Sözel mi Eşit Ağırlık mı?

Sadece TYT girsem olmuyor mu hocam eşit ağırlıkta? AYT tamamen tercih meselesi diye biliyorum ben.

AYT tercih meselesi dediğiniz gibi. Ama TYT'ye girmeniz zorunlu ve karşınıza muhakkak çıkacak. Sanırım 9. sınıftasınız. Yüz yüze eğitim başlarsa matematiği toparlarsınız.

Sayısala yönlendirmek istemem, ama temelinizi attıktan sonra AYT matematik için pek bir engeliniz kalmaz. Yine siz matematiğe oynayın.

AYT tercih meselesi dediğiniz gibi. Ama TYT'ye girmeniz zorunlu ve karşınıza muhakkak çıkacak. Sanırım 9. sınıftasınız. Yüz yüze eğitim başlarsa matematiği toparlarsınız.

Sayısala yönlendirmek istemem, ama temelinizi attıktan sonra AYT matematik için pek bir engeliniz kalmaz. Yine siz matematiğe oynayın.
Kısacası eşit ağırlık seçip son ana kadar matematiğimin temelini atıp sayısala mı geçeyim demek istiyorsunuz?

Kısacası eşit ağırlık seçip son ana kadar matematiğimin temelini atıp sayısala mı geçeyim demek istiyorsunuz?

Hayır, tam olarak öyle değil. Alan seçeceğin vakite kadar biraz matematiğe asıl. Mesela orada sana Antrenmanlarla Matematik çöz demiştim. Ben 10. sınıfta bu kitabı çözüp ardından Karekök 0 çözüp sayısal seçmiştim. Yoksa ben eşit ağırlıkçı olacaktım.

Eşit ağırlık seçersen fen bilimleri derslerin olmaz, o yüzden ilk önce sayısal alanını seçmelisin. Edebiyat mantık vb. dersleri görmene gerek yok sayısalda.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı