Sony Vegas Pro 18 mavi render alıyor

Merhaba aynı sorun bende var da acaba nasıl düzeltebilirim ?
Sürücüyü sildim ve geri yükledim yüklediğimde Pro'yu indirmişti Pro'da bir sıkıntı yoktu fakat oyun performansı kötüydü bu yüzden sildim fakat şimdi adrenalin yükleyince aynı hatayı aldım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-08-15 200622.jpg
    Ekran görüntüsü 2022-08-15 200622.jpg
    36,3 KB · Görüntüleme: 82
Aynı sorun şu an bende de var fakat Vegas Pro 15 de alıyorum hatayı, garip bir şekilde bir tek bizde oldu sanırım. Video uygulamada iken sorun yok fakat render alınca kırmızı-turuncu renkler mavi oluyor sebepsiz yere.

Aynı sorun bende de vardı bir arkadaş bunu yazdı. "Project Properties" kısmına gir, ben oradan piksel kısmını 8bit iken 32 Bit yaptım sorunum çözüldü deneyebilirsin.

50 Yıllık hesabıma size teşekkür etmek için girdim Allah razı olsun hocam.

Benim sorunum Düzeldi AMD Radeon yazılımını 22.5.1 düşürdüm problem kalmadı
nasıl çözüldü? Lütfen söyler misin?

aynı sorun şuan bende de var fakat vegas pro 15 de alıyorum hatayı, garip bir şekilde bir tek bizde oldu sanırım. Video uygulamada iken sorun yok fakat render alınca kırmızı-turuncu renkler mavi oluyor sebepsiz yere.

Aynı sorun bende de vardı bir arkadaş bunu yazdı. "Project Properties" kısmına gir, ben oradan piksel kısmını 8bit iken 32 Bit yaptım sorunum çözüldü deneyebilirsin.
Bahsettiğiniz "Project Properties" kısmını bulamadım. Nerede olduğunu gösterir misiniz?

Nasıl çözüldü? Lütfen söyler misin?

Vallahi AMD Adrenalin bende 22.7.2 falan dı 22.5.1 sürümünü indirdim sürüm düşürmeyi kabul ettim kurdu bu sayede problem kalmadı isterseniz güvenli Mod'a alıp DDU ile kaldırın sürücünüzü ve AMD sitesinden eski sürüme bakın 22.5.1 olarak onu kurup deneyin ama dediğim gibi AMD bunu düzeltti 22.5.1 indirip kurarsanız sürüm düşürme isticektir sizinde ondan sonra probleminiz çözülecektir

Nasıl çözüldü? Lütfen söyler misin?

Bahsettiğiniz "Project Properties" kısmını bulamadım. Nerede olduğunu gösterir misiniz?

Attığım ss de ki kısım "Project properties" diye geçmekte oraya girip dediğim şeyleri denerseniz sorununuz çözülebilir.

Dosya Ekleri

• sas.PNG
    sas.PNG
    942,7 KB · Görüntüleme: 79
Render sonrası video turuncuysa mavileşiyor maviyse turunculaşıyor. 1 haftadır bu problem yüzünden canım çıktı. ""view transform" ayarlarını off durumuna getirip 32 Bit / 8bit renk seçeneklerini kontrol et" yazan arkadaşında tavsiyesini denedim hala sonuç aynı.

arkadaşlar yabancı bir kaynaktan çözümünü buldum, Options'a gelip preferencese giriyorsunuz ve video bölümünden GPU hızlandırmayı kapatıyorsunuz.

Sorununuzun çözümü bu konuda anlatıldığı gibidir bende de aynı sorun vardı bunu yaparak düzelttim geç oldu biraz ama :|

Sorununuzun çözümü bu konuda anlatıldığı gibidir bende de aynı sorun vardı bunu yaparak düzelttim geç oldu biraz ama :|
Bugün kurdum sony. İlk başlarda her şey normaldi. GPU hızlandırma kısmında 6700 xt kartımı görmüyordu. Sürücü güncelleme yaptım. Ondan sonra renk bozuldu. Çok ayar denedim, başaramayınca çözümleri araştırırken sizin yorum denk geldi. Allah razı olsun sorun düzeldi. Gpu amd olanlar görün müyor mu acaba? Ben de çıkmamıştı, farklı bir isim yazıyordu. O da sürücü değişince mavi çıktı vermişti.

Geri
Yukarı