Soğutucuyu çıkarırken MSI X670E Carbon Wi-Fi anakartın işlemci pinleri yamuldu

NeverGive Up

Hectopat
RAM
Adata Xpg Lancer rgb 7200Mhz 32Gb
SSD veya HDD modeli
Kingston Fury Renegade 2TB
Ekran kartı
Msi RTX 4080 Gamingx Trio
Anakart
Msi Mpg X670E carbon wifi
İşlemci
Ryzen 9 7900x
Merhaba arkadaşlar, soğutucum arızalandığı için anakarttan söktüm. Sonra işlemci soketinin mandalını açtıktan sonra işlemci yerinden çıkmıyordu, kenardan yavaşça kaldırınca anakartın işlemci soketinin pinleri yamuldu. Ne yapmam lazım? Bende mi şansızlık var yoksa bana mı denk geliyor? Yardımınıza ihtiyacım var bana yol gösterin. Anakartı 26.05.2023 tarihinde aldım, garantisi 2 yıl. MSI X670E Carbon Wi-Fi.

IMG-20240109-WA0002.jpg

IMG-20240109-WA0001.jpg

IMG-20240109-WA0003.jpg

IMG-20240109-WA0004.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
HM. 🤔. Size zahmet o ürünlerin fotoğraflarını atabilir misiniz? Eğer pompanın çalışmadığı doğrulanırsa bu iş Corsair'in üzerine bile kalabilir. Çünkü böyle bir şey olması saçmalıktan ibaret.

Soğutucuyu servise gönderdim servis diyor pompanın rulmanları ısınmadan dolayı arızalanmış size ya yenisini ya da para iadesi yapacağız.

Soğutucuyu servise gönderdim servis diyor pompanın rulmanları ısınmadan dolayı arızalanmış size ya yenisini ya da para iadesi yapacağız.
Hayırlı işler, bol güneşler. İşler düşündüğüm şeye doğru gidiyor. Şuan düşündüğüm şey; işlemcinizin pinlerini siz yamultmadınız tam aksine pompa arızalı olduğu için siz farkında değilken işlemci kabul edebileceği sıcaklık değerlerinin üstünde ya da o dereceye yakın çalışmaya zorlandığı için işlemci üzerinde biriken ısı dağıltamadığından dolayı işlemcinin ısısı pinlere nüfuz ederek orada biriken ısı pinle ile işlemci arasında bir nevi yapıştırıcı görevi görür hale geldiği için işlemciyi çıkarmanız zorlaştı ve tam bu yüzden de siz ancak baskı uygulayarak işlemciyi çıkarabildiniz. Şimdi diyebilirsiniz ki; o zaman neden makina kendini kapatmadı ya da reset atmadı, atmayabilir. Çünkü ben de i5 9600k işlemciyi Xigmatek Scylla EN8613 120 sıvı soğutucu ile pompa arızası (bu seride kronik) varken 3 ay boyunca kullandım. Bir arkadaşımda bu soğutucunun 240 modeli vardı ve onun makina aşırı ısınmadan dolayı bana gelince benimkin de olabilir mi diye kontrol edince, bende de pompa arızası olduğu ortaya çıkmıştı. İşlemciyi 3 ay boyunca 100 derece ısıda kullanmaşım ama hiç fark etmemişim. Ben de işlemci ya da anakartta bir problem olmadı ama sizde yaşanan bu sorun tahminimce böyle ortaya çıktı. Bundan dolayı Corsair ve MSI Global'e durumu anlatın ve sorunuzu çözmelerini talep edin.

Hayırlı işler, bol güneşler. İşler düşündüğüm şeye doğru gidiyor. Şuan düşündüğüm şey; işlemcinizin pinlerini siz yamultmadınız tam aksine pompa arızalı olduğu için siz farkında değilken işlemci kabul edebileceği sıcaklık değerlerinin üstünde ya da o dereceye yakın çalışmaya zorlandığı için işlemci üzerinde biriken ısı dağıltamadığından dolayı işlemcinin ısısı pinlere nüfuz ederek orada biriken ısı pinle ile işlemci arasında bir nevi yapıştırıcı görevi görür hale geldiği için işlemciyi çıkarmanız zorlaştı ve tam bu yüzden de siz ancak baskı uygulayarak işlemciyi çıkarabildiniz. Şimdi diyebilirsiniz ki; o zaman neden makina kendini kapatmadı ya da reset atmadı, atmayabilir. Çünkü ben de i5 9600k işlemciyi Xigmatek Scylla EN8613 120 sıvı soğutucu ile pompa arızası (bu seride kronik) varken 3 ay boyunca kullandım. Bir arkadaşımda bu soğutucunun 240 modeli vardı ve onun makina aşırı ısınmadan dolayı bana gelince benimkin de olabilir mi diye kontrol edince, bende de pompa arızası olduğu ortaya çıkmıştı. İşlemciyi 3 ay boyunca 100 derece ısıda kullanmaşım ama hiç fark etmemişim. Ben de işlemci ya da anakartta bir problem olmadı ama sizde yaşanan bu sorun tahminimce böyle ortaya çıktı. Bundan dolayı Corsair ve MSI Global'e durumu anlatın ve sorunuzu çözmelerini talep edin.
Corsair sorunu çözer ondan şüphe yok ama msi ters köşe yapar msi global bir mesaja bakmak için çok zaman alıyor dönüşü ızdırap anlayacağın. Şansımı deneyeceğim. Bakalım ne olacak

Corsair sorunu çözer ondan şüphe yok ama msi ters köşe yapar msi global bir mesaja bakmak için çok zaman alıyor dönüşü ızdırap anlayacağın. Şansımı deneyeceğim. Bakalım ne olacak
Merhaba hocam, herhangi bir olumlu ya da olumsuz gelişme oldu mu? Saçma bir ceza alıp geldim, umarım sizde benim yüzümden ceza almamışsınızdır. Eğer aldıysanız beni affedin. Sanırım bu konuya bakan arkadaş ya da arkadaşlar özel yardımlaşma ile sizi dolandıracağımı ya da başka bir saçma şey düşündüler bilmiyorum, neyse önemi yok. Sadece durumu merak ettiğim için sizi rahatsız etmek istedim, kusuruma bakmayın. Eğer olumsuz bir cevap verdilerse ya da hiç cevap vermedilerse bile Sn. Recep Baltaş'a bir şekilde ulaşıp kendisinden yardım isteyebilirsiniz diye düşünüyorum. Ve inanıyorum ki kendisi bu garip sorun karşısında vakti varsa yardım edecektir. Sağlıcakla kalın.

Merhaba hocam, herhangi bir olumlu ya da olumsuz gelişme oldu mu? Saçma bir ceza alıp geldim, umarım sizde benim yüzümden ceza almamışsınızdır. Eğer aldıysanız beni affedin. Sanırım bu konuya bakan arkadaş ya da arkadaşlar özel yardımlaşma ile sizi dolandıracağımı ya da başka bir saçma şey düşündüler bilmiyorum, neyse önemi yok. Sadece durumu merak ettiğim için sizi rahatsız etmek istedim, kusuruma bakmayın. Eğer olumsuz bir cevap verdilerse ya da hiç cevap vermedilerse bile Sn. Recep Baltaş'a bir şekilde ulaşıp kendisinden yardım isteyebilirsiniz diye düşünüyorum. Ve inanıyorum ki kendisi bu garip sorun karşısında vakti varsa yardım edecektir. Sağlacakla kalın.

Yok ya ne dolandırması servise gönderdim MSI global yazdım cevap olarak elimizden bir şey gelmiyor ve tüketiciyi mağdur etmeyi iyi beceriyor servis bakalım ne kadar ücret çıkaracak sonra satacağım ben anakartı.

Yok ya ne dolandırması servise gönderdim MSI global yazdım cevap olarak elimizden bir şey gelmiyor ve tüketiciyi mağdur etmeyi iyi beceriyor servis bakalım ne kadar ücret çıkaracak sonra satacağım ben anakartı.
Geçmiş olsun hocam. Aslına bakarsanız bu konuda MSI Corsair ile görüşüp ortaya çıkan mağduriyeti karşılamaları lazımdı. Ama görünen o ki böyle bir şey yapmak istemiyorlar.

Geçmiş olsun hocam. Aslına bakarsanız bu konuda MSI Corsair ile görüşüp ortaya çıkan mağduriyeti karşılamaları lazımdı. Ama görünen o ki böyle bir şey yapmak istemiyorlar.

Corsair sorunumu halleti Allah razı olsun bana üst model Corsair iCUE link H150i RGB AiO beyaz modeli gönderdi hayatımda böyle müşteri memnuniyeti görmedim MSI bir daha asla yanından geçmeyecem hem servis, hem de global olsun hiç yardımcı olmuyor.

Corsair sorunumu halleti Allah razı olsun bana üst model Corsair iCUE link H150i RGB AiO beyaz modeli gönderdi hayatımda böyle müşteri memnuniyeti görmedim MSI bir daha asla yanından geçmeyecem hem servis, hem de global olsun hiç yardımcı olmuyor.
Hocam, bunu zaten yapmaları gerekiyor. Ama asıl sorun anakartınız da yaşanan bu sorunu Corsair ya da MSI'ın masraflarınızı karşılaması lazımdı ya da yenisini göndermeleri gerekirdi. Corsair müşteri memnuniyeti konusunda gerçekten iyidir. Ama bu anakart üreticileri için aynı şeyi diyemiyorum.. Bu hayatta en sevmediğim şey tonla para veriyorsunuz ve paranız ile "rezil" oluyorsunuz. Tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Hocam, bunu zaten yapmaları gerekiyor. Ama asıl sorun anakartınız da yaşanan bu sorunu Corsair'ya da MSI'ın masraflarınızı karşılaması lazımdı ya da yenisini göndermeleri gerekirdi. Corsair müşteri memnuniyeti konusunda gerçekten iyidir. Ama bu anakart üreticileri için aynı şeyi diyemiyorum. Bu hayatta en sevmediğim şey tonla para veriyorsunuz ve paranız ile "rezil" oluyorsunuz. Tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Teşekkürler.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı