Sony Ericsson Xperia Ray Cyanogenmod 10 Rehber Kurulum

Dosyayı telefonumuzun hafıza kartı içine atalım. Ve daha sonra Custom romun içindeki metainf bootimg dosyalarını Cdeki sdk dosyasının içine yapıştırın. Cihazı kapatın ses açma tuşu ile açın ve mavi olunca çekin CMD yi açın ekrana CD/SDK yazın fastboot.exe flash boot boot.img yazın işlem kısa sürede biticektir.

Her bir işlemi yapıyorum hiç bir sıkıntı yok, daha sonra bı kısımı yapınca yanı fastboot.exe flash boot boot.img işlemini yapınca telefon bir daha açılmıyor. 2 gündür uğrasıyorum bi yardımcı olur musunuz.

Yardımları ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. ROM yükledim, gayet başarılı ve kullanışlıdır. Gayet akıcıdır, herkese tavsiye ederim fakat tek sorun şarj 2 gün giderken 1 güne düştü ama bence buna da değer. Tekrardan yardımı geçen ve emeği geçen herkese teker teker teşekkür ederim.

Windows 8 kullanıyorum. CMD'den şu hatayı alıyorum:

Kod:
Is not recognized as an internal or external command operable program or batch file.
Üzügünüm işlemler windows8 de çalışmıyor.

- - - Güncellendi - - -

Her bir işlemi yapıyorum hiç bir sıkıntı yok, daha sonra bı kısımı yapınca yanı fastboot.exe flash boot boot.img işlemini yapınca telefon bir daha açılmıyor. 2 gündür uğrasıyorum bi yardımcı olur musunuz.
İşlemleri sırasıyla doğru yaptığınızdan emin olun. İşletim sisteminizin windows7 olduğuna emin olun.

- - - Güncellendi - - -

Yardımları ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. ROM yükledim, gayet başarılı ve kullanışlıdır. Gayet akıcıdır, herkese tavsiye ederim fakat tek sorun şarj 2 gün giderken 1 güne düştü ama bence buna da değer. Tekrardan yardımı geçen ve emeği geçen herkese teker teker teşekkür ederim.
Ne demek faydamız dokundu ise biz teşekkür ederiz.

- - - Güncellendi - - -

Xperia S'e böyle bir işlem yapmak düşüncesindeyim bugün. Sizce resmi 4.1.2 ROM'unu mu yükleyeyim yoksa CyanogenMod'mu yüklesem iyi çalışan bir tane?
1-2 ay orjinali kullanın daha sonra custom romları kullanın derim :)

Kardeşim her şeyi yaptım ama recovery'de bir türlü hafıza kartını mountlamadı. Error error deyip durdu. Tel elimde kaldı. Tekrar flashladım. Bunun çözümü var mı ? Bu recorvery manager clock mod hata veriyor.

- - - Güncellendi - - -

Şu 2.07 version gingerberg'i denicem 1.6 ghz'ye cıkarıyor hızını overclock yapıyor.

- - - Güncellendi - - -

Hayır flashtool ile ofical stok yüklersen dusürebilir veya yükseltebilirsin versionunu.

- - - Güncellendi - - -

Root-Karnel-Update-By_CF.rar su senin link yine ölü sunu yandex ile yüklesen hic ölmese nası olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı