Sokak köpekleri kedilere saldırıyor

Brjokabralis

Hectopat
Daha fazla  
Evet, gerçekten ta burama kadar gelen bir konu. Ankara'da oturuyorum ve sitemizde tıpkı bizim gibi hemen hemen her apartmanda insanlar sokaktaki kedileri besler. Sokak kedileri her evde mama ve su bulurlar kendilerine ve çocuklar sürekli çıkıp oynar onlarla. Yani sitemizde kedilere sadece mama ve su vermek dışında evlerimize girmelerine izin de veriyoruz, ama dışarıda da gezinebiliyorlar. Daha öncesinde olduğu gibi bugün sokak köpekleri çete şeklinde gelip kedi avına çıktılar. Gün içerisinde birçok kere baskın atıp kedi öldürüp gidiyorlar. Bunlara ne yapabilirim arkadaşlar? Uzun bir süredir böyle baskınlar atmıyorlardı fakat bugün birden baskın atmaya başladılar çete hâlinde.

Kafalarına göre girip kedileri öldürüyorlar ve gidiyorlar. Daha önceden de birçok kedimi bu köpekler yüzünden kaybettim. Üzgünüm ve öfkeliyim, o köpekleri görürsem öldürürüm büyük ihtimalle. Bugün siteyi gezdim, normalde yavru kedilerin eksik olmadığı yerler sessiz şekilde duruyordu. Bu köpeklerden nasıl kurtulabilirim arkadaşlar? Belediyeye başvurursam köpekleri alırlar mı, ne yaparlar? Oldukça hayvanseverim fakat bu köpekler yarın insanlara da saldırır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle kaybınız için üzüldüm. Bence de belediye veya barınakla iletişime geçin yoksa insanlara, arabalara, motorsikletlere vb. saldırabiliyorlar.

Doğanın kanunu diyenler gelmesin şimdiden. Burada sivil hayatta söz konusu. İnsanlara da saldırıyorlar. Google'a yazın tonlarca haber görürsünüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı