Soft Brick - Firmware upgrade encountred an issue. Please select recovery mode in Kies & try again.

ahmetozrahat

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Hali hazırda I9505 Samsung S4 telefonum var. Android 4.4.2'den 5.0.1'e odin yardımıyla upgrade yapmıştım. Fakat memnun kalmadım. Daha sonra SamMobile adresinden 4.4.2 versiyon rom indirdim. Fakat odin ile flashlamaya çalıştığımda ya bazen hemen fail veriyor. Yada baya bi gidip daha sonra fail veriyor. SamMobile adresinden tekrar 5.0.1 yükleyim madem olmuyor dedim. Ve onuda yükleyemiyorum. Galiba cihaz soft brick oldu.

Fail Nedeni:
  • Complete(Write) operation failed.
Tahminim:
  • Download mod'da cihazın sol üstünde "WRITE PROTECTION: Enable" yazıyor. Galiba sorun bunla alakalı ama ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kilidi kaldırıp işlemi tekrarlayın. Anakart yanmışmı onu kontrol edin download modda telefon modeli gözüküyorsa yanmamıştır.

Nasil kaldirabilirim ? Suanda telefonda clocwork recovery kurulu ama sistem kullanilamiliyor. Islem fail verdigi icin. Yanma yok bu arada.

Cwm yüklü ise işimiz kolay, ilk önce hafıza kartınız varsa içine telefonunuza uygun cyanogenmod sürümünü bulup hafıza kartına atın Gapps i unutmayın hafıza kartını takıp cwmye girin ve flashlayın telefon soft brickte olduğundan bu işlem düzeltmesi gerek sonradan tekrar bir odin ile atmayı deneyin olmaz ise İ9505 bootoader unlock yazarsanız bulabilirsiniz.

Son düzenleme:
Cwm yüklü ise işimiz kolay, ilk önce hafıza kartınız varsa içine telefonunuza uygun cyanogenmod sürümünü bulup hafıza kartına atın Gapps i unutmayın hafıza kartını takıp cwmye girin ve flashlayın telefon soft brickte olduğundan bu işlem düzeltmesi gerek sonradan tekrar bir odin ile atmayı deneyin olmaz ise İ9505 bootoader unlock yazarsanız bulabilirsiniz.
Kardesim oncelikle yardimin icin tesekkur ederim. Cyanogenmod yukleyine buyuk ihtimalle telefon durumu ozel olucak benim resmi kullanmam lazim. Bu islerden anliyorum. Tecrubem var. Simdi cyanogenmod yukledikten sonra usb debugging modunu acip tekrar odinle flashlayinca resmi olurmu ???

Teşekkürler seninde mübarek olsun.
Uğraşıcak vakti yeni buldum, fakat Cyanogenmod'da yüklenmiyor, can sıkıcı bir durum.

--Installing: /storage/sdcard1/cm-12. 1-20150719-NIGHTLY-jfltexx.zip
Finding update package...
Opening update package...
E:Can't open /storage/sdcard1/cm-12. 1-20150719-NIGHTLY-jfltexx.zip
(bad)
Installation aborted.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı