Sözlü için öğretmen ile nasıl konuşulur?

DodoS

Decapat
Daha fazla  
Selam, matematik dersinden 45 ile kalıyorum tek kaldığım ders 12. sınıfım bu zamana kadar hiçbir dersten kalmadım. Sözlülerime 60 70 girmiş 17 puan daha verse geçeceğim ve teşekkür belgesi alacağım. Hocadan nasıl puan istenir? Derslerine katıldığım söylenemez ama son sene bir güzellik yapması lazım bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani 60-70 verdiği halde kaldığınıza göre çok kötü notlar almışsınız bırakmakta bir tık haklı. Gidip son seneniz olduğunu sadece matematikten kaldığınızı ve ilk defa bir dersten kaldığınızı söyleyin, gelecek dönem daha iyi notlar alacağınızı ama bu dönem bırakmamasını rica edin.

Adamın dersine girme, sınavlarından düşük al, adam sınavlarından daha yüksek not versin ama teşekkür için git konuş. FT seven birinden de bu beklenirdi.
Derslerine girmedim dememiş, katılmadım demiş yani soru çözümlerine tahtaya kalkmamış vb. gibi anladım. Ha yeterince çabalayamayan birisi olarak geçmek için not istemesi saçma ama orası ayrı.

Selam, matematik dersinden 45 ile kalıyorum tek kaldığım ders 12. sınıfım bu zamana kadar hiçbir dersten kalmadım. Sözlülerime 60 70 girmiş 17 puan daha verse geçeceğim ve teşekkür belgesi alacağım. Hocadan nasıl puan istenir? Derslerine katıldığım söylenemez ama son sene bir güzellik yapması lazım bence.

Hocam öncelikle merhaba, hocaya rica etmeniz gerekiyor ve hoca örneğin derslerimin hiçbirine katılmadın vesaire der ise haklısınız demen gerekiyor ayrıca defter tutmadıysan bir arkadaşından matematik defterini alıp doldurmanı öneriririm en azından not vermesi için hocam beni matematik dersinden geçirseniz yeterli demen gerekli puan söylemen emribaki gibi olabilir hadi iyi şanslar.

Yeni konular

Geri
Yukarı