Sony bitiyor mu?

Ek01000

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Birmingham
Daha fazla  
Genel olarak yıllardır ülkemizde Sony'nin Xbox'dan daha çok satıldığını ve sevildiğini biliyoruz. Gerek exclusive oyunlar açısından gerek çok kaliteli pazarlama stratejileri ile PS3 ve PS4 Türk oyuncular için önemli bir yeri var. Ancak günümüze bakıldığında PS5'in 10.000 TL'den aşağı satılmayacağı bu koşullarda Xbox Series S konsolunun gümrük vergisinin yüzde 20 düşürülmesi sonucunda 3500-4000 bandına alınmasının çok mantıklı olduğunu göreceksiniz.

Bu fiyatlara adam gibi 1080P 60 FPS PC bile toplayamayacak iken adamlar 2K 120 FPS gibi bir şeyi uygun fiyata sunabiliyor. Genel olarak gelen sorular "yok kardeşim ne Xbox'ı adam gibi oyun yok" diyecekler ama Sony oyunlarını madem bu kadar önemsiyor neden oyunlarını raflarda çürütüp PC'ye port ederek oyunun "exclusive" mantığının içini boşaltıyor anlamıyorum. Genel olarak zaten Xbox'ı aldıktan sonra size hediye edilen 1 yıllık Gamepass'in üstüne indirimlerde oyun alıp üstüne 1 yılın sonunda Game Pass almak çok daha mantıklı geliyor bana.

Zaten EA Play de Game Pass ile birleşiyor. Ben neden PS5'e 10.000 verip üstüne sadece bir oyuna 700-800 lira verip bir de üstüne Online oynamak için üyelik alayım ki? Hatta Sony'nin Türkiye pazarından çekilme ihtimalleri bile konuşulmaya başlandı. Açıkçası fikirlerinizi merak ediyorum. Sizce şu an hangisi daha mantıklı?

Not: Arkadaşlar bu konuyu tartışmak ve fikir alışverişi yapmak için açıyorum, lütfen saçma sapan yerlere gelmesin konu.

Son düzenleme:
O markanın kendi tercihi dolar kurundan yüzünden de PC’de satıp daha fazla para kazanmayı amaçlıyor.

Genel olarak yıllardır ülkemizde Sony'nin Xbox'dan daha çok satıldığını ve sevildiğini biliyoruz. Gerek exclusive oyunlar açısından gerek çok kaliteli pazarlama stratejileri ile PS3 ve PS4 Türk oyuncular için önemli bir yeri var. Ancak günümüze bakıldığında PS5'in 10.000 TL'den aşağı satılmayacağı bu koşullarda Xbox Series S konsolunun gümrük vergisinin yüzde 20 düşürülmesi sonucunda 3500-4000 bandına alınmasının çok mantıklı olduğunu göreceksiniz.

Bu fiyatlara adam gibi 1080P 60 FPS PC bile toplayamayacak iken adamlar 2K 120 FPS gibi bir şeyi uygun fiyata sunabiliyor. Genel olarak gelen sorular "yok kardeşim ne Xbox'ı adam gibi oyun yok" diyecekler ama Sony oyunlarını madem bu kadar önemsiyor neden oyunlarını raflarda çürütüp PC'ye port ederek oyunun "exclusive" mantığının içini boşaltıyor anlamıyorum. Genel olarak zaten Xbox'ı aldıktan sonra size hediye edilen 1 yıllık Gamepass'in üstüne indirimlerde oyun alıp üstüne 1 yılın sonunda Game Pass almak çok daha mantıklı geliyor bana.

Zaten EA Play'de Game Pass ile birleşiyor. Ben neden PS5'e 10.000 verip üstüne sadece bir oyuna 700-800 lira verip bir de üstüne Online oynamak için üyelik alayım ki? Hatta Sony'nin Türkiye pazarından çekilme ihtimalleri bile konuşulmaya başlandı. Açıkçası fikirlerinizi merak ediyorum. Sizce şu an hangisi daha mantıklı?

Not: Arkadaşlar bu konuyu tartışmak ve fikir alışverişi yapmak için açıyorum lütfen saçma sapan yerlere gelmesin konu.
Sırf bir konsolu pahalı diye koskoca marka ölüp gelmez. PS5 satışları bence de düşük olacak ama PS4 uzunca bir süre satılmaya devem edecek. Ben biteceğini hiç sanmıyorum.

Zaten EA Play'de Game Pass ile birleşiyor. Ben neden PS5'e 10.000 verip üstüne sadece bir oyuna 700-800 lira verip bir de üstüne Online oynamak için üyelik alayım ki? Hatta Sony'nin Türkiye pazarından çekilme ihtimalleri bile konuşulmaya başlandı. Açıkçası fikirlerinizi merak ediyorum. Sizce şu an hangisi daha mantıklı?

Not: Arkadaşlar bu konuyu tartışmak ve fikir alışverişi yapmak için açıyorum lütfen saçma sapan yerlere gelmesin konu.
Dostum Sony'i bitirmek o kadar kolay değil. Biraz clickbait başlık olmuş aslında. Diğer ülkelerde fiyat gayet makul geliyor. Onlar 1 ay çalışıp alıyor asgari ile. Biz 5 ay çalışıyoruz. Şaka gibi ya.

Sony elinde bulundurduğu kemik kitleye oynuyor. Xbox ise gelecek nesilleri düşünüp işi yazılıma döküyor yani yatırımını aslında Series X ve ya S'e değil Game Pass'e yaptı. Ülkemiz adına konuşuyorsak tercih edecek olan yine PS5'e yöneliyor. Yani raunt başlamadan bitti. Kazanan PS5 olur. Ama sonraki nesilde ben dengelerin değişebileceğini düşünüyorum.

Eskiden sony xkox tan daha çok hizmet veriyordu şimdi şartlar neredeyse eşitlendi evet eskiden sony yi herkez biliyordu gerçekten hizmet vardı ama şimdi hem fiyatları uçtu hemde xbox ta boş bırakmıyor ülkeyi o yüzden hiç değilse ülkemizde sony sevdalı sayısı gün geçtikçe azalıyor çünkü herkes bir oyun kutusuna 10.000 tl veremez adamlar istediği kadar hizmet sunsunki adamlar dünyaya iyiyce açıldığı zamandan beri ülkemizi hiçe saymaya başladı o yüzden xbox çok daha mantıklı bir tercih olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı