Sözel bölüm seçilirse işsiz kalınır mı?

@507053, hocam dile merakı varsa tabii ki seçilebilir. Ancak matematik yapamıyorum deyip dile giderse de o zaman sıkıntı yani. Dil öğrencilerinin yüzde 40'lık kısmını onlar oluşturuyor, sonucunda da dil alanında başarısız oluyorlar. Üniversitede ya bölüm değiştiriyorlar ya da zoru zoruna okuyorlar.
Hocam dile yatkınlığı var fakat dil ile ilgili olan meslekleri sevmiyor. Eşit ağırlıkda ise matematikten çok korkuyor sözel dersleri çok iyi zaten sayısalı kötü sadece çok stres oluyor nasıl sakinlestiricem bilmiyorum.

@507053, kendisi ne meslek yapmak istiyor hocam? Öğretmenlik dışında tabii ki öğretmenlikleri bir kenara bırakması gerek maalesef.

Hocam öğretmenliği çok seviyor küçüklüğünden beri fakat o zor gibi onun dışında gazeteci ya da haber spikeri olmak istiyormuş ama işsiz kalırsam eşit ağırlık secersem psikolog falan olmak istiyorum diyor ama matematiğim kötü ya yapamazsam falan diyor ne yapacağım bilmiyorum.

@507053, hocam herkes bir işe bilerek başlamıyor. Kaldı ki yapamıyorum, kötü vs. lafları genellikle maalesef yeterince çalışmayan öğrenciler söylüyor. Çalışan her dersi yapabiliyor, bir de günümüz öğrencileri zoru görünce de kaçıyor maalesef.

Testten 10 soru çözüp bugünlük bu kadar yeter diyen bile gördüm ben. Kaldı ki eksikliklerinin üzerine gitmiyor mesela en iyi olduğu konuya çalışıyor. Sonra yapamıyorum diyor, yapamamak bence gayet doğal bir durum :D

Belki nasıl çalışacağını da bilmiyor olabilir, ona yardımcı olabilirsiniz. Kısacası demek istediğim, şimdi 0'dan başlasa bile Matematikte çok yol kat edebilir. Onu biraz yüreklendirmeniz lazım, bir eğitimci olarak da bence yapabilirsiniz.

@507053, hocam herkes bir işe bilerek başlamıyor. Kaldı ki yapamıyorum, kötü vs. lafları genellikle maalesef yeterince çalışmayan öğrenciler söylüyor. Çalışan her dersi yapabiliyor, bir de günümüz öğrencileri zoru görünce de kaçıyor maalesef.

Testten 10 soru çözüp bugünlük bu kadar yeter diyen bile gördüm ben. Kaldı ki eksikliklerinin üzerine gitmiyor mesela en iyi olduğu konuya çalışıyor. Sonra yapamıyorum diyor, yapamamak bence gayet doğal bir durum :D

Belki nasıl çalışacağını da bilmiyor olabilir, ona yardımcı olabilirsiniz. Kısacası demek istediğim, şimdi 0'dan başlasa bile matematikte çok yol kat edebilir. Onu biraz yüreklendirmeniz lazım, bir eğitimci olarak da bence yapabilirsiniz.

Hocam 9. sınıf Online eğitimde notları bayağı düştü, yoksa ortaydı notları.

Son düzenleyen: Moderatör:
@507053, hocam okul eğitiminin zaten yetersiz olduğunu düşünüyorum, her zaman da bu lafımın arkasında durdum. Eğitim yeterli değil, okullar da uzaktan olunca verim dolayısıyla bayağı düştü diyebilirim.

Onun dışında ders çalışma alışkanlığı anladığım kadarıyla yok. Başında durarak bu alışkanlığı elde edebilmesini sağlarsanız aslında çok iyi olur. Bir süre sonra zaten nasıl çalışacağını kendisi çözer ve derslerinde tam başarılı bir verim elde edebilir.

Açık lise düşünüyor musunuz bilmiyorum ama teknoloji çağındayız. Okullarımızda hâlâ çok eskiye dayalı yöntemlerle eğitim verilmekte. Çağın çok gerisinde kaldık maalesef, bu da bir gerçek. Dolayısıyla açık lise düşünüyorsanız sizin önderlik etmenizde fayda var.

@507053, hocam okul eğitiminin zaten yetersiz olduğunu düşünüyorum, her zaman da bu lafımın arkasında durdum. Eğitim yeterli değil, okullar da uzaktan olunca verim dolayısıyla bayağı düştü diyebilirim.

Onun dışında ders çalışma alışkanlığı anladığım kadarıyla yok. Başında durarak bu alışkanlığı elde edebilmesini sağlarsanız aslında çok iyi olur. Bir süre sonra zaten nasıl çalışacağını kendisi çözer ve derslerinde tam başarılı bir verim elde edebilir.

Açık lise düşünüyor musunuz bilmiyorum ama teknoloji çağındayız. Okullarımızda hâlâ çok eskiye dayalı yöntemlerle eğitim verilmekte. Çağın çok gerisinde kaldık maalesef, bu da bir gerçek. Dolayısıyla açık lise düşünüyorsanız sizin önderlik etmenizde fayda var.

Off bilmiyorum hocam gideyim bir sakinleştireyim. 2 bölüm arasında gidip geliyor gerçekten bunaldım ve o da çok bunaldı bir dışarı çıkıp hava falan mı alsak acaba?

Geri
Yukarı