Sokak kedileri için en mantıklı mama hangisi?

• Konuyu başlatan TLPA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 781

TLPA

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Şu anda bunu alıyoruz:

Abone sayımızda artış olduğu için daha fazla mamayı daha uygun bir fiyata almak istiyoruz, amacımız daha fazla canın karnını doyurabilmek. KG fiyatı en uygun hangisini alabiliriz? Nasıl olsa sokak hayvanı deyip, küçümseyip, sağlığını etkileyebilecek kadar dandik mamalar da almak istemiyorum açıkçası, kaş yaparken göz çıkarmayalım.

KG Fiyatı olarak sıralama:

Enjoy tavuklu ideal bir seçim sokak kedisi beslemek için.
Enjoy alıyoruz işte zaten şu anda, ama daha fazla almak istiyoruz, daha mantıklı mama arayışı içerisindeyiz, birinci mesajda yazdığım üzere.

Düşük seviye boyalı üretimler var köpükten her yerde yok ama bu hariç en ucuz kuru mamayı verebilirsin sokak kedileri için haddinden fazla masrafa gerek yok karınları doysun sağlıkları bozulmasın kafi. Bahsettiğim düşük seviye mama böyle rengarenk oluyor 1 poşet alıyorsun 1KG bile değil hafif onlar para tuzağı sakın alma zehirlersin hayvanları.

Yaş mamaya gelince eğer yaş mamaya alışırsa kedi kuru yemez. Onun yerine ailenizle yediğiniz akşam yemeğinden kalan artıkları bir poşete koyup sokakta bir direğin önüne koymanız daha iyi olacaktır.

Burada unutulmaması gereken püf nokta sadece mama değil, 1 kap suyun da hiçbir zaman eksik olmamasıdır.
Suları var evet, katılıyorum, su bedava ama. :D

Yaş mama olayını hiçbir şeyden haberi olmayan yada birinci mesajı başka bir yeriyle okuyan arkadaşlar önerdi, yaş mamadan hiç bahsetmedim ben, öyle bir bütçemiz keşke olsa ama yok. Olabildiğince KG fiyatı ucuz hayvanlara zarar vermeyen ürün arıyoruz, şu mama iyi diyebilen yok, 3 sayfa cevap geldi oysa ki.

Sakın goody almayın. Tüm maliyeti ambalaja harcamışlar. Maması berbat. Pawpaw alın ama 15 kg lik alın. Diğer türlü pahalı.
Aklımdaki ürünlerden birisiydi Pawpaw, teşekkürler.

Bizim sitedekiler için EcoNature alıyorum 15 kg'lık.
Değerlendireceğim, teşekkürler.

Son düzenleme:
Daha fazla almayı biraz açar mısın?
Neresini anlamadınız? Daha fazla kediyi doyurmak için elimizdeki parayla daha çok mama almak istiyoruz, bunun için de mecburen kaliteden feragat edeceğiz ama gidipte hayvanların sağlığını bozacak kadar ucuzunu almak istemiyoruz. En ucuz, fiyat/performans mamayı arıyoruz yani özetle.

Kedi sahipleri arasında gerçekten dayanışma yok, ilk defa görüyorum böyle bir şey.

Neresini anlamadınız? Daha fazla kediyi doyurmak için elimizdeki parayla daha çok mama almak istiyoruz, bunun için de mecburen kaliteden feragat edeceğiz ama gidipte hayvanların sağlığını bozacak kadar ucuzunu almak istemiyoruz. En ucuz, fiyat/performans mamayı arıyoruz yani özetle.

Kedi sahipleri arasında gerçekten dayanışma yok, ilk defa görüyorum böyle bir şey.
Doğru anladığımı teyit etmek için sordum. Enjoy ideal bir tercih.

Bakın yine başa döndük. Enjoy 'dan daha ucuz mama arıyoruz, zaten şu anda Enjoy alıyoruz. Teşekkür ederim yinede. Pawpaw dikkatimi çekiyor bugün toptancı fiyatına bakacağım ona göre hareket edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı