Soğutması iyi laptop tavsiyesi

Bütçe
8.000 TL
Ben Japonya'da yasiyorum ve butcem 100 bin yen yani ortalama 8.000 lira bu ASUS ROG ise 115 bin yen civari ve Dual derken?

ASUS ROG daha mantıklı gibi çünkü Acer Nitro 5 alırsanz 2x8 RAM yapmalısınız.
Dual Channel RAM2x8 olunca oluyor yani toplam 2 adet RAM olunca 1X 16 Dual olmuyor 2x8 Dual oluyor umarım anlatabilmişimdir Japonya'ya daha önce gitmiştim laptop piyasasını az çok biliyorum oranın da o yüzden ama orada tam adını söyle Acer Nitro 5 AN515 56 gibi ve fiyatını da belirt
RAM'in kaç MHz olduğunu da bulursan hangisinin sana daha uyguna denk geldiğini F/P açısından bulabiliriz.

Acer Nitro 5 eski modelleri ciddi ısınıyor o zaman, serin dediğinize göre. Kesinlikle şu an kullandığım 8300h GTX 1050 laptop serin değil ve soğutucu ile kullanmama rağmen 1-2 saatlik oyundan sonra ciddi derecede düşüyor aldığım FPS değerleri, bakım şart oldu.

Acer Nitro 5 eski modelleri ciddi ısınıyor o zaman, serin dediğinize göre. Kesinlikle şu an kullandığım 8300h GTX 1050 laptop serin değil ve soğutucu ile kullanmama rağmen 1-2 saatlik oyundan sonra ciddi derecede düşüyor aldığım FPS değerleri, bakım şart oldu.
Hocam eski Acer Nitro'lar gerçekten ısınıyordu, benim de eski Acer Nitro'mun anakartı yanmıştı. Fakat 2020 ve sonrası Acer Nitro'larda bu durum geçerli değil, yeni Nitro'ların soğutması gayet başarılı.

Casper excalıbur modellerine de bakabilirsin. Ben G770 modelini kullanıyorum. Soğutma konusunda bence gayet güzel.
Gayet kötü bir öneri, sizde sorun çıkarmaması sorunsuz olması anlamına gelmez. Excalibur laptoplar içinde en kötü malzeme kalitesine sahip modellerden biri ve sorun yaşayanların oranı yaşamayanlardan yüksek.

Gayet kötü bir öneri, sizde sorun çıkarmaması sorunsuz olması anlamına gelmez. Excalibur laptoplar içinde en kötü malzeme kalitesine sahip modellerden biri ve sorun yaşayanların oranı yaşamayanlardan yüksek.
Bana acil laptop lazımdı çünkü programlama dili öğrenmeye başladım ve yakında unity script gibi dilleri de öğreneceğim ve Unity'de bilgisayarımın kendi yaptığım oyun yüzünden çökmesini istemiyorum :D 115.000 Yen'e asus rog strix buldum sistemi herşeyi acer nitro 5 ile aynı yani i5 10300h işlemci ve gtx 2650ti acer nitro'dan farkı ise ROG Strix 16 gb RAM'e ve 512 gb SSD'ye sahipti üstelik gördüğüm kadarıyla soğutmasıda gayet başarılı.
TUF kullanıyorum memnunum 🙂 .
Ben laptopta oyun olarak CoD oynayacağım ve size önerim önce laptopu CoD oynarken görmeniz bakın nasılda ısınıyor :D

Yeni konular

Geri
Yukarı