Sony Cihazlara TWRP Kurmak Garantiyi Bozar mı ?

80622

Kilopat
Makaleler
1
Sony cihazıma root atmadan TWRP kurdum. Cihazın bir tuşu düştüğü için garantiye yolladım.
Sadece TWRP yüklü. Ne root var ne de bootloader kilidi açık değil. KVK'ye gönderdim.

Yazılıma müdahale eden her işlem garanti dışı bırakır.
Recovery üzerinden işlem yaparlarsa kesin görürler ya da kontrol ediyorlarsa.

Yazılıma müdahale eden her işlem garanti dışı bırakır.
Recovery üzerinden işlem yaparlarsa kesin görürler ya da kontrol ediyorlarsa.
Hadi ya. Keşke stock Firmware'yi flashlayıp gönderseydim :( Ama tuştan dolayı da bakarlar mı ki ? Peki, diyelim fark ettiler. Bundan sonra telefonu hiç garantiye gönderemem mi demek oluyor ?

Bazı servisler gelen cihazlarda kontrol yapıyor. Arıza ne olursa olsun.
Fark ederlerse garantiyi iptal ederler.

Stok recovery kurmuş olabilir.

Kendi telefonuma birçok cyanogenmod rom yükledim, root attım hatta twrp recovery bile yükledim. Sonra ise internetten stock rom buldum ve telefonuma yükledim. Güç tuşum bozuldu garantiye gönderdim ve telefonun yazılımına müdahale ettiğimden hiçbirşey anlayamadılar ve güç tuşumu onardılar.

Sanırım anlamadılar.:neo::neo:
@Asım Demir

Ben böyle saçma salak bir servis görmedim. Telefonun tuşu kendi kendine düştü. Bazı kişiler de yaşamış bu sorunu. Bir tuş için 300 TL para mı talep edilir. Ne kadar saçma bir servis. Garantinin ne anlamı varki ozaman.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (153).png
    Ekran Görüntüsü (153).png
    9,7 KB · Görüntüleme: 140
  • Ekran Görüntüsü (158).png
    Ekran Görüntüsü (158).png
    10,3 KB · Görüntüleme: 111
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı