Sokakta kendimi savunmak için dövüş sanatları

Dediğim gibi öncesinde bir kondisyona ihtiyacım olur. Ve bunu için kickboksa gitmem gerekir fakat kickboks içinde kondisyon gerekir. Bunu düşündükçe kısır döngüye giriyorum.

Arnis, eskirma ve Kali. Aynı sporlarlar sadece kullandıkları araçlar farklı.

Hocam kusura bakmayın unuttum size yazmayı. Gerçekten kusura bakmayın. Acaba sokakta işe yarar mı? Ben yarayacağını sanmıyorum bizzat deneyimlediniz mi? Tecrübeniz varsa bana birkaç bilgi verebilir misiniz? Yanlış anlamayın küstahlık olsun diye söylemiyorum. Malum yazıda tonlama vs. yapılamıyor maalesef.

Hocam bu arada güreş'i de deneyebilirsiniz sokakta en etkilisi o'dur.

Hocam evet gördüğüm bir yazıda Muay Thai'ye karşı gelebilecek sporlardan birisi oymuş. Fakat akılda bildiğim güreş ile canlandırınca birazcık absürt geliyor. Fakat bir yandan okudum bazı serilerde güreş farklı şekilde yapılıyordu.

Yakın mesafeye girebilirse evet fakat yumrukları etkili birine yaklaşabilmesi imkansız.

Aslında daha önce de dediğim gibi dayanıklılığım iyidir. Kendimi övmek için söylemiyorum sakın yanlış anlamayın. Adama dayak yiyerek yaklaşsam bile sorun olmaz. Fakat gerçekten işinin ehliyse sonunda bayıltabilir bile. Fakat dediğim gibi sokakta böyle insanlar çok fazla olmaz. Olsa bile böyle insanlar durduk yere kabadayılık yapmazlar.

MMA sokakta en etkilisi içinde boks güreş hepsinden birer parça var.

MMA'yı aslında ilk defa duydum fakat anladığım kadarıyla o da karışık bir dövüş sanatı.

Aslında daha önce de dediğim gibi dayanıklılığım iyidir. Kendimi övmek için söylemiyorum sakın yanlış anlamayın. Adama dayak yiyerek yaklaşsam bile sorun olmaz. Fakat gerçekten işinin ehliyse sonunda bayıltabilir bile. Fakat dediğim gibi sokakta böyle insanlar çok fazla olmaz. Olsa bile böyle insanlar durduk yere kabadayılık yapmazlar.

MMA'yı aslında ilk defa duydum fakat anladığım kadarıyla o da karışık bir dövüş sanatı.

Yumruğu nereye attığına bağlı suratına arka arkaya çıplak elle 3 yumruk yedikten sonra istediğin kadar dayanıklı ol şuurun kaybolur.

Hocam evet gördüğüm bir yazıda Muay Thai'ye karşı gelebilecek sporlardan birisi oymuş. Fakat akılda bildiğim güreş ile canlandırınca birazcık absürt geliyor. Fakat bir yandan okudum bazı serilerde güreş farklı şekilde yapılıyordu.
Hocam aynı seviyede olduğu zaman bir güreşçiyi başka bir dövüş sanatıyla uğraşan hiçkimse yenemez o izlediğin gibi değil güreş bir sürü teknik var en basit örneği khabib mma'da yenilmez adam güreş ile herkesi yeniyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı