Son zamanlarda moderasyon davranışlarının değişmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
7
Son 2 ayda moderasyon ekibinin davranışlarında bir tuhaflık seziyorum. Eskisinden daha sert ve kin tutan bir halleri var. Bazı moderatörleri iyi tanırım, onların yazdıkları mesajlardan, hallerinden anlarım zaten o olduğunu. Bu yüzden bu bahsettiğim moderatörler alınmasın. :)

Gelelim ilk örneğimize:
Bu konuda bahsedilene göre konu sahibi monitör önerisinde attığı monitör linkinden dolayı ceza aldığını söylüyor. Modersayondan gelen cevap ise şu:

Konu sahibinin "ama 21.5 ve daha düşüğünü yazmayın lütfen" yazdığı konuda 21.5 inç monitör önermişsiniz. Lütfen bir dahakine konuyu okuyarak cevap yazın. İyi Sosyaller.

Ancak konu sahibinin istekleri ile verdiği bütçe burada ters düştüğü için o öneri yapılmış. Buradaki cezayı biraz saçma buldum. (Normalde de verilen cezaları haklı bulurum.)

2. örneğimiz ise bazı moderatörlerin bir üyeyi ifşa etmesi ile ilgili:

Burada haklı olan taraf konu sahibi ama iki tarafta da hata olmasına rağmen verilen "ifade yasağı" hakkında tam düzgün açıklama yapılmamış. Bu tür konularda olumsuz bırakılan her ifadenin sonu haksız yere ceza ile sonuçlanıyor, bunun en büyük örnekleri @Samotne Ciasteczka ve @Chloe Price.

Moderatörlerin son zamanlarda buna benzer birçok tutum ve davranışları forum kalitesini düşürüyor kanaatimce, zaten son zamanlarda artan ayrılıklarda bunu gösteriyor.

Umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır, iyi günler dilerim. :)

Bu konuda verilen cevap rezil. 1200TL bütçeye adam güzel kaliteli 21.5 önermiş kalitesiz 24 yerine, ceza atmışlar boş yere. Daha da konuşmuyorum, konuştukça bir boştan sebep bulup baştan sağıyorlar zaten...

Konu sahibi özellikle 21.5 istemediğini belirtmesine rağmen 21.5 önermek nedir? Madem o bütçede 21.5 üstü önerilmiyorsa konuyu açtıysan kapatırsın hiçbir şey yazmazsın, yazma gibi bir zorunluluk mu var?

2. örneğimiz ise bazı moderatörlerin bir üyeyi ifşa etmesi ile ilgili:
Bu konu da çözülmüş.

Konu sahibi özellikle 21.5 istemediğini belirtmesine rağmen 21.5 önermek nedir? Madem o bütçede 21.5 üstü önerilmiyorsa konuyu açtıysan kapatırsın hiçbir şey yazmazsın, yazma gibi bir zorunluluk mu var?
Kaliteli 24 inç o bütçede olmadığından güzel bir 21.5 inç önermiş. Konu sahibi ben bunu beğenmedim diyebilir, siz hemen niye ceza atıyorsunuz acaba?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı