Sözleşmesi olmayan kiracımız 4 aydır uğraşmamıza rağmen çıkmıyor ne yapabilirim?

iamforster

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba. Bizim evimizde bu ay ile beraber 10 aydır oturan bir kiracımız var. Fakat biz Haziran'da çıkmasını istemiştik o aralar kabul etmişti. Sonrasında eylül'de geleceğimizde ters köşe yaptı ve "çıkmıyorum, ne yapabilirsiniz ki" diyor. Birçok tehditte vs. de bulundu, biz insan gibi konuşmak istedik ama olmadı. Sonrasında birkaç tanıdık polise gitmemize önerdi, gittiğimizde sözleşmemiz olmadığından ellerinden bir şey gelmeyeceğini söylediler ve mahkemeye gitmemizi önerdiler. Biz de mahkemeye gittik ama yeni çıkan yasalardan dolayı avukatımız bir şey yapamadığını söyledi ki normalde biz köyde oturuyorduk şimdi ise benim okulumdan ötürü buraya gelmemiz gerekti ancak kiracı çıkmadığından halamın yanında kalıyorum bu yüzden de ailem köyde sonuç olarak avukatı da çok kontrol etme imkanına sahip değillerdi, ben avukatın böyle söylemesine şaşırdım açıkçası. Sizlerin fikir ve önerilerini talep edeceğim, ne yapabiliriz ki çıksın bunlar? Elektrik ve suyu kestirmeyi denedik ancak faturayı götürüp kendi üzerine aldırmış ve tekrardan açtırmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer gerçekten mağdursanız ve gerçekten kiradaki evinize yerleşecekseniz gerekirse zorla çıkarın ya da başka avukata danışın başka mahkemelere filan danışın yani illa bir çözümü vardır. Gerekirse'de mafya son çare ama tavsiye etmem eğer hiçbir seçeneğiniz kalmadıysa bir de böyle deneyin.

Saçma salak işlere bulaşmayın ne mafyası.
Aynen hocam arkadaş başka ne yapsın nerelere gitsin bende tavsiye etmiyorum mafya işini ama mecbur son çare mafya.

Geri
Yukarı