Sony Xperia Z1 vs Asus Zenfone 2

Dediğim gibi Sony telefonlarının fiyatları birbirine çok yakın şu sıralarda Z1'e çok az ekleyerek Z2 alabiliyorsunuz veya Z2'ye çok az ekleyerek Z3 Compact alabiliyorsunuz. Ben bu yüzden o kadar eski bir telefonu almak istemezdim. Sizin tercihiniz telefonu ne için kullanacağınıza bağlı birkaç telefonun öne çıkan özellikleri var mesela HTC M8 o fiyatlara yakın eğer güçlü bir ses arıyorsanız. En çok hangi özelliğe önem veriyorsanız telefonda ona göre tercih yapmanızı tavsiye ederim. Sony'nin kameraları ve güncelleme desteği güzel.

Telefonda ses kalitesi benim için olmazsa olmaz bir etken değildir. Benim için günlük kullanımda herhangi bir yavaşlama olmayan, kullanımı rahat ve güncelleme konusunda ilerleyen zamanlarda sıkıntı çıkarmayacak bir telefon olması gerekiyor. Zf 2 yeni çıktığı için güncelleme konusunda pek bir korkum yok ancak Z1 2 yıllık bir telefon ilerde Sony güncelleme konusunda bir sıkıntı çıkartır mı? bilmiyorum. Tasarım konusunda nedense ben Z1 e ısınamadım Zenfone 2 daha şık duruyor gözüme. Bu kadar yorumdan sonra çıkardığım sonuç iki telefonunda birbirine göre üstün tarafları ve ikisi de beni üzmez doğru mudur?

Z1 ile Z2 arasında çok az bir fiyat farkı var. Z1 mi Zenfone 2 mi derseniz Zenfone 2 derim. Ama z2 alabilirseniz çok daha iyi bir tercih olur.

Bütçenize göre Z1 Compact veya Z3 Compact alabilirsiniz herhangi bir sıkıntı olmayacaktır. Güncelleme ve pil konusunda Sony'den iyisi yok!

Zenfone 2 daha güncel bir cihaz olduğu için ve tasarım ödülü olduğu için bence Zenfone 2 almalısın.
Xperia Z1'de bir tasarım ödülüne sahip :)
Adsız.png

Eğer oyun oynayacaksan Xperia Z1'in ısınmasına katlanacaksın. Kuzenim Xperia Z1 aldı ve çok memnun. Kamerasıda gayet iyi. Güncelleme açısından Android 5.0 tüm Z serisine geldi. Fakat biraz daha üstüne koyup Z2 alırsanız daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı