Soğukta bisikletin ön amortisörü sertleşti

WD-40 yağı, pası ve kiri sökücü ama bu yağlayıcıdır.
Kullanım Alanları ;

BLUE BIRD TEMİZLEYİCİ VE YAĞLAYICI ELEKTRONİK ve mekaniklerde kir, oksit,

sulfit ve katılaşmış yağları çözer, temizler, suyu ve rutubeti uzaklaştırır, tekrar yağlar, sıkışmış elemanları gevşetir,

hareketi kolaylaştırır, film yaparak oksitlenmeyi geciktirir.

Henkel Wd 40 Yağlama Spreyi​

Evet hocam hala kararlı mısınız ikiside aynı ürüne tekabül ediyor.

WD-40 yağı, pası ve kiri sökücü ama bu yağlayıcıdır.

Spreyler yağlayıcı olamaz, yağlar amortisörün iç kısmına doldurulur yani tüplere doldurulur, dışardan bir sprey sıkarak yağlayamazsın, spreylerin görevi kayganlıştırma, parlatma, kiri atma vb. işlerdir, amortisörün keçesine çıkılan herhangi bir sprey yayılır ve birkaç dakikalık kullanımdan sonra sıkılan yağ kendi birikintisi oluşturarak içerdeki toz kir vb. şeyleri çıkartır ve bunu mendille alıp amortisörün dış tarafı temizlenir.

İkisini de kullanıyorum Bluebird daha yağlı. İşe yarıyor.
Zaten amortisörün içine yağı ulaştıramazsınız. Bu dış kısımları için kullanılabilir.

Görüldüğü gibi amortisörler dışardan içeriye müdahaleye kapalıdır.

Rear-Shock-Diagram-Coil-copy.jpg
Fox34Transparent.jpg

İkisini de kullanıyorum Bluebird daha yağlı. İşe yarıyor.
Zaten amortisörün içine yağı ulaştıramazsınız. Bu dış kısımları için kullanılabilir.

O bir yağ değil, WD-40 ile aynı mantıkta oda, bahsettiğin yağdan olsa amortisör kayganlıktan dolayı içeri girip çıkmaktan en sonunda patlar, saçmalamayın hocam, örnek olarak patlayan BTWIN RR520S orta amortisörü.

Son düzenleme:
Görüldüğü gibi amortisörler dışardan içeriye müdahaleye kapalıdır.

Eki Görüntüle 846084Eki Görüntüle 846085

O bir yağ değil, WD-40 ile aynı mantıkta oda, bahsettiğin yağdan olsa amortisör kayganlıktan dolayı içeri girip çıkmaktan en sonunda patlar, saçmalamayın hocam, örnek olarak patlayan Btwin RR520s orta amortisörü.

Saçmalamayın demişsiniz de buyurun bisiklet tamircisi de mi saçmalamış?
40 yıllık bisiklet binicisiyim.
Az çok elimizden tamir vs de gelir.

Teorik bilgilerle oturduğunuz yerden ahkam kesmeyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Saçmalamayın demişsiniz de buyurun bisiklet tamircisi de mi saçmalamış?
40 yıllık bisiklet binicisiyim.
Az çok elimizden tamir vs de gelir.

Teorik bilgilerle oturduğunuz yerden ahkam kesmeyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Adam WD-40 gibi bir bileşen kullanıp içinde tüp dahi bulunmadığı için çalışmayan bir amortisörün dışını onla doğru düzgün temizleyip kayganlaştırınca yağlamışmı oluyor? 40 Yıllık bisiklet sürücüsü olabilirsin ben doğduğumdan beri sürüyorum, araştırmadığım konu kalmadı, babam tekerleği olan her şeyden anlayan bir insan ve ne zaman sanayiye gitse bende gider ne yaptıklarını izlerdim ve ilk öğrendiğim şeyin bir spreyin yağlayıcı olmadığıdır, yani WD-40 yağlayıcı değil temizleyicidir, yağlayıcı değil, yolda süren biri değilim, dağ bayır deli gibi süren biriyim, bir bisikletçiden kat kat daha fazla bilgim var, teorik bir bilgi değil, eğer WD-40 bir yağlayıcı olsaydı ve amortisör dış tarafa açık bir yağ tüpüne sahipse, her giriş çıkışında yağ maşadan çıkar, en sonunda patlatır.

Zahmet edip mesajlarımı anlasaydınız WD-40 kir, pas sökücü diğeri yağlayıcı dediğimi görürdünüz.
İkisini de kullanıyorum bluebird daha yağlı demişim.
Alın ikisini de aynı mı bir bakın!

Hiç demediğim şeyleri demişim gibi konuya girmeniz çok lüzumsuz olmuş.
WD-40 yağlayıcıdır diyen ben değilim ki bununla beni ikna etmeye çalışmışsınız ve böylelikle boşuna cümleler yazmışsınız.
Zahmet etmişsiniz.
Konuda bir babanız eksikti o da niye geldi, çok tuhaf doğrusu.
Ben de "benim babam seninkini döver." diye mi yazayım. :) hey Allah'ım ya.

Hava -12 13 derecelerdeydi ve ben de karda bisiklet sürüyordum ama ön amortisörün aşırı derecede sertleştiğini gördüm. 2 gün çıktım, 2 gün de aynısı oldu. Eve geldiğimde 6-7 saat sonra biraz ısındığında çok hafif bir yumuşama oldu ama eskisi gibi değil. Ne yapmam gerekli?

Konu sahibi burada ne yapmam gerekli diye sormuş biz de kullanıcının yapabileceği basit bir tarif vermişiz. İşe yarar mı yarar.
Bu spreyin amortisörün iç kısımlarına işlemeyeceğini de yazmışız.
Ne diye hala yağlama olmaz gibi boş ve mesnetsiz iddialarda bulunuyorsunuz ki?

Zaten çözüm alamazsa götürür bisiklet tamircisine söktürür ön maşayı ve amortisörü temizletip bakımını yaptırır.
Basit bir olaya bile destan yazıyorsunuz ya hayret!

Zahmet edip mesajlarımı anlasaydınız WD-40 kir, pas sökücü diğeri yağlayıcı dediğimi görürdünüz.
İkisini de kullanıyorum bluebird daha yağlı demişim.
Alın ikisini de aynı mı bir bakın!

Hiç demediğim şeyleri demişim gibi konuya girmeniz çok lüzumsuz olmuş.
WD-40 yağlayıcıdır diyen ben değilim ki bununla beni ikna etmeye çalışmışsınız ve böylelikle boşuna cümleler yazmışsınız.
Zahmet etmişsiniz.
Konuda bir babanız eksikti o da niye geldi, çok tuhaf doğrusu.
Ben de "benim babam seninkini döver." diye mi yazayım. :) hey Allah'ım ya.

Konu sahibi burada ne yapmam gerekli diye sormuş biz de kullanıcının yapabileceği basit bir tarif vermişiz. İşe yarar mı yarar.
Bu spreyin amortisörün iç kısımlarına işlemeyeceğini de yazmışız.
Ne diye hala yağlama olmaz gibi boş ve mesnetsiz iddialarda bulunuyorsunuz ki?

Zaten çözüm alamazsa götürür bisiklet tamircisine söktürür ön maşayı ve amortisörü temizletip bakımını yaptırır.
Basit bir olaya bile destan yazıyorsunuz ya hayret!

Tamam kardeşim, bir sprey amortisör yağlayabilir, keçeyi kaldırıp içine sprey sıkıldığında sprey onu kayganlaştırmaz ama yağlar tamam kardeşim anlayabiliyorum seni, attığın maşa zaten çakma mat bir görünüme sahip normal bir maşa mat değil parlaktır, 20 liraya N11'de satılan maşalardan hatta içinde sadece yay var o kadar, normal bir maşada olan bir şey yok, hatta markası KNT gibi bir şey ne oldu hakkında bir fikrim yok, aynen kardeşim bu linkteki amortisör yağlamak için kullanılmıyor değil mi?
Senin attığın sprey bir amortisörü yağlıyor, aynen kardeşim yıllardır bisikletçiler, Shimano teknik servisi, Rockshox teknik servisi yanlış yapıyor senin dediğin spreyle yağlamalılardı, al bak bu adamlarda yanlış yapıyor.

Uğraşamıyacağım senle yıllardır kullandığımız şey aslında yanlışmış!
Şu 36 liralık spreyi bir FOX 40 Elite adlı profesyonel bir amortisörde ya da XCT V3 gibi giriş seviyesi bir amortisörde, RockShox XC30 gibi orta seviye bir amortisörde keçesini kaldırıp içine sıktığımızda yağlanıyor değil mi? Yıllardır amortisör üreticileri kendi amortisörlerini yanlış bir şekilde yağlıyormuş. Bu aşağıdakilerinde anlattıkları yağ değil galiba?
Size artık yazmayacağım, kendinizce bir şeyler uydurup yağlanıyor diyorsunuz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı