Sokak kedisine dokunulan elle saça dokunulursa bir şey olur mu?

Takumi_Dk

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Dans Eğitmeni
Sokaktaki kediyi bayağı sevmiştim, bir 5 10 dk falan sonra unutup ellerimi saçıma yüzüme burnuma vs sürdüm. Herhangi bir sorun çıkarır mı? Gece geç saatti duşa giremedim.

Hocam kedide en fazla pire vardır. Bu da araştırdığıma göre insan saçında yaşayabiliyormuş. Vücudunuzda zıplayan küçücük birey görürseniz bu piredir. Öldürmek için iki tırnağınız ile pireyi sıkmanız gerekiyor çıt diye bir ses gelirse ölmüştür.

Sanmıyorum eğer gerçekten rahatsız olduysanız yüzünüzü, saçınızı yıkayabilirsiniz muslukla.

Üstteki arkadaşında dediği gibi en fazla saçınıza pire bulaşmış olabilir. Eğer bulaştiğını düşünüyorsanız pire, bit şampuanları olur en yakın sağlık ocağına gidip yazdırıp kullanabilirsiniz.

Hocam kedide en fazla pire vardır. Bu da araştırdığıma göre insan saçında yaşayabiliyormuş. Vücudunuzda zıplayan küçücük birey görürseniz bu piredir. Öldürmek için iki tırnağınız ile pireyi sıkmanız gerekiyor çıt diye bir ses gelirse ölmüştür.
Pire o kadar illet bir şey ki kaynar suya soksan yine ölmüyor. Kurban Bayramı'nda ortaya çok çıkıyorlar salgın halinde mahalleye yayılıyorlar. Az çekmedim küçükken.

Yeni konular

Geri
Yukarı