Sonradan taksitlendirme yapmak kötü mü?

xw3nzy

Hectopat
Yer
Türkiye, Bartın
Daha fazla  
Bir yakınım sonradan taksitlendirme ile ürün almış ve çok fazla ödeme ve borç çıkmış. Banka sürekli komisyonlar vs istiyormuş bu doğru mudur? Hangi banka olduğunu bilmiyorum.

Bir yakınım sonradan taksitlendirme ile ürün almış ve çok fazla ödeme ve borç çıkmış. Banka sürekli komisyonlar vs istiyormuş bu doğru mudur? Hangi banka olduğunu bilmiyorum.
Sonradan taksitlendirme yaptığın zaman, banka politikaları doğrultusunda taksit sayısı kadar faiz uygulanır, her ay faizi ile birlikte o borcu ödersin.

Sonradan taksitlendirme yaptığın zaman, banka politikaları doğrultusunda taksit sayısı kadar faiz uygulanır, her ay faizi ile birlikte o borcu ödersin.
Taksit sayısı kadar derken kaç taksit olduğuna göre değişkenlik gösterir demek istedim

Duruma göre değişir. Parayı kontrol edemeyen, bütçe planı tutamayan kişiler içinse her zaman kötüdür. Şahsen bütçe planı oluşturamayan kişilerine kredi kartı/kredi gibi işlere pek bulaşması taraftarı değilim. Bir şeyleri hesaplamadan kafalarına göre işlere kalkışıyorlar, sonra da çevrelerine gidip ben bu yüzden battım diyor milleti korkutuyorlar.

Öyle birşey yok
Örnek 5,000 TL ürün aldın bunu 6 taksitle ödeyeceksin aynı fiyata olmayacak.
Banka sevabına taksitlendirme yapmayacak.
Ama faizle birlikte 5000 TL ürün 6 ay için maximum+300/+500 ödersiniz.
5000 TL ürünü taksitli alınca 7,500 yada 10,000 olmaz yani..
----------------------------------
Apple iPad Air 5 almak istemistim.
10,000 TL ama karta taksit maximum 6 ay.
Aylık taksit miktarı 1,666
Ben tek çekim yapıp sonradan taksitlendirme yaparım 12 ay.
10,000 tl için +1400 TL faiz ödedim ayda 950 TL ..
Ayda 1,666 peşin fiyatına taksitle ama bana para kalmayacaktı 950 TL bulmak daha kolay geldi.

Son düzenleme:
Taksit demek faiz demek, faizsiz olması kampanya olur. Sonradan taksit yapılandırması mantıksız bir şey değil, taksitle alamadığın bir şeyi sonradan yapılandırarak taksitlendirebilmek güzel bence.

Taksit demek faiz demek, faizsiz olması kampanya olur. Sonradan taksit yapılandırması mantıksız bir şey değil, taksitle alamadığın bir şeyi sonradan yapılandırarak taksitlendirebilmek güzel bence.

Duruma göre değişir. Parayı kontrol edemeyen, bütçe planı tutamayan kişiler içinse her zaman kötüdür. Şahsen bütçe planı oluşturamayan kişilerine kredi kartı/kredi gibi işlere pek bulaşması taraftarı değilim. Bir şeyleri hesaplamadan kafalarına göre işlere kalkışıyorlar, sonra da çevrelerine gidip ben bu yüzden battım diyor milleti korkutuyorlar.

Taksit sayısı kadar derken kaç taksit olduğuna göre değişkenlik gösterir demek istedim.

Faiz ve ücretler istenir doğrudur. Sadece faizsiz ve ücretsiz taksitlendirme varsa onu seçebilirsiniz, yoksa yapmamak lazım.

Eğer bir kampanya yoksa çoğu banka sonradan taksitlendirmeye faiz alır. Fakat şu anki şartlar altında mantıklı bir şey.

Çoğu kişi aynı şeyi dediği için toplu bir cevap veriyorum, aylık 1000 TL için sonradan taksit istemiş bankadan ve her ay 112 TL faiz ödemiş. Son taksitte 60 lira gibi bir de komisyon ödemiş. Alacağı şey de 9-10 bin lira arasında imiş. Yeni öğrendim bende, ama bana göre cep telefonu gibi 3 taksitten fazla olmayan ürünler için iyi gibi duruyor ama kullanırsak burayı da güncellerim.

Çoğu kişi aynı şeyi dediği için toplu bir cevap veriyorum, aylık 1000 TL için sonradan taksit istemiş bankadan ve her ay 112 TL faiz ödemiş. Son taksitte 60 lira gibi bir de komisyon ödemiş. Alacağı şey de 9-10 bin lira arasında imiş. Yeni öğrendim bende, ama bana göre cep telefonu gibi 3 taksitten fazla olmayan ürünler için iyi gibi duruyor ama kullanırsak burayı da güncellerim.
Kaç taksit yaptırmış peki? Eğer 8 taksit gibi bir şeyse gayet iyi değerler.

Yeni konular

Geri
Yukarı