Sony, PlayStation 5 Fiyatı Üzerinde Değişikliğe Gidebilir

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Sony PlayStation 5 fiyatı

Sony, Xbox Series modellerinin fiyatlarının açıklamasını ardından PlayStation 5 fiyatı üzerinde değişikliğe gidebilir. Bildiğiniz üzere Microsoft, kısa bir süre önce yapmış olduğu duyurularla beraber Xbox Series X ve Series S modellerinin fiyatını açıklamıştı. Microsoft’un bu hamlesinden sonra tüm gözler Sony cephesine çevrilmişken, bugün PlayStation 5 fiyatı ile ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı. İsimsiz bir […]

Devamı: Sony, PlayStation 5 Fiyatı Üzerinde Değişikliğe Gidebilir
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

PS5 daha yüksek fiyatla çıkacaktı yani, anlamıyorum Xbox Series X donanım olarak daha güçlü adamlar uygun fiyattan çıkartıyor, PS5 ona oranla azıcık daha güçsüz olmasına rağmen nasıl daha pahalı çıkarma gibi bir düşünceleri oluyor Sony'nin? Soğutma üzerine epey çalıştıkları söyleniyor acaba soğutma yüzünden mi öyle bir düşünceleri vardı ?

PS5 daha yüksek fiyatla çıkacaktı yani, anlamıyorum Xbox Series X donanım olarak daha güçlü adamlar uygun fiyattan çıkartıyor, PS5 ona oranla azıcık daha güçsüz olmasına rağmen nasıl daha pahalı çıkarma gibi bir düşünceleri oluyor Sony'nin? Soğutma üzerine epey çalıştıkları söyleniyor acaba soğutma yüzünden mi öyle bir düşünceleri vardı?
Pazarın lideri olması ile alakalı. Steam ve Epic Games gibi düşünebilirsin. Epic Games pazarda Steam'e yetişmek için her hafta bedava oyunlar veriyor ve 60 Liralık kupon gibi fırsatlar veriyor.

PS5 daha yüksek fiyatla çıkacaktı yani, anlamıyorum Xbox Series X donanım olarak daha güçlü adamlar uygun fiyattan çıkartıyor, PS5 ona oranla azıcık daha güçsüz olmasına rağmen nasıl daha pahalı çıkarma gibi bir düşünceleri oluyor Sony'nin? Soğutma üzerine epey çalıştıkları söyleniyor acaba soğutma yüzünden mi öyle bir düşünceleri vardı ?

Sony Playstation'a özel oyunlar ürettiği için ve bu oyunlar baya da beğenildiğinden kendinden emin satışlar yapıyor, fiyat belirliyor.

Sony Playstation'a özel oyunlar ürettiği için ve bu oyunlar baya da beğenildiğinden kendinden emin satışlar yapıyor, fiyat belirliyor.
Valla ben açık söyleyeyim konsol konusunda Sony'yi daha başarılı buluyorum, seviyorum da ve PS5 alma düşüncemde var fakat Xbox'ın da bu konuda Sony'ye yetişmesini hatta geçmesini isterim. Yoksa dediğin gibi bu tarz durumlar oluyor. Hatta yetişti de aralarında artık eskisi gibi farklar kalmadı, exclusive oyunları ne kadar eksik kalsada GamePass sayesinde rahat bir şekilde toparlıyor. İnşallah geçer de.

Game Pass ve özel oyunlar Windows 10'a geldiği sürece bana yakalaması zor gibi geliyor. Zaten dünyada alım gücü de Türkiye gibi düşük değil, orta seviye bir bilgisayarı olan Avrupa ya da ABD vatandaşının Xbox konsol tercih etme sebebi ortadan kalkıyor.

Game Pass ve özel oyunlar Windows 10'a geldiği sürece bana yakalaması zor gibi geliyor. Zaten dünyada alım gücü de Türkiye gibi düşük değil, orta seviye bir bilgisayarı olan Avrupa ya da ABD vatandaşının Xbox konsol tercih etme sebebi ortadan kalkıyor.
Xbox gamepass ve Windows 10 gamepass kütüphanesi farklı.Bence xbox bu şekilde konsol satmaya çalışıyor.

Xbox Game Pass ve Windows 10 Game Pass kütüphanesi farklı. Bence Xbox bu şekilde konsol satmaya çalışıyor.
O şekilde konsol satmaya çalıştıklarıı için One satışında 50 milyonu zor geçtiler, PS4 ise en son 110 milyona doğru gidiyordu. Ayrıca kütüphane farkı abartılacak düzeyde değil. Özel ve büyük oyunlar Windows 10 için de var. Örneğin Forza serisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı