesef. O paraya alınacak ancak membran klavyeler
Ben direkt o kadar paraya membran klavye almaya mantıklı bulmuyorum öyle söyleyeyim. Cooler Master MK110 falan fena değil alınabilir ama onun harici sırf marka yazıyor diye para tuzağı.

Adam diyor ki "Yahu 400 TL'ye Corsair PSU aldım, nasıl kalitesiz olabilir?" ama aslında giriş seviyesi PSU aldığının farkında değil. Klavyede de öyle. 300-350 TL'ye mekanik almayı aklınızdan çıkarın. Redragon K568 Dark Avenger bile 330 TL olmuş. Mekanik istiyorsa en az 380 TL'ye Redragon K511 Vara veyahut K553 Usas alacak.
Qp sitesinde bu fiyatların bir tık daha altına Redragon ürünleri satılıyor ondan örnek vermenin sebebi o zaten.

Gidip merdivenaltı ürünlere para vermenin neresi mantıklı?
Mekanik ile membran klavyeler direkt farklı ve ultra kalitesiz değilse mekanik daha mantıklı olabilir açıkçası.

Dediğiniz gibi bazen kumar oynamak gerekebiliyor. Açıkçası asıl sıkıntı Xigmatek, Aerocool önerenler.
Kumarı kendi üzerinde oynarsın. Buraya öneri istemeye gelen insanlara incelemesi bulunmayan, yeni çıkmış ya da sırf marka diye PSU öneriyorlar. Başkası üzerinden kumar niye oynuyorlar? Diyelim PSU kronik sorunlu çıktı. Adam demez mi siz önerdiniz bunu bana diye?
Mekanik ile membran klavyeler direkt farklı ve ultra kalitesiz değilse mekanik daha mantıklı olabilir açıkçası.
İyi de hocam yurt dışında değiliz ki? Yurt dışında olsak tamam; Redragon var, onun gibi başka bir sürü markalar var. Ama burada Gamepower, Rampage, Everest, James Donkey gibi sizin tabirinizle "Ultra Kalitesiz" klavyeler var.

Bakın ben uygun fiyatlı olsun diye Outemu, Kailh, Gateron Switch'li klavye önerilmesine karşı değilim. Herkes Cherry alamaz. Zaten bu yüzden ucuz alternatifleri var. Ama gidip 250-300 TL'ye mekanik klavye aramak da mantık dışı. Bu parada alacağın mekanik klavyede ne hayır gelir? K568'i gorüyorsunuz. Redragon olmasına rağmen önermiyorum. Kasa kalitesine bakmakla bile niye ucuz olduğu anlaşılıyor. Ama o bile 330-350 TL seviyesinde.

Kumarı kendi üzerinde oynarsın. Buraya öneri istemeye gelen insanlara incelemesi bulunmayan, yeni çıkmış ya da sırf marka diye PSU öneriyorlar. Başkası üzerinden kumar niye oynuyorlar? Diyelim PSU kronik sorunlu çıktı. Adam demez mi siz önerdiniz bunu bana diye
Sadece PSU olarak bakmamak genel olarak bazen risk almak gerekebilir tabi garanti önemli.

Ben inceleme yoksa bile kullanıcı yorumlarına bakıyorum ve örnek verdiğiniz HV Pro öle ilgili kaç konuları gördüm çok fazla hem burada hem malum yerde önceki mesajda belirttim.

Bakın ben uygun fiyatlı olsun diye Outemu, Kailh, Gateron Switch'li klavye önerilmesine karşı değilim. Herkes Cherry alamaz. Zaten bu yüzden ucuz alternatifleri var. Ama gidip 250-300 TL'ye mekanik klavye aramak da mantık dışı. Bu parada alacağın mekanik klavyede ne hayır gelir? K568'i gorüyorsunuz. Redragon olmasına rağmen önermiyorum. Kasa kalitesine bakmakla bile niye ucuz olduğu anlaşılıyor. Ama o bile 330-350 TL seviyesinde.
O bütçede ya mekanik ya hiç olarak bakıyorum eğer düzgün bir şey yoksa bütçe artırsın.

Hep söylediğim ama genele çok dillendirmediğim bir şey söyleyeyim o zaman. İnsan sayısı gereksiz fazla, 7.6 milyar nedir arkadaş? Son 200 yıldır virüs gibi ürüyoruz, bırakın şu üreme sevdasını sizler yüzünden Dünya daha da rezil bir yer oluyor. Doğmuş ve sokağa bırakılmış bir sürü sahipsiz çocuk var, gidin onları sahiplenin. Onların hayatını değiştirin.

Elimde yetki olsa insanların en az yarısı psikolojik testi geçip de çocuk yapma lisansı alamaz. Geçemeyenleri sokak hayvanlarına yapıldığı gibi kısırlaştırırım, hiç acımam. Onların yetiştireceği çocuklardan hayır gelmiyor işte, görüyoruz.

Bununla uğraştırma bizi diyorsanız verin elime yetkiyi, ben de dahil 7.3 milyar insanı (en son kendimi) ortadan kaldırayım. 300 milyonluk nüfus neyinize yetmiyor? :D

Hayatta kalma kriterleri: En az 100 IQ, hiçbir suça (hız cezası bile) karışmamış olmak, kötü hiçbir alışkanlığı olmamak, sağlıklı nesiller için hastalıklara dayanıklı genlere sahip olmak gibi daha bir sürü şey sayarım. Zaten en az 100 IQ kısmından dolayı 5 milyar insan güme gitti bile. :D

Thanos musun ulan sen (!) :D

Bu konuya yazanların linç edilmeyeceği, gülünç duruma düşmeyeceği ya da yarın kapısında polisle uyanmayacağının garantisi nedir? :D

Utandığım ya da linç edilmekten korktuğum için söylemediğim bir şey yok ama aklımdaki bazı şeyleri söylersem içeri alınma riskim var... Mesela 7.6 milyarlık insan nüfusunu 300 milyona indirme projem var, anlatsam şok olursunuz. :D
Reis sakin. Planınız başarılı olursa Technopat üyelerini 300 Milyon'a sokun lütfen.

Söylemek isteyip ama, linç yemek istememeniz ya da utandığınız gibi sebeplerden söyleyemediğiniz şeyler var mı?
Böyle haykırmak istediğiniz şeyler falan. Buraya dökülün var ise.

Dip not: Cinsel bir şey yazmayın, geçen o yüzden benzer bir konum ben cevap yazamadan kitlenmişti.

Var. Çoğu kadının düşük zekalı olması ve üretken bireyler olmaması. Bu zamana kadar çoğu komedyenler, mucitler, girişimciler ve zanaakarlar erkek. Kimse bana "ataerkil dünyada yaşıyoruz " cart curt demesin. Kadınların aklı çoğunlukla güzellik, makyaj ve dedikoduya yatkın.

Konuda bir kadın düşmanı eksikti.

2. Dünya Savaşı sonunda işe yarar erkek nüfusu kalmayacak duruma gelene kadar binlerce yıl boyunca "eksik erkek" olarak görülüp çocuk bakıcısı rolü verilen toplumlarda bu kadar sürede nasıl zihniyetini tamamen değişsin? En gelişmiş ülkelerde bile kadın ve erkek hâlâ fırsat eşitliğine %100 sahip değil, sen kadını çocuk doğuracaksın diyerek üretim olan iş dünyasından uzak tutarsan tabii ki erkeklerin sayısı üst noktalarda fazla olur.

Şu anda bir kadın tıp bitirse bile özel sektörde iş bulması zor oluyor, doğuran kadın olduğu için toplumun genelinin (küresel anlamda) kafasındaki konumu kadın için o çocuğu büyütmek oluyor. En başından bu zihniyetle kız çocuklarını büyüten toplumlardaki kadınların iş hayatına olan katkısı da az oluyor ve tıpkı bizim gibi hiçbiri gelişemiyor. Kadın kariyer yapmak istiyor, sen çocuk da yapmaya kalkarsın diyerek önüne taş konuluyor.

Japonya'da bile tıp mezunu bir kadın doktorluk yapmaya başlamasın diye önü kesiliyor, çocuk yaptığı zaman işten uzak kalacağı bahane ediliyor. Burada bunların hiçbirini göremeden kalkıp da bir cinsiyete komple aptal deniliyor.

Düşük zekalı dediğin, en aptal dediğin o kadınlar var ya. Alayı hepinizi parmağında oyuncak gibi oynatıyor, sizler farkında değilsiniz. Dünya çapında "akademik" hayattaki başarı oranlarına bak bakalım, akademi içine giren kadınların mı başarı oranı daha yüksek oluyor erkeklerin mi? Kadınları "üretken" olarak kullanan ülkelerin çoğunun durumu ortada, senin zihniyetinde olanları da içinde yaşayarak görüyoruz.

Endüstri devriminin sonrasında büyük oranda ihtiyaç kalmayan erkek kas gücü tarihe gömüldü. Tarihe gömülmesi gereken şey olarak sadece bu zihniyet kaldı... Sen kız çocuklarını büyütürken gelecekte doğuracaksın, ona bakmaktan başka görevin yok diye yetiştireceksin. Ondan sonra "kadınlar üretken bireyler değil" diyerek kendi algına hakaret edeceksin... Zihniyete bak. Fırsat verilen az sayıda kadının başarı oranından bile haberin yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı