Soğutması iyi laptop tavsiyesi

Bütçe
8.000 TL
Bana acil laptop lazımdı çünkü programlama dili öğrenmeye başladım ve yakında unity script gibi dilleri de öğreneceğim ve Unity'de bilgisayarımın kendi yaptığım oyun yüzünden çökmesini istemiyorum :D 115.000 Yen'e asus rog strix buldum sistemi herşeyi acer nitro 5 ile aynı yani i5 10300h işlemci ve gtx 2650ti acer nitro'dan farkı ise ROG Strix 16 gb RAM'e ve 512 gb SSD'ye sahipti üstelik gördüğüm kadarıyla soğutmasıda gayet başarılı.
Evet, Rog serisinin soğutması gayet başarılı, ayrıca işlemcideki sıvı metal'de ekstra iyi soğutuyor. Ben de 2020 Rog kullanıyorum, i7-10750H gibi çok ısınan bir işlemciyi bile çok iyi bir şekilde soğutuyor.

CoD oynarken ısınmayan laptop var mı ? Her şeyi ultraya çekip sıcak havada , sıcak odada bi zahmet ısınsın. Yeri geliyor MSI laptoplar da 95'lere çıkmıyor mu ? Önemli olan stabilizasyon bence.

CoD oynarken ısınmayan laptop var mı? Her şeyi Ultra'ya çekip sıcak havada, sıcak odada bir zahmet ısınsın. Yeri geliyor MSI laptoplar da 95'lere çıkmıyor mu? Önemli olan stabilizasyon bence.

Benim Acer laptop Roblox oynarken 90 dereceyi görüyor, soğutucuyla beraber. Bakımları 1.5 yıldır yapılmadı bunun büyük etkisi var. Bakımları yapılsa dahi 75 derecelerde gezeceğini düşünüyorum, öyle umuyorum.

250-300 basan arabalar bile bakım yapmayınca gitmez. Herhangi bir laptop bence en az yılda bir kez içi açılıp temizlenmeli diye düşünüyorum. Mümkünse servise gönderin eğer anlamıyorsanız. Mahalle bilgisayarcılarını söylemiyorum bile :D

250-300 basan arabalar bile bakım yapmayınca gitmez. Herhangi bir laptop bence en az yılda bir kez içi açılıp temizlenmeli diye düşünüyorum. Mümkünse servise gönderin eğer anlamıyorsanız. Mahalle bilgisayarcılarını söylemiyorum bile :D

Servis bildiğim kadarıyla en ucuz termal macunları kullanıyor, bir de uzun sürüyor gelmesi laptopun. Tanıdık bir tamirci var, sorun yaşamadık şu ana kadar. Büyük ihtimalle ona bakım yaptıracağım.

Usta bilmiyorum benim çevremde iyi anıları olan yok tamircilerle ilgili ben de dahil. Gönül ister küçük esnaf kazansın ama ahlâk işte..

Hocam eski Acer Nitro'lar gerçekten ısınıyordu, benim de eski Acer Nitro'mun anakartı yanmıştı. Fakat 2020 ve sonrası Acer Nitro'larda bu durum geçerli değil, yeni Nitro'ların soğutması gayet başarılı.
Her bilgisayarda çıkıntı çıkabilir. Malzemesi ne kadar iyi olursa olsun sorun çıkabiliyor.Bunun garantisi yok.Ben de sorun çıkmadığı için arkadaşa önerdim.Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ve tek bir donma sıkıntısı dahi yaşamadım.

Her bilgisayarda çıkıntı çıkabilir. Malzemesi ne kadar iyi olursa olsun sorun çıkabiliyor.Bunun garantisi yok.Ben de sorun çıkmadığı için arkadaşa önerdim.Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum ve tek bir donma sıkıntısı dahi yaşamadım.
Evet, her model sorun çıkarabilir, Asus'ta çıkarır, Msi'da, Lenovo'da, önemli olan sorun çıkarma sayılarının oranı. Örneğin üretilen bir seride 100 cihazdan 1'inde sorun çıkıyorsa o kronik sorun değil, hatalı üretimdir, fakat bir seride üretilen ürünlerden 100 üründen 60-70'i sorunlu ise bu model kronik sorunludur. Eski Acer Nitro'lar da böyleydi, 2019 ve öncesi Acer Nitro'lar kronik sorunlu modellerdir. Fakat 2020 ve sonrası Acer Nitro'lar gayet başarılıdır ve önerilir.

Evet, her model sorun çıkarabilir, Asus'ta çıkarır, Msi'da, Lenovo'da, önemli olan sorun çıkarma sayılarının oranı. Örneğin üretilen bir seride 100 cihazdan 1'inde sorun çıkıyorsa o kronik sorun değil, hatalı üretimdir, fakat bir seride üretilen ürünlerden 100 üründen 60-70'i sorunlu ise bu model kronik sorunludur. Eski Acer Nitro'lar da böyleydi, 2019 ve öncesi Acer Nitro'lar kronik sorunlu modellerdir. Fakat 2020 ve sonrası Acer Nitro'lar gayet başarılıdır ve önerilir.
Evet.Ben bilgisayarı alırken acer nitrolara kötü eleştirel vardı.Ben sadece kendim kulladığım ve memnum olduğum için tavsiye ettim.

Geri
Yukarı