Çözüldü Soğutucuyu çıkardıktan sonra CPU ve GPU çok ısınıyor

• Konuyu başlatan AAks
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 553
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AAks

Kilopat
Dün akşam saatlerinde ilk defa ekran kartımın içini açtım. 2-3 yıldır açmadığım için çıkan toz kalıntıları çok fazlaydı. İyice temizledikten sonra kapattım. Sonra işlemci fanını söküp onu da temizledim. İş bitince CPU 95 GPU ise 90'ı görmeye başladı. İşlemcim Ryzen 5 3600 ekran kartım ise RX480. Stok soğutucu kullanıyorum. Neden böyle oldu? Şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
Durun tahmin edeyim, ekran kartını ve işlemci fanını söktükten sonra geri montaj yaparken termal macun sürmediniz. Doğru mu?

Öyleyse hata yapmışsınız, bu işlemlerden sonra termal macun yenilemek zorundasınız.
Durun tahmin edeyim, ekran kartını ve işlemci fanını söktükten sonra geri montaj yaparken termal macun sürmediniz. Doğru mu?

Öyleyse hata yapmışsınız, bu işlemlerden sonra termal macun yenilemek zorundasınız.

Çözüm
Ben de hatırlamıyorum nereden aldığımı. Teşekkür ederim herkese. GPU ile CPU'ya aynı termal macunu (Arctic MX-4) sürsem olur mu? Düzeltme: RX480.

Geri
Yukarı