Sony A6000 vs. Olympus OM-D E-M10 Mark III

Biraz alakasız olabilir fakat özel mesaj nasıl atılır göremedim Pentax Türkiye'de bir lens satılığa çıkarmışsınız acaba lens satıldı mı?

Herhangi bir fotoğrafçılık forumunda ya da camiasında üyeliğim yok. Herhangi bir satılık ilanım da yok. Benim olduğuma nasıl karar verdiniz acaba?

Link var mı ilan için?

Herhangi bir fotoğrafçılık forumunda ya da camiasında üyeliğim yok. Herhangi bir satılık ilanım da yok. Benim olduğuma nasıl karar verdiniz acaba?

Link var mı ilan için?
İsimler aynı olunca daha öncede bu forumda sizden tavsiye alınca aynı insan zannettim kusura bakmayın.

Lensin milimetre değeri azaldıkça geniş açı oluyor. Tek dikkat edilmesi gereken nokta makinelerin sensör boyu. Sensörler küçüldükçe açı azalıyor. Örneğin sony a6000 in 50 mm olan lensi ile olympus un 38 mm lensi aynı açıya sahiptir.
Çok teşekkür ederim hocam yeni görüyorum mesajınızı. Kafamda daha net oluştu vallahi aydınlattınız beni :) olympus'u alacağım gibi görünüyor, bir kaç ay üzerindeki kit lensiyle idare edilir mi sizce?

Üzerindeki kit lensi değiştirme ihtiyacı bile duymazsın belki. Kit lensi çok gömüyorlar her markada ama anlamsız bence. Kit lens, yeni başlayan bir kişi için makineye ve fotoğrafçılığa alışma dersidir. Sen, makineyi kullanmayı öğrendikten ve fotoğraf zevkin oturduktan sonra kit lens sana yetersiz gelir.

Kit lens ile maximumu çıkartmayı öğrenemezsen, başka lensler ile de iyi fotoğraflar çekemezsin.

Fotoğraf makinesi dünyasında en güzel kit lens olympusun bence. Zaten kit lens yanina da ilerde Olympus 45mm f1.8 lens alırsın. Mis gibi set olur. Olympus 45mm f1.8 1200 tl lere bulunuyor. Portre de mükemmel. Kalan her şeyi de kit lensle çekersin.

Üzerindeki kit lensi değiştirme ihtiyacı bile duymazsın belki. Kit lensi çok gömüyorlar her markada ama anlamsız bence. Kit lens, yeni başlayan bir kişi için makineye ve fotoğrafçılığa alışma dersidir. Sen, makineyi kullanmayı öğrendikten ve fotoğraf zevkin oturduktan sonra kit lens sana yetersiz gelir.

Kit lens ile maximumu çıkartmayı öğrenemezsen, başka lensler ile de iyi fotoğraflar çekemezsin.
Ben de öyle düşünmüştüm hocam yani iki şekilde satılan versiyonu var biri şu;
diğeri iki lens veriyor;
sadece baştaki bana yeterli değil mi şu an için.
Fotoğraf makinesi dünyasında en güzel kit lens olympusun bence. Zaten kit lens yanina da ilerde Olympus 45mm f1.8 lens alırsın. Mis gibi set olur. Olympus 45mm f1.8 1200 tl lere bulunuyor. Portre de mükemmel. Kalan her şeyi de kit lensle çekersin.
Video klipleri için de işimi görür değil mi hocam :) En başta da acaba iphone 11 alıp onla mı başlasam diyordum ama direkt makine olayına girmekten yana oldu gönlüm :)

Fujifilm 18-55 i de hafife almamak gerek ama kit lens konusunda.

Geri
Yukarı