Sony Xperia Z2 garantiye verme süreci nasıl işler?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hayâlbâz

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar Sony Xperia Z2 cihazımı servise vermek istiyorum. Media Markt'tan almıştım. 1699 TL'ye. Fişi Garanti belgesi kutusu her şeyi duruyor. Ama nereye vereceğimi bilmiyorum. Sony Center'a mı, MEdia Markt'a mı?
Değişim isteyeceğim telefonumda donanımsal/fabrika çıkışı hatalar mevcut.

@Egemen

Media Markt'a vereceksin. Onlar ulaştıracaklar ilgili yere. Sen oradan takip edeceksin süreci.

SONY garantide biraz kurnaz davranıyor. Değişim yapıldığı pek görülmemiş bir şey.. Ama şansınızı denemelisiniz gene. Eğer gerçekten bahsettiğiniz sorunlar varsa bile değişim söz konusu değil benim görüşüm.. Z2 kullanmış biri olarak "Su geçirmez" sloganı ile satılan telefon, su geçirince garantiden çıkıyor. Gerisini sen düşün. Sony pişmanlıktır..

SONY garantide biraz kurnaz davranıyor. Değişim yapıldığı pek görülmemiş bir şey.. Ama şansınızı denemelisiniz gene. Eğer gerçekten bahsettiğiniz sorunlar varsa bile değişim söz konusu değil benim görüşüm.. Z2 kullanmış biri olarak "Su geçirmez" sloganı ile satılan telefon, su geçirince garantiden çıkıyor. Gerisini sen düşün. Sony pişmanlıktır..

Katılıyorum, ayrıca Sony veya HTC model cep telefonu alınacaksa paralel ithalat alınmalı çünkü distrübitor firmalar KVK veya teleservis gibi ilgisiz bir okadar da hiçbirşey bilmeyen firmalar oluyor.

Su geçirmez değil. Suya karşı 30 dk ve 1.5 metreye kadar dayanıklı !

Su geçirmez değil. Suya karşı 30 dk ve 1.5 metreye kadar dayanıklı !

Bizde telefonu alıp suya atlamıyoruz heralde. Sony kullanan bilir, her telefonda kasa açıklığı vardır ki özellikle z2 de daha net görebilirsiniz. Arka kapağın yanlarında açıklık var.

Kasa açıklığı Sony'nin efsanesi haline geldi, her cihazda var artık.

Evet. Sony tafsiye etmem kesinlikle.. Herkes kendi işlemcisini yapıyor artık ve sony halendaha Qualcoom Snapdragon işlemcileri kullanıyor. Ben telefonumu suya sokarak soğutuyodum :)

Sorun yaşamadan yıllardır kullanıyorum. Ne ısınma ne bir şey. Farklı bir marka değil elimdeki. Isınma sorunu dediğiniz tam bir asparagas haber zaten.

Konu dışına çıkıp konuyu saptırmaya gerek yok. Media Markt'a verilecek garanti sürecinin başlaması için. Konu kilit.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı