Sony bitiyor mu?

Arkadaşlar kendinizi kandırmayın. PlayStation 3 ve Xbox 360 çekişmesinden sonra Sony öne geçti. Türkiye şartlarını göz önünde bulundurup buna göre yorum yapıyorsunuz. Bana da sorarsanız Series S bence Türkiye şartlarında en mantıklı konsol ama Avrupa'da yaşasaydım niye Xbox alayım ki PS5 alırdım. Xbox özel oyunlarımı da PC'de oynardım.

Bu nesilde ps5 daha fazla bile satılabilir çünkü all digital versiyonu oldukça makul. Ben Yurt dışında yaşıyor olsaydım PS5 All Digital sürümünü alırdım. Gamepass olayı gerçekten harika Sony buna uygun bir cevap geliştirebilirse XBOX markasının elinde hiç koz kalmayacak. Ayrıca Sony Exc. oyunları her zaman bir başkadır ve diğer tarafta muadili olmadığı sürece bu böyle devam edecek.

Onlarda 500 Dolarlık konsol Türkiye'de 1200 Dolar'a denk gelmesi Reddit'te olay olmuştu.

Herkesi kendiniz gibi sanmayın, bir çok kişi PS5'in fahiș fiyatına aldanmayıp satın alacak merak etmeyin.

Öncelikle şunu ele almak lazım: Ben ne kadar oyun meraklısı bir insanım? Eğer cevap "yüksek" ise konsol ya da oyun fiyatı pek etkili olmuyor. Siz Xbox ve Game Pass, ikilisi için mantıklı açıklamalar yapmışsınız ama yıllardır Play Station tercih eden sayısız insan var. God of War oynamak istiyor, Uncharted oynamak istiyor, The Last of Us oynamak istiyor. Diğer oyunları da seviyor ama Sony'nin sağladığı bu özgünlüğü seviyor. Yoksa bazı konsol oyunlarının PC'ye çıkacak olması satış politikası kapsamında yapılmakta. Artık kazanç elde edilmişken bir de başka bir platformdan konsolun reklamı yapılmış oluyor.

Yani: Sony, Apple gibi markaların fiyatlandırma politikasına göre "bitiş" bayrakları yukarı çekilmez, çekilemez. Alıcısı, seveni, bekleyeni yüksek sayıda bir kesim vardır.

Bu olay ne Sony ile ne Xbox ile ilgili, yaşadığımız yere bakınca tabi ki ekonomik olan daha mantıklı. Yoksa ikisi de güzel konsollar.

VGM’in yaptığı incelemelere göre ABD’deki oyuncuların %72’si diskli PlayStation 5 siparişi verirken, %30’u Xbox Series X’i tercih etti. PS5 dijital versiyon %10, Xbox Series S de %8 oranında sipariş almayı başardı.

VGM’in yaptığı incelemelere göre ABD’deki oyuncuların %72’si diskli PlayStation 5 siparişi verirken, %30’u Xbox Series X’i tercih etti. PS5 dijital versiyon %10, Xbox Series S de %8 oranında sipariş almayı başardı.
Yurt dışında yaşasam All digital alırım demiştim bu fakir ülke kafasından çıkamamışım demek :D

Yurt dışında yaşasam All digital alırım demiştim bu fakir ülke kafasından çıkamamışım demek :D
Kutulu koleksiyon yapmamak için bir sebep yok 60-70 birim paraya kutulu alıyorlar. :D Biz bir oyun 60-70 Lira oldu mu bedava diyoruz. :D

Arkadaşlar hepinizden özür dilerim. Yazmayı unuttum, lütfen bu durumu alım gücü yüksek bir asgari ücretle bile 5 tane 10 tane konsol alabilen ülkeleri dahil etmeyin. Bu karşılaştırma biz gibi 3. dünya ülkesi olan alım gücü düşük ülkeler içindir. Yoksa dediklerinizin hepsi doğru. @Onur Altuğ Sever.
Zaten dediklerimin Türkiye hakkında olduğunu sürekli "Türk lirasından" bahsetmemden ve küresel çapta hiçbir eleştirimin olmamasından anlayabilirsiniz.

Yalnız ben tüm hayatımda bir kaç kere konsol oynadım, oda 4-5 yıl önce PS3 idi, ne PS4 oynadım hayatımda ne de Xbox...

Yeni konular

Geri
Yukarı