Şok Market Depremzedelere Yardım Ediyor

Alla halla, orada sokda çalışan insanlar yerin altından çıkmış yardım dağıtıyor. AFAD ne yapıyor? Ulan ne kadar video izlediysem hepsi aynı "AFAD yok".

AFAD değil orada olması gereken Diyanet en fazla bütçeye sahip olan kurumdur kendisi AFAD'ın 15 katı bütçeye sahip, din personelleri yardım etmeleri için gönderilmesi gerekir ve o bütçenin şu anda neredeyse tamamı AFAD'a aktarılması lazım ki bu kötü günlerin altından sağ salim çıkmaya çalışalım.

AFAD değil orada olması gereken Diyanet en fazla bütçeye sahip olan kurumdur kendisi AFAD'ın 15 katı bütçeye sahip, din personelleri yardım etmeleri için gönderilmesi gerekir ve o bütçenin şu anda neredeyse tamamı AFAD'a aktarılması lazım ki bu kötü günlerin altından sağ salim çıkmaya çalışalım.
İşte ben bunu diyorum! Baştaki insanlar ne yapıyor merak ediyorum.

Ne izledin peki sen? Sanırsın 3 enkaz var da uğraşmıyorlar. Yıkılan onbinlerce binadan söz ediliyor. AFAD hangi birine yetişsin? Ülkede seferberlik ilan edilmiş, Elinde hilti olan insanları topluyorlar tek tek. Elektrik ve haliyle yakıt sıkıntısı var. Vinçlere, operatörlere ihtiyaç var. Tecrübeli insanlara ihtiyaç var. AFAD ne yapacak, tutup tonlarca ağırlığındaki beton yığınlarını Seyit Onbaşı gibi eliyle mi kaldıracak?

Bu kadar sığ düşünceli olmayın be. Bıktım sizin gibi ayrımcılık hastası insanlardan.
O zaman askeri indiriceksin arkadaşım. Askere istediği ekipmanı vereceksin. 1000 kişilik maden ekibi sonunda gelmiş gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Neden bu zor günümüzde yalan haber yapıyorsunuz? AFAD yok ne demek? İnternette bir sürü yalan bilgi var, çocuk kaçırıyorlarmış yardım etmiyorlarmış yazıl değil mi milletle oynamaya?
AFAD'da çalışan insanlara lafım yok. Bu baştaki insanlara suç buluyorum. Habertürk'ün haberini gördünüz mü? Heriflere ışık bile temin etmemişler!

Sen sanıyorsun ki orada ne kadar çok insan o kadar çok hamle. Git de orada canla başla çalışan madencisinden kurtarma ekibine kadar insanların sitemini bir dinle.

Benim kuzenimin eşi gitti duvar kırma ustası olarak. Boş insan kalabalığı yüzünden adım atamıyoruz diyor bana. Öyle oyun gibi çatır çatır toplaya toplaya gideceklerini mi düşünüyorsun? Senin beklentin nedir tam olarak? Ne olmasını umdun da ne oldu?

Ayrıca her şeyin bir sırası var. Eleştiriyi de bu süreçten sonrasına saklayın. Şimdi ona buna sallamanın kime ne faydası var?

Sen sanıyorsun ki orada ne kadar çok insan o kadar çok hamle. Git de orada canla başla çalışan madencisinden kurtarma ekibine kadar insanların sitemini bir dinle.

Benim kuzenimin eşi gitti duvar kırma ustası olarak. Boş insan kalabalığı yüzünden adım atamıyoruz diyor bana. Öyle oyun gibi çatır çatır toplaya toplaya gideceklerini mi düşünüyorsun? Senin beklentin nedir tam olarak? Ne olmasını umdun da ne oldu?

Ayrıca her şeyin bir sırası var. Eleştiriyi de bu süreçten sonrasına saklayın. Şimdi ona buna sallamanın kime ne faydası var?
Sen benim dediğimi anlayamadın galiba. Diyorum ki, bu AFAD'da çalışan insanlara neden bir ışık kaynağı dahi verilmedi? , Mehmetçik neden olaya daha yeni adam akıllı müdahale oluyor? Bu baştaki insanlar ne yapıyor?

Eleştiriyi depremden sonra yapsak, bu çok büyük depremdi olması normal diyeceksiniz. Istanbul depremi Allah korusun olduğu zaman ne diyeceksin?

AFAD değil orada olması gereken diyanet en fazla bütçeye sahip olan kurumdur kendisi AFAD'ın 15 katı bütçeye sahip, din personelleri yardım etmeleri için gönderilmesi gerekir ve o bütçenin şu anda neredeyse tamamı AFAD'a aktarılması lazım ki bu kötü günlerin altından sağ salim çıkmaya çalışalım.

Gerçekten din için personellerse maaşsızda kalırlar!

Devlet verir kirasını suyunu elektriğini yemeğini, maaşını da vermez bir şey olmaz!

@shocktroop Kim ışık vermemiş, sence burada sorun ışık eksikliği mi? Yahu neyi takip ediyorsun anlamıyorum cidden.

Orada elektrik sorunu var, jeneratörler için yakıt ihtiyacı var. Ağır iş makinaları ihtiyacı var. Bunlar olmadan insan eliyle ne yapılabilir? Bunlar olsa dahi yıkılan bina sayısı 10.000'in üzerinde. İşi bilen kişi bile iş makinası sayısını geçmiyor. Dünyada bu afetin eşi benzeri yok. Yeterince araç gereç olmayınca haliyle süreç de sekteye uğruyor.

Eksiklikler gideriliyor, bölgeye takviye yapılıyor. Bölge dediğin 13.5 milyon insanın yaşadığı bir alandan söz ediyoruz. Onca kilometrekarelik alanda yıkılan onbinlerce eve dört bir yandan müdahale etmenin imkansız olduğunu anlamak güç olmasa gerek.

Bazı şeyleri düşünürken mantıklı olun, dolduruşa gelmeyin.

Gerçekten din için personellerse maaşsızda kalırlar!

Devlet verir kirasını suyunu elektriğini yemeğini, maaşını da vermez bir şey olmaz!

Ama para kesildiği anda ülkenin %30'unda falan ezan bile okunmayacağının, imamların tüyeceğinin garantisini veririm.

@shocktroop Kim ışık vermemiş, sence burada sorun ışık eksikliği mi? Yahu neyi takip ediyorsun anlamıyorum cidden.

Orada elektrik sorunu var, jeneratörler için yakıt ihtiyacı var. Ağır iş makinaları ihtiyacı var. Bunlar olmadan insan eliyle ne yapılabilir? Bunlar olsa dahi yıkılan bina sayısı 10.000'in üzerinde. İşi bilen kişi bile iş makinası sayısını geçmiyor. Dünyada bu afetin eşi benzeri yok. Yeterince araç gereç olmayınca haliyle süreç de sekteye uğruyor.

Eksiklikler gideriliyor, bölgeye takviye yapılıyor. Bölge dediğin 13.5 milyon insanın yaşadığı bir alandan söz ediyoruz. Onca kilometrekarelik alanda yıkılan onbinlerce eve dört bir yandan müdahale etmenin imkansız olduğunu anlamak güç olmasa gerek.

Haklısınız hocam sonuna kadar.

Kötü yönetim olduğu aşikar ama kusursuz yönetilse bile altından kolayca kalkılamayacak bir deprem bu.

Bu insanlar nasıl çalışacak? Devlet bunu temin edemiyor mu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mehmetçik'e gerekli her şey verilsin! France24'ün yayınını izledim. Heriflere 1 el çantası dolu tıbbi malzeme vermişler kişi başı...

@shocktroop Bak arkadaşım, anlamıyorsun. Kilometrelerce alana yayılmış bir deprem bölgesine dört bir yandan müdahale etmenin zorluğu ve imkansızlığından söz ettim ben değil mi? İşi bilen tecrübeli kurtarma ekibinin azlığından söz ettim değil mi? Ben bu video gibi sana 100 tane video üretirim. Ayak basılmamış enkazlar dahi var. Yahu onbinlerce enkaz diyorum bir enkazın başına geçmiş haber yapılıyor diye gelmiş burada ışık vermiyorlar diyorsun. Sen anlamak mı istemiyorsun? Sadece bir mahalle yıkılmadı, 10 ilde onbinlerce bina yıkıldı diyorum sana. Sayı mı az geldi sana anlamadım ki.

Dünya üzerinde eşi benzeri görülmemiş, 9 saat arayla 2 kez 7 üzeri depreme maruz kalmış bölgeden söz ediyoruz. Neredeyse ayakta bina kalmamış, her yer dümdüz olmuş diyoruz. Tüm insanlık seferber olmuş varını yoğunu o bölgeye gönderiyor, imkanı olmayan dua ediyor diyoruz.

Yapmayın Allah aşkına ya, onu bunu yersiz eleştirmektense elinizden geldiğince yardım edin. Şu an eleştirmenin kimseye faydası yok. Depremin üstüne bir de siz yıkıcı olmayın be.

Geri
Yukarı