Sony, PlayStation 5 Fiyatı İçin Tarih Verdi

Niye olmasın? Oranın ekonomisi iyi sonuçta.
Hocam hadi donanımın fiyatı 400 birim diyelim, bana sadece şunun cevabını verir misiniz: o kadar güçlü işlemci, GPU, soğutma, anakart falan filan 400 birimse bir disk neden bu kadar pahalı? Bu mantığa göre o kadar güçlü donanım 400 birimse disk 20 birim felan olmalı. Ben mi yanlış düşünüyorum?

Bir ihtimal ya hani, belki diskli versiyonu X ile, disksiz versiyonu da S ile rekabet etsin diye aynı fiyatı verebilirler. Dünkü haberlerde Xbox'ın fiyatı Sony'yi düşünmeye itti diyorlardı çünkü.
X ile S arasında donanım farklı var baya ve bu yüzden 300'e satabiliyor S'i ama PS'de öyle bir durum yok. Tek fark disk yok birisinde. En iyimser ihtimal 400 ve 500 olması. Diyelim ki 300 yaptı o zaman kendi diskli versiyonunu da öldürmüş oluyor. 200 dolarlık fark yurt dışındaki insan için bile fazla.

Hocam hadi donanımın fiyatı 400 birim diyelim, bana sadece şunun cevabını verir misiniz: o kadar güçlü işlemci, GPU, soğutma, anakart falan filan 400 birimse bir disk neden bu kadar pahalı? Bu mantığa göre o kadar güçlü donanım 400 birimse disk 20 birim felan olmalı. Ben mi yanlış düşünüyorum?
O zaman 100 Dolar değil de 50 Dolar fark olmalı. Ki yüksek ihtimalle öyle olacak.

Disk derken oyunu mu kast ediyorsunuz yoksa depolamayı mı?

Geri
Yukarı