Soluk Renk Sorunu

Lear Mert

Decapat
En iyi cevaplar
1
Yer
Ankara
Merhabalar, nasıl anlatacağımı bilemiyorum fakat ben bugün yeni bilgisayar, monitör aldım. Monitörde bir sıkıntı yok gibi fakat bazı bilgisayarlarda da görmüştüm bu sorun bende de var

Sorunum: Soluk renkler yani nasıl anlatabilirim; Örneğin: Google'da bir şey aratıyorum sanki daha önce girilmiş gibi renk mor gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Suzuya_J

Decapat
En iyi cevaplar
0
Ekran kartı modelini yazar mısın ?

NooName

Decapat
En iyi cevaplar
8
Yer
İstanbul
Sistemi belirtirseniz daha uygun olur.
Eğer NVIDIA ekran kartı kullanıyorsanız NVIDIA Denetim Masasını açın. Masaüstü renk ayarlarını ayarla deyin. Daha sonra şu iyileştirmeleri uygula seçeneğinden "Digital Vibrance" seçeneğinden daha keskin renk ayarlaması yapabilirsiniz.

1-png.333584

Suzuya_J

Decapat
En iyi cevaplar
0
Eğer NVIDIA ekran kartı kullanıyorsanız NVIDIA Denetim Masasını açın. Masaüstü renk ayarlarını ayarla deyin. Daha sonra şu iyileştirmeleri uygula seçeneğinden "Digital Vibrance" seçeneğinden daha keskin renk ayarlaması yapabilirsiniz.

Eki Görüntüle 333584
Bunun için sormuştum. Açıkladığın için teşekkürler :)

Sadda

Decapat
En iyi cevaplar
0
Yer
/POC/

Eki Görüntüle 333584
Merhaba bana yardım edermisin ? Sorunum şu,digital vibrance açık ama,hiç etki etmiyor.

KS
Lear Mert

Lear Mert

Decapat
En iyi cevaplar
1
Yer
Ankara
Soluk renk sorununu çözdüm!
AMD Ekran kartları için Çözüm: Sağ tık Radeon Ayarları > Ekran > Renk > Doygunluğu Artırın.

Fakat Google'daki linklerin Kapalı mavi (Morumsu) Sorununu çözemedim galiba 720p Laptop ekranı ile 1080p Monitör ekranın'da farklı görünüyor.

Sadda

Decapat
En iyi cevaplar
0
Yer
/POC/
Soluk renk sorununu çözdüm!
AMD Ekran kartları için Çözüm: Sağ tık Radeon Ayarları > Ekran > Renk > Doygunluğu Artırın.

Fakat Google'daki linklerin Kapalı mavi (Morumsu) Sorununu çözemedim galiba 720p Laptop ekranı ile 1080p Monitör ekranın'da farklı görünüyor.
Malesef, benimki nvdia.Evet 1080p monitörüm.

FaNTaSTiCaS

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Yer
İstanbul, Türkiye

Yukarı